Online

Pašreiz BMWPower skatās 173 viesi un 2 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Latviešu valoda ir forša

AutorsZiņojums
tomick
16. Feb 2012, 13:56 #854

Kopš: 31. Oct 2003

Ziņojumi: 3959

Braucu ar: 530i wrx :D


16 Feb 2012, 13:34:25 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:23:56 Janchux_g rakstīja:
Redzi, ka šobrīd runa ir par krievu valodu kā otro valsts valodu, nevis pret krievu valodu kā tādu.


bet kapec tas notik?
es no savas puses ari piekritu ka vajag atstat lv valodu ka valsts, bet lai krievu valoda bus pus maz oficiala, ne otra valsts valoda, bet lai bus.
Bet tagad domas tadas ka latviesi principiali grib pilnigi iznicinat to, un tapec ir tadi referendumi un tt.


Nu kaut vienu piemēru kā krievu valodā tiek iznīcināta Latvija. Ja jau Tev vecvecāki ir latgalieši, tad jau zinās arī par drukas aizliegumu Latgalē līdz 1904. gadam. Lūk tā bija reāla Latgales rusifikācija un latgaliešu dialekta iznicināšana.

[ Šo ziņu laboja tomick, 16 Feb 2012, 13:57:06 ]

Offline
LG
16. Feb 2012, 13:57 #855

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3210

Braucu ar: E53/E70


16 Feb 2012, 13:54:49 Araajz rakstīja:
Vēlreiz pierādās, ka tāds Vova nesaprot, par ko vispār ir tirdziņš, tik maļ savu, ko tante Zoja teica




Lasiju lasiju nenoturejos, var cepties krievi un latviešī, tik un ta matemātiskajā stakījuma viss bus pa rlabu latviešiem, bet ja gidīgi ka me sceptos un daritu visu ko veletos pa rlabu sev ja tur augšā kādam vajadzetu to rus valodu ka otru rezultats būtu tāds kāds kādam butu vjadzigs un letins hotj apdirsties varetu bet .....
Offline
LG
16. Feb 2012, 13:58 #856

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3210

Braucu ar: E53/E70


16 Feb 2012, 13:56:38 tomick rakstīja:

16 Feb 2012, 13:34:25 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:23:56 Janchux_g rakstīja:
Redzi, ka šobrīd runa ir par krievu valodu kā otro valsts valodu, nevis pret krievu valodu kā tādu.


bet kapec tas notik?
es no savas puses ari piekritu ka vajag atstat lv valodu ka valsts, bet lai krievu valoda bus pus maz oficiala, ne otra valsts valoda, bet lai bus.
Bet tagad domas tadas ka latviesi principiali grib pilnigi iznicinat to, un tapec ir tadi referendumi un tt.


Nu kaut vienu piemēru kā krievu valodā tiek iznīcināta Latvija. Ja jau Tev vecvecāki ir latgalieši, tad jau zinās arī par drukas aizliegumu Latgalē līdz 1904. gadam. Lūk tā bija reāla Latgales rusifikācija un latgaliešu dialekta iznicināšana.


Negribeju to raxtīt bet davai vēl referenduumu par LAtgaliesu valodu, rigu neaiztiekam atsajam tikai latgale
Un tulit saksie snoriešana
Offline
shmurger
16. Feb 2012, 14:00 #857

Kopš: 15. Oct 2007

Ziņojumi: 12787

Braucu ar: xc40


16 Feb 2012, 13:54:49 Araajz rakstīja:
Vēlreiz pierādās, ka tāds Vova nesaprot, par ko vispār ir tirdziņš, tik maļ savu, ko tante Zoja teica


tur jau tā lieta, ka visur citur komentāros no krievu puses tieši tas pats. maļ uz riņķi ,ka viņiem esot alienu pases un esot apspiesti, dzīvo trumsonībā, uz ielas ar viņiem neviens nerunā, tagad vēl taisās kaut kas krievu valodu iznīdēt.
no kurienes tai tautai šitāds stulbums..ja paskatās, nekur šos īpaši nemīl pasaulē.
Offline
Janchux_g
16. Feb 2012, 14:01 #858

Kopš: 24. Nov 2003

Ziņojumi: 628

Braucu ar: X5 4.6is


16 Feb 2012, 13:34:25 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:23:56 Janchux_g rakstīja:
Redzi, ka šobrīd runa ir par krievu valodu kā otro valsts valodu, nevis pret krievu valodu kā tādu.


bet kapec tas notik?
es no savas puses ari piekritu ka vajag atstat lv valodu ka valsts, bet lai krievu valoda bus pus maz oficiala, ne otra valsts valoda, bet lai bus.
Bet tagad domas tadas ka latviesi principiali grib pilnigi iznicinat to, un tapec ir tadi referendumi un tt.


Te jau ir tas lielais cepiens, ka tika radīta problēma tukšā vietā. Bet ja paskatāmies ārpus kastes, tad ne jau latvieši ierosināja šo referendumu, bet organizētāji ir jāmeklē krievvalodīgo kopienā. Bet ja skatāmies vēl plašāk, tad tās jau ir globālu procesu izpausmes, kuras mums ne ietekmēt, ne no viņām izvairīties, bet varam tikai visi (es un Tu) kopā domāt kā viņas pārlaist pēc iespējas ar mazāk stresiem.
Bet te atkal Tev lien ārā tas ka Tu nesaproti elementāru lietu. Ka mēs latvieši, Latvijas iedzīvotāji nevēršamies pret krievu valodu. Mēs esam par to ka Latvijā ir viena oficiālā valoda un tā ir Latvijas kā valsts pamatvērtība un nākotnē par to nevar būt diskusiju. Bet šis nenozīmē ka mēs tagad pieliksim Tev blakus valodas inspektoru un kontrolēsim, lai tikai Tu neiedomājies runāt krieviski. Runā kur un kad vēlies ar visiem kuri arī ir gatavi Tev atbildēt krieviski, arī vietējā pašvaldībā vai citā valsts iestādē. Bet neiedomājies kādam pieprasīt ka kādam obligāti Latvijā ar Tevi ir jārunā krieviski tikai tāpēc ka Tu esi krievs.
Offline
tomick
16. Feb 2012, 14:02 #859

Kopš: 31. Oct 2003

Ziņojumi: 3959

Braucu ar: 530i wrx :D


16 Feb 2012, 13:58:41 LG rakstīja:

16 Feb 2012, 13:56:38 tomick rakstīja:

16 Feb 2012, 13:34:25 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:23:56 Janchux_g rakstīja:
Redzi, ka šobrīd runa ir par krievu valodu kā otro valsts valodu, nevis pret krievu valodu kā tādu.


bet kapec tas notik?
es no savas puses ari piekritu ka vajag atstat lv valodu ka valsts, bet lai krievu valoda bus pus maz oficiala, ne otra valsts valoda, bet lai bus.
Bet tagad domas tadas ka latviesi principiali grib pilnigi iznicinat to, un tapec ir tadi referendumi un tt.


Nu kaut vienu piemēru kā krievu valodā tiek iznīcināta Latvija. Ja jau Tev vecvecāki ir latgalieši, tad jau zinās arī par drukas aizliegumu Latgalē līdz 1904. gadam. Lūk tā bija reāla Latgales rusifikācija un latgaliešu dialekta iznicināšana.


Negribeju to raxtīt bet davai vēl referenduumu par LAtgaliesu valodu, rigu neaiztiekam atsajam tikai latgale
Un tulit saksie snoriešana

Par latgaliešu valodu nevajag referendumu. Lielāka netaisniba ir tāda, ka Latgalei nav izeas uz jūru. Citiem novadiem ir, bet Latgalei nav, tapēc ir nepieciešams pievienot kādu no piejūras novadiem Latgalei
Offline
LG
16. Feb 2012, 14:04 #860

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3210

Braucu ar: E53/E70


16 Feb 2012, 14:02:30 tomick rakstīja:

16 Feb 2012, 13:58:41 LG rakstīja:

16 Feb 2012, 13:56:38 tomick rakstīja:

16 Feb 2012, 13:34:25 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:23:56 Janchux_g rakstīja:
Redzi, ka šobrīd runa ir par krievu valodu kā otro valsts valodu, nevis pret krievu valodu kā tādu.


bet kapec tas notik?
es no savas puses ari piekritu ka vajag atstat lv valodu ka valsts, bet lai krievu valoda bus pus maz oficiala, ne otra valsts valoda, bet lai bus.
Bet tagad domas tadas ka latviesi principiali grib pilnigi iznicinat to, un tapec ir tadi referendumi un tt.


Nu kaut vienu piemēru kā krievu valodā tiek iznīcināta Latvija. Ja jau Tev vecvecāki ir latgalieši, tad jau zinās arī par drukas aizliegumu Latgalē līdz 1904. gadam. Lūk tā bija reāla Latgales rusifikācija un latgaliešu dialekta iznicināšana.


Negribeju to raxtīt bet davai vēl referenduumu par LAtgaliesu valodu, rigu neaiztiekam atsajam tikai latgale
Un tulit saksie snoriešana

Par latgaliešu valodu nevajag referendumu. Lielāka netaisniba ir tāda, ka Latgalei nav izeas uz jūru. Citiem novadiem ir, bet Latgalei nav, tapēc ir nepieciešams pievienot kādu no piejūras novadiem Latgalei


Da nah juru mums tranzitu vieglaku ar ruslandi un miers majas Ridziniekiek labi haljavnas cigas un bendza letaka da i mums mierigi un paedusi
Offline
Jureks
16. Feb 2012, 14:04 #861

Kopš: 14. May 2007

No: Talsi

Ziņojumi: 3832

Braucu ar: bmw

Pret uz Daugavas ledus
Offline
Vova
16. Feb 2012, 14:06 #862

Kopš: 19. Oct 2005

No: Daugavpils

Ziņojumi: 1306

Braucu ar: 540


16 Feb 2012, 13:47:22 kapeikpisejs rakstīja:
Kāpēc tu brauc ar BMW nevis Lada? Tu tak esi krievs.


Tapec ka neesmu fanatiks, masina- valoda un ta talak tas ir tikai instruments, un man pilnigi po uz to vesturi.

Ja tehniski Lada bus labak bar BMW es brauksu ar to, ja es redzesu ka latviesu valoda pa tiesam ir forsa es runasu tikai latviski.

Kadu laiku dzivoju arzemes, un daudz kur vareja saprasties krievu valoda, latviesu valoda aktuala tikai majas. Ari braucot lietuva- igaunija- polija var sarunaties krievu valoda, tapec vina man vajag.

[ Šo ziņu laboja Vova, 16 Feb 2012, 14:10:11 ]

Offline
LG
16. Feb 2012, 14:09 #863

Kopš: 15. Mar 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 3210

Braucu ar: E53/E70


16 Feb 2012, 14:06:38 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:47:22 kapeikpisejs rakstīja:
Kāpēc tu brauc ar BMW nevis Lada? Tu tak esi krievs.


Tapec ka neesmu fanatiks, masina- valoda un ta talak tas ir tikai instruments, un man pilnigi po uz to vesturi.

Ja tehniski Lada bus labak bar BMM es brauksu ar to, ja es redzesu ka latviesu valoda pa tiesam ir forsa es runasu tikai latviski.

Kadu laiku dzivoju arzemes, un daudz kur vareja saprasties krievu valoda, latviesu valoda aktuala tikai majas. Ari braucot lietuva- igaunija- polija var sarunaties krievu valoda, tapec vina man vajag.


VOVA daze esli tavi argumenti citiem ir patiesiba, tad saproti to ka latvietis apdirsisies saplesis galvu ap sienu bet tik un ta bus pa rlatviesu valodu.
ir ok, vis labi savus vajag atbalstit, bet ir bet..
Latviesi ir skaudigi, ja kadam ka sbus ta sto4 nories utt, krievs /ebrejs/armenis uc vinji visi tura sbara un censas atbalstit viens otru, neparsja Vova tev sava pravda klatviesiem sava pravda katrs paliks pie sava
Offline
oose
16. Feb 2012, 14:09 #864

Kopš: 16. Dec 2006

Ziņojumi: 4190

Braucu ar:


16 Feb 2012, 14:06:38 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 13:47:22 kapeikpisejs rakstīja:
Kāpēc tu brauc ar BMW nevis Lada? Tu tak esi krievs.


Tapec ka neesmu fanatiks, masina- valoda un ta talak tas ir tikai instruments, un man pilnigi po uz to vesturi.

Ja tehniski Lada bus labak bar BMM es brauksu ar to, ja es redzesu ka latviesu valoda pa tiesam ir forsa es runasu tikai latviski.

Kadu laiku dzivoju arzemes, un daudz kur vareja saprasties krievu valoda, latviesu valoda aktuala tikai majas. Ari braucot lietuva- igaunija- polija var sarunaties krievu valoda, tapec vina man vajag.

nav jau runa par to ka krievu valoda sucks, bet par to, ka šeit ir Latvija, un valsts valodas statusā ir, un paliks tikai viena valoda ! Latviešu valoda ! Lai krievi manis pēc runā krievu valodā, bet nevajag bāzties ar savu valdu tur, kur tai nav un nebūs vieta.

[ Šo ziņu laboja oose, 16 Feb 2012, 14:10:41 ]

Offline
Araajz
16. Feb 2012, 14:10 #865

Kopš: 30. Aug 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 28639

Braucu ar: E39

Vova - atbildi godīgi, izlasīji to linku?
Offline
HannibalLecter
16. Feb 2012, 14:11 #866

Kopš: 13. Jan 2011

Ziņojumi: 2804

Braucu ar: E61

Gribu redzēt kur šobrīd Igaunijā kāds ar tevi runās krievu valodā. (Igaunijā esmu ļoti bieži)

p.s. - vēl pagājušonedēļ tankštellē netālu no Tallinas mēģināju komunicēt rus valodā un uz mani skatījās kā uz šimpanzi.

[ Šo ziņu laboja HannibalLecter, 16 Feb 2012, 14:14:16 ]

Offline
Vova
16. Feb 2012, 14:38 #867

Kopš: 19. Oct 2005

No: Daugavpils

Ziņojumi: 1306

Braucu ar: 540


16 Feb 2012, 14:10:36 Araajz rakstīja:
Vova - atbildi godīgi, izlasīji to linku?


Visu ne, bet ta ir tada pasa proroganda ka citi stasti.


Un jus teicat ka neviens neaizlieg man runat krieviski.
Bet kapec notik tadas stulbibas
http://www.mixnews.lv/ru/exclusive/news/2011-12-30/85242
Offline
Yanny
16. Feb 2012, 14:45 #868

Kopš: 19. Jul 2002

Ziņojumi: 18643

Braucu ar: 18

ir jau arī stulbība. tāda pat kā uz dienvidu tilta uzliktās max ātrumu ierobežojošās zīmes - 30km/h . un piemērotie sodi.

vienīgais veids kā ar to cīnīties ir pasludināt krievu val par otro oficiālo?

[ Šo ziņu laboja Yanny, 16 Feb 2012, 14:47:01 ]



-----------------
No matter how big your house is,how recent your car is,or how big your bank account is. Our graves will always be the same size. Stay humble.
Offline
arizah
16. Feb 2012, 14:45 #869

Kopš: 17. Nov 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 11323

Braucu ar: 43


16 Feb 2012, 14:06:38 Vova rakstīja:
Kadu laiku dzivoju arzemes, un daudz kur vareja saprasties krievu valoda, latviesu valoda aktuala tikai majas. Ari braucot lietuva- igaunija- polija var sarunaties krievu valoda, tapec vina man vajag.


davai nevajag. polija un igaunijaa krieviski tu vari tikai runaat, nevis sarunaaties. preti dabon attieciigi poliski/igauniski,cita lieta, ka polijas gadiijumaa ar to pilnigi pietiek, lai saprastos. igaunijaa var angliski sarunaaties, davai anglju kaa otro valsts valodu
Offline
arizah
16. Feb 2012, 14:46 #870

Kopš: 17. Nov 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 11323

Braucu ar: 43


16 Feb 2012, 14:04:14 Jureks rakstīja:
Pret uz Daugavas ledus


šitas ilgi nenostāvēs jo izskatās tikai izšķūrēts. fizmati.lv savulaik regulāri tika uzbērts ar kūdru, tas stāvēja ilgi.
Offline
tomick
16. Feb 2012, 14:47 #871

Kopš: 31. Oct 2003

Ziņojumi: 3959

Braucu ar: 530i wrx :D


16 Feb 2012, 14:38:33 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 14:10:36 Araajz rakstīja:
Vova - atbildi godīgi, izlasīji to linku?


Visu ne, bet ta ir tada pasa proroganda ka citi stasti.


Un jus teicat ka neviens neaizlieg man runat krieviski.
Bet kapec notik tadas stulbibas
http://www.mixnews.lv/ru/exclusive/news/2011-12-30/85242


A Tu saprati par ko ir sods?

Sods ir par to ka apmeklētāji netika informēta par to ka šis publiskais pasākums notiek krievu valodā. Ne jau par to ka salatētis runāja krieviski.
Offline
divkosigais
16. Feb 2012, 14:48 #872

Kopš: 15. Feb 2010

No: Rīga

Ziņojumi: 6627

Braucu ar:


16 Feb 2012, 14:38:33 Vova rakstīja:

16 Feb 2012, 14:10:36 Araajz rakstīja:
Vova - atbildi godīgi, izlasīji to linku?


Visu ne, bet ta ir tada pasa proroganda ka citi stasti.


Un jus teicat ka neviens neaizlieg man runat krieviski.
Bet kapec notik tadas stulbibas
http://www.mixnews.lv/ru/exclusive/news/2011-12-30/85242

Un kas Tev nepatiik?

"...мероприятие может проходить на русском языке, но обязан быть его частичный перевод на латышский язык. Неважно, какой это город – Резекне, Даугавпилс Валмиера или Рига – перевод должен быть, как должно быть и предупреждение для посетителей о том, что мероприятие пройдет на русском языке."

Kuraa vietaa diskriminaacija? Diskriminaacija bija pret latviessu beerniem dotajaa situaacijaa. Ja bija puse beernu latviessi - vinni tak neko nesaprata. Un neviens netika pabriidinaats.
Taa kaa taa ir pašvaldības budžeta iestāde neredzu kamdeell nebija tulkojums ,lai arii latviessu beerni saprastu. Krievu kulturas centrs Daugavpils

[ Šo ziņu laboja divkosigais, 16 Feb 2012, 14:48:49 ]

Offline
arizah
16. Feb 2012, 14:50 #873

Kopš: 17. Nov 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 11323

Braucu ar: 43


16 Feb 2012, 14:38:33 Vova rakstīja:
Un jus teicat ka neviens neaizlieg man runat krieviski.
Bet kapec notik tadas stulbibas
http://www.mixnews.lv/ru/exclusive/news/2011-12-30/85242


EDIT: kapec es tereju laiku shitaadiem vovaam, kaads man var pateikt? atvainojos (sev) par nelietderigi izshkjerdeto laiku.

[ Šo ziņu laboja arizah, 16 Feb 2012, 14:53:14 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo