Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 156 viesi un 6 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
Belluuns
12. Nov 2024, 17:46 #26601

Kopš: 16. Jun 2007

Ziņojumi: 9717

Braucu ar: quattro

Tavos sapnos varbūt. Man ta ir ikdiena. Un nevajag to nelaimigo telefonu visur piesaukt. Kā paši iemacīsiet ta arī būs. Tad kad 90tajos tikām pie PS1, biju gatavs rambāt nedēlu no vietas, bet iedeve pizdulei un bija jākrāme malka kadeļ tagad tā nevar? Tapec ka iroboti un nordpool trauķenes, sikajam galvenais piecelties, talak jau safīres visu
Offline
Mizx
14. Nov 2024, 22:20 #26602

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7695

Braucu ar:

Varbūt kādam pieredzes stāsts ko vislabāk iesākt šādā situācijā:
Zemesgabals Rīgā, uz tā ir 3 būves t.i. 2 daudzdzīvokļu mājas un 1 būda, ~10 kvadrātmetri. Viss privāts, sadalīts dzīvokļos, būda arī ar atsevišķu īpašnieku, bet zeme zem visām ēkām kopīpašumā. Nianse tāda, ka būda ir pamesta nez cik sen, jau 10 gadus skaitās (un pa gabalu jau redzams, ka ir) grausts. Bet tā kā zeme kopīga, tad saprotu visiem ir/tiks uzrēķināts palielināts nodoklis. Ko ar tādu sū vislabāk iesākt? 10 kvadrātmetru grausta īpašnieks "slēpjas" un neko netaisās darīt, faktiski to būvi varētu bez pēdām pat vienatnē demonetēt dienas laikā un visu drazu izvest ar vienu busu, tikai svešu nojaucot var sanākt nepatikšanas. Ir kāds ko tādu risinājis?
Offline
DiksIrseejs
14. Nov 2024, 22:27 #26603

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1476

Braucu ar: Hibrīdu

Sasaukt to daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju sapulci, kurā izstāstīt situāciju. Un beigās pateikt, ka zemes īpašniekam īsti risinājuma nav šai situācijai. Bet nu ja viņi kaut ko izdomā, tad lai dod ziņu. Un tīties prom no sapulces. Gan jau pa mazam gabaliņam tagad tumsas aizsegā tā būda mēneša laikā pazudīs.
Offline
Mizx
14. Nov 2024, 23:04 #26604

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7695

Braucu ar:


14 Nov 2024, 22:27:51 @DiksIrseejs rakstīja:
Sasaukt to daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju sapulci, kurā izstāstīt situāciju. Un beigās pateikt, ka zemes īpašniekam īsti risinājuma nav šai situācijai. Bet nu ja viņi kaut ko izdomā, tad lai dod ziņu. Un tīties prom no sapulces. Gan jau pa mazam gabaliņam tagad tumsas aizsegā tā būda mēneša laikā pazudīs.
Visi jau to zina gadus 10-mit un paši vien ir tās zemes kopīpašnieki. Grābstīties gar cita īpašumu ir kā ir un tikai grausta īpašniece var to sakārtot arī uz papīra. Man nav tādas pārliecības, ka ja ka būs nejauši "pazudusi", to atzīs par sakārtotu bez īpašnieces iesaistes. Latvijā jau ir bijušas skaļas, zaudētas tiesvedības par kuģa vraka sagriešanu utt..
Offline
juriz
15. Nov 2024, 06:34 #26605

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2733

Braucu ar: auto

Pie tās būdas jānosvin Jāņi
Offline
1986
15. Nov 2024, 07:09 #26606

Kopš: 25. Jan 2015

Ziņojumi: 323

Braucu ar: 3 dāmām un ar V8

Ar kādu miskastnieku pagalmā jāpagrozās, jāpatrenējas braukt atpakaļgaitā...un tad tik jāsūta bilde saimniekam ar atlikušo čupiņu, ka "ups", kādam nelabi gadījās. Būs vien jāsakarto to kas palicis.
Offline
markelis
15. Nov 2024, 07:39 #26607

Kopš: 28. Oct 2002

Ziņojumi: 13010

Braucu ar: eFku


15 Nov 2024, 07:17:27 @Elviss rakstīja:
Jānojauc un pēc laiciņa ja savāc miskaste


tas ka vinja pazudiis dabaa, nenoziimee, ka vinja pazudiis no kadastra un nodoklja jautaajumu tas nekaadi neatrisinaas. savukaart, lai sakaartotu, lai taad buudas nebuutu ne tikai de facto, bet arii de iure - tur bez iipasnieka neiztikt.
Offline
piradzinjsh
15. Nov 2024, 08:22 #26608

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2550

Braucu ar: vienu radzi

Kopīpašuma īpašnieki varētu vērsties būvvaldē vai kā to rīgā sauc, ka ēka ir bšitama un degradējoša. Tad sūta ziņu ipašniekam.. principā ir jāpanāk, ka būve jānojauc.

Vai arī nojaukt un tad piespiest neesošās būves ipasnieku uzrakstīt bisā iesniegumu par būves neesamību dabā.
Offline
markelis
15. Nov 2024, 08:32 #26609

Kopš: 28. Oct 2002

Ziņojumi: 13010

Braucu ar: eFku


15 Nov 2024, 08:17:04 @Elviss rakstīja:
Ja pazūd dabā, tad izsauc attiecīgo dienestu, kas konstatē faktu, tad sakārto dokumentus.

Man tēva brālēna, māsas vīra dēla brālis, tā darīja ar nelikumīgu būvniecību. Nolīdzināja, konstatēja faktu, ka uz zemes nekā nav un nekādi dokumenti nav jākārto.

Šeit gan saprotu likumīga, bet nu domāju līdzīgi


tutoriaalis kaa nojaukt eeku.

https://lvportals.lv/skaidrojumi/312313-majas-n...epieciesami-2020

bez eekas iipasnieka aktiivas liidzdaliibas taa buus baigaa njemtne.
Offline
Samsasi
15. Nov 2024, 08:40 #26610

Kopš: 01. Nov 2014

Ziņojumi: 5655

Braucu ar:


14 Nov 2024, 22:20:42 @Mizx rakstīja:
Varbūt kādam pieredzes stāsts ko vislabāk iesākt šādā situācijā:
Zemesgabals Rīgā, uz tā ir 3 būves t.i. 2 daudzdzīvokļu mājas un 1 būda, ~10 kvadrātmetri. Viss privāts, sadalīts dzīvokļos, būda arī ar atsevišķu īpašnieku, bet zeme zem visām ēkām kopīpašumā. Nianse tāda, ka būda ir pamesta nez cik sen, jau 10 gadus skaitās (un pa gabalu jau redzams, ka ir) grausts. Bet tā kā zeme kopīga, tad saprotu visiem ir/tiks uzrēķināts palielināts nodoklis. Ko ar tādu sū vislabāk iesākt? 10 kvadrātmetru grausta īpašnieks "slēpjas" un neko netaisās darīt, faktiski to būvi varētu bez pēdām pat vienatnē demonetēt dienas laikā un visu drazu izvest ar vienu busu, tikai svešu nojaucot var sanākt nepatikšanas. Ir kāds ko tādu risinājis?
johaidī, nu tak aizsutckādu bomži vai puiselis uzpīpat, lai uguns izdara savu darbiņu.... Nu un tālāk jau piespiest īpasnieku sakopt.

P.s. tur nevar izsaukt būvvalde, lai apseko to graustu, konstatē ka tas ir grausts un lai īpašnieks sāk lentes likt utt.....? Tb izsaukt ar aizdomām, ka apdraudz dzīvibas.
Offline
markelis
15. Nov 2024, 08:49 #26611

Kopš: 28. Oct 2002

Ziņojumi: 13010

Braucu ar: eFku


15 Nov 2024, 08:40:43 @Samsasi rakstīja:
johaidī, nu tak aizsutckādu bomži vai puiselis uzpīpat, lai uguns izdara savu darbiņu.... Nu un tālāk jau piespiest īpasnieku sakopt.


cilveeku var izdziit no sovoka, bet sovoku no cilveeka laikam nevar.

protams, ja kaada iipashums tev traucee, pirmaa ideja ir to nodedzinaat. var just ka ejam civilizeetas sabiedriibas virzienaa.
Offline
kexxx
15. Nov 2024, 09:07 #26612

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14212

Braucu ar:

hmm, bet par graustu palielina nekustamā īpašuma nodokli, nevis zemes, vai tad nē?
t.i. ja uz zemes ir "normāls" īpašums un grausts, tad lielo nodokli piestādīs grausta īpašniekam... nu, tā vusmaz būtu loģiski, bet labāk būtu vnk pajautāt pašvaldībai ko un kā viņi rēķina
Offline
kexxx
15. Nov 2024, 09:54 #26613

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14212

Braucu ar:

tāpēc arī būtu jāgriežas iestādē, kura rēķina nodokļus, nevis jāmin un molotova kokteiļi jāgatavo
Offline
kexxx
15. Nov 2024, 10:06 #26614

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14212

Braucu ar:

pričom tur ZG? es zvanītu te
https://pip.riga.lv/visi-pakalpojumi/piesakies-konsultacijai/
Offline
aqpw
15. Nov 2024, 10:08 #26615

Kopš: 06. Apr 2014

Ziņojumi: 364

Braucu ar:


15 Nov 2024, 08:49:35 @markelis rakstīja:

15 Nov 2024, 08:40:43 @Samsasi rakstīja:
johaidī, nu tak aizsutckādu bomži vai puiselis uzpīpat, lai uguns izdara savu darbiņu.... Nu un tālāk jau piespiest īpasnieku sakopt.


cilveeku var izdziit no sovoka, bet sovoku no cilveeka laikam nevar.

protams, ja kaada iipashums tev traucee, pirmaa ideja ir to nodedzinaat. var just ka ejam civilizeetas sabiedriibas virzienaa.


Man uz zemes ir 1000m2 angārs sliktā stāvoklī, īpašnieks svimpis, gadi 5 atpakaļ interesējos ko darīt, Latio konsultante atklāti pateica lai nodedzinu ja citādāk nesanāk
Offline
markelis
15. Nov 2024, 10:16 #26616

Kopš: 28. Oct 2002

Ziņojumi: 13010

Braucu ar: eFku


15 Nov 2024, 10:00:52 @Elviss rakstīja:

15 Nov 2024, 09:54:03 @kexxx rakstīja:
tāpēc arī būtu jāgriežas iestādē, kura rēķina nodokļus, nevis jāmin un molotova kokteiļi jāgatavo


Nu teorētiski iedomājos ZG atbildi:

'Zemes īpašniekiem bija jāizvērtē ēkas īpašnieka rīcībspēja un kā īpašums tiks uzturēts. Šādas nesaimnieciskas rīcības dēļ, Jums jaapmaksā NIN 5x'



1kaart ZG ar to nav nekaada sakara.
2kaart nekustamaa iipashuma nodokli nosaka peec kadastraalas veertiibas, atseviskji zemei, atseviskji eekai. un piestaada attieciigaa nekustuamaa iipashuma iipasniekam.

kadastraalo veertiibu aprekjina peec shiem noteikumiem
https://likumi.lv/ta/id/312662-kadastralas-vertesanas-noteikumi
cik ljoti buudas atrashanaas uz zemes ietekmee zemes kadastraalo veertiibu varat burties cauri pashi, bet man liekas - necik.
Offline
Samsasi
15. Nov 2024, 10:24 #26617

Kopš: 01. Nov 2014

Ziņojumi: 5655

Braucu ar:


15 Nov 2024, 08:49:35 @markelis rakstīja:

15 Nov 2024, 08:40:43 @Samsasi rakstīja:
johaidī, nu tak aizsutckādu bomži vai puiselis uzpīpat, lai uguns izdara savu darbiņu.... Nu un tālāk jau piespiest īpasnieku sakopt.


cilveeku var izdziit no sovoka, bet sovoku no cilveeka laikam nevar.

protams, ja kaada iipashums tev traucee, pirmaa ideja ir to nodedzinaat. var just ka ejam civilizeetas sabiedriibas virzienaa.
kāpēc pirmā ideja, tur tak autors raksta, ka īpašnieks slēpjas utt.....tas imho ir vienkāršākais variants. Jā lasīt maki, tad vienmēr ir arī citi varianti. Sovoka spečuks
Offline
RVR
15. Nov 2024, 13:29 #26618

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23063

Braucu ar: RVR


15 Nov 2024, 10:00:52 @Elviss rakstīja:

15 Nov 2024, 09:54:03 @kexxx rakstīja:
tāpēc arī būtu jāgriežas iestādē, kura rēķina nodokļus, nevis jāmin un molotova kokteiļi jāgatavo


Nu teorētiski iedomājos ZG atbildi:



Nē, atbilde būs PN - jo viņi nerēķina nodokļus. To dara pašvaldība.
Offline
Mizx
15. Nov 2024, 20:00 #26619

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7695

Braucu ar:


15 Nov 2024, 08:32:05 @markelis rakstīja:

15 Nov 2024, 08:17:04 @Elviss rakstīja:
Ja pazūd dabā, tad izsauc attiecīgo dienestu, kas konstatē faktu, tad sakārto dokumentus.

Man tēva brālēna, māsas vīra dēla brālis, tā darīja ar nelikumīgu būvniecību. Nolīdzināja, konstatēja faktu, ka uz zemes nekā nav un nekādi dokumenti nav jākārto.

Šeit gan saprotu likumīga, bet nu domāju līdzīgi


tutoriaalis kaa nojaukt eeku.

https://lvportals.lv/skaidrojumi/312313-majas-n...epieciesami-2020

bez eekas iipasnieka aktiivas liidzdaliibas taa buus baigaa njemtne.
Paldies par saiti!

Pārējiem komentētājiem — grausta statuss ir, būvvalde sūta ziņas īpašniecei, tā tāpat kā vairuma graustu īpašnieki visam liek mīksto. Bomzi tur vairs kur sūtīt nav, tur tiešām ir tikai drupas, tik traki, ka pat būdas iepriekšējo izskatu var tikai minēt. Gružus varētu sakraut vienā busā ar rokām, bez traktora varētu iztikt, jo baigi jaukt tur vairs nav ko. It kā daļa cer uz piespiedu nojaukšanu no pilsētas puses, bet aizdomas, ka pilsētai lielāki objekti, kas kādam uz galvas var uzkrist, ir svarīgāki par tādu 10 kvadrātmetru lielu gandrīz vai realitātē vairs neeksistējošu. Tur vairāk kā uz naglaina dēļa kāju sadurt nevar traumēties. Laikam atliek vienkārši turt īkšķus, ka vai nu īpašniecei, vai būvvadei pieriebsies un sāks ko darīt.
Offline
Grauds
15. Nov 2024, 22:15 #26620

Kopš: 30. Nov 2008

No: Rīga

Ziņojumi: 286

Braucu ar: Nekad ar BMW, bet vienmēr braucu pirkt

Ir bijis līdzīgs gadījums, īpašnieks nebija starp dzīvajiem, Latio jurists ieteica pamazām, ne ar vērienu demolēt visu, tika nolīdzināts grauzts, attaicināta pašvaldība, kad ēka dabā neeksistēja. Zeme atpirkta no pašvaldības un tagad, no kurienes drukāju šo tekstu, kur agrāk bija tas grauzts, dzīvoju jaunā koka karkasenē.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo