Online
Pašreiz BMWPower skatās 139 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
ixers  | |  Kopš: 29. Jul 2004
No: Ludza
Ziņojumi: 3323
Braucu ar: svešu auto
| Mājas bieži iet "brāļu kapu"ceļu. [ Šo ziņu laboja ixers, 11 Nov 2024, 20:23:40 ] | Offline | | |
| mrCage | | Kopš: 03. Apr 2021
Ziņojumi: 2147
Braucu ar:
|
11 Nov 2024, 13:15:11 @Arsm3ns rakstīja:
Bieži aiz intereses pēc tam iemetu aci ss un konstatēju, ka tajā apvidū nēēviens īpašums nav uz tirgu. A tu savām acīm tikko vismaz 10 redzēji tukšus un pamestus.
Kur sāls?
Gan jau īpašnieki saprot ,ka labu cenu par to māju nedabūs ,bet par pāris tūkstošiem pārdot arī negrib .
Vai arī vecā paaudze kapos ,jaunie sen jau ārzemēs labi pelna ,par māju aizmirsuši .
Vai arī ārzemēs dzivojot domā ,ka sapelnīs un tad kaut kad vecumdienās atgriezīsies dzimtenē un atjaunos māju .
Vai arī māju jau kāds nopircis un tagad stradā arzemes ar cerību sapelnīt naudu un tad māju atjaunot.Zinu tādus gadijumus .Bet realitātē reizi gadā atbrauc uz Jāņiem ,nopļauj zāli ,pakurina ugunskuru un atkal prom.Un tā desmit + gadus jau.
Katrā ziņā mājas labā vietā bez īpašnieka nestāv .Pircēji ir bez visa ss.
Savukārt pirkt māju nomaļā vietā ,ja tā nav ekskluzīva , ir bezjēdzīgi .
Braukāt no nomales no rīta vakara uz un no darba ? Pieriebsies . Atjaunot un braukt nedēļas nogalēs tikai? Pa nedēļu to māju iznesīs pa tīro ,ja nav kas tur pastāvīgi dzīvo.
| Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| Nav jau tā ka visiem uz darbu fiziski jābrauc. Starlink pa 50EUR/m un viss notiek jebkurā Latvijas nomalē.
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| Gmb | |  Kopš: 11. Jul 2016
Ziņojumi: 146
Braucu ar: ķerru pa dobi
| Principā viss iepriekš minētais tā arī ir, bet pāris graudi arī no manas puses, jo dažus gadus meklēju normālu zemes pleķi līdz 10ha ar elektrības pieslēgumu, uz kura virsū kaut grausts. Lieki piebilst, ka tā arī neko neatradu un nebija laika braukāt pa visām pagasta mājām mēģinājumos dabūt īpašnieku kontaktus.
Vairumā gadījumu zemes gabali ar visām lauku mājām tika pārdoti vietējiem lielzemniekiem vai ārvalstu uzņēmumiem. Lai gan ap šīm lauku mājām parasti ir kādi koki vai ābeļu dārzi, to 2ha transformācija uz lauksaimniecības zemi izmaksā pārāk dārgi un aizņem laiku. Jā, viņi šos gabalus varētu izdalīt un notirgot par ~15-20k/ha, bet:
1) Dzīve no šiem extra 40k eur nemainīsies. Tās uz 500ha+ zemes ir kapeikas un galvassāpes
2) Negrib jaunus kaimiņus, jo atbrauks kāds pilsētnieks, kurš pēc gada sāks sūdzēties par trokšņiem, ķīmijām, traktoru kustību pa viņa piemājas ceļu
3) Sezonas laikā šīs mājas pabriesmīgā, bet dzīvojamā stāvoklī tiek iedotas lietošanā rajona Toļikiem, jo tiesības ir nodzēruši, naudas nav, bet 500m līdz saimnieka kūtij gan jau aizrāpos
4) Šis no pieredzes pēc 2 veiskmīgu zemnieku stāstiem - nākotnē uz labākajiem zemes gabaliem, kur ir elektrības pieslēgums plāno uzbliezt jaunas mājas un uzdāvināt bērniem/mazbērniem
Katrā ziņā vismaz 1.5h brauciena attālumā no Rīgas neko par sviestmaizi neatrast. Tad uzreiz ir cipars, kurš liek aizdomāties vai tas vispār ir tik izdevīgi un arī bankas nelabprāt to visu finansē.  | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
| Man dāmai reāls piemērs iz dzīves - ģimenes lauki Latgalē. Lauku māja ar kkādiem 15-20 ha. Pagaidām tur vēl dzīvo viena radiniece tajā mājā, bet 95% no zemes ir iznomāta vietējam lielzemniekam. Tās īres maksas reģionos mēdz būt tik mazas, ka zemnieki nemaz nav ieinteresēti pirkt to zemi. Ja tā māja paliktu tukša, tad to zemi visticamāk turpinātu iznomāt un māja ar gadiem bruktu kopā. Cik saprotams, tad tur pa lielam tas viens lielzemnieks tikai ir, kuram ir reāla interese uz to zemi (nu varbūt vēl kāds tuvumā ir, bet nu maz), līdz ar to cenas zemas.
Pieļauju, ka juridiski zemniekam ir vieglāk to zemi īrēt nevis pirkt. Īpašniekam - kaut kāda naudiņa nāk, slinkums, čakars, radi nepiedos utt., ja pārdos.[ Šo ziņu laboja Zeip, 12 Nov 2024, 09:17:10 ] | Offline | | |
| Gachaans | |  Kopš: 05. Mar 2012
No: Rīga
Ziņojumi: 876
Braucu ar: OOOO
| Ir kāds pēdējā pusgada laikā uzsācis moduļu vai karkasa mājas būvniecību?
Skatos, firmu saradies, kā sēņu pēc lietus, visi piedāvā kaut ko. Citi māju bez jumta, citi visu no a-z, un galā iedot atslēgas rokās.
Jautājums sekojošs - cik reāli maksā kvadrātmetra cena, par gatavu māju, tādu ka var iet iekšā un dzīvot (bez virtuves tehnikas, vešenes, utt). Citi sola no 1200eur par m2 citi prasa 2500 eur par m2. Gribēju reālo pieredzi dzirdēt.
2,5k eur šķiet drusku par daudz, jo par tādu ciparu jau var atrast gatavu māju. bet var jau būt ka neesmu bijis uz retrītu, un izdzinis iekšējo bomzi | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| Tā var kartupeļus kilogramā tirgot. Mājas kvadrātmetra cena ir no tik daudz kā atkarīga, nav tik vienkārši tapec jau arī ir tāda atšķirība.
Pats nu jau otro gadu dzīvoju 290kvm mājā kur kvadratmetra cena sanāca zem 1k jo ja māja ir lielāka katrs kvadratmetrs sanāk jau lētāks.
Apkure, ventilācija, logi, grīdas, flīzes, durvis, palodzes, santehnika utt. tur tas cenas koridors ir ļoti liels.
Arī tas cik daudz pats sajēdz lai neapčakarē, cik vispār kko no tā visa saproti lai pieņemtu pareizos lēmumus un ko vel pats vari izdarīt.
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| uteo | |  Kopš: 26. Jun 2010
No: Sigulda
Ziņojumi: 1125
Braucu ar:
|
12 Nov 2024, 09:52:15 @Gachaans rakstīja:
Ir kāds pēdējā pusgada laikā uzsācis moduļu vai karkasa mājas būvniecību?
Skatos, firmu saradies, kā sēņu pēc lietus, visi piedāvā kaut ko. Citi māju bez jumta, citi visu no a-z, un galā iedot atslēgas rokās.
Jautājums sekojošs - cik reāli maksā kvadrātmetra cena, par gatavu māju, tādu ka var iet iekšā un dzīvot (bez virtuves tehnikas, vešenes, utt). Citi sola no 1200eur par m2 citi prasa 2500 eur par m2. Gribēju reālo pieredzi dzirdēt.
2,5k eur šķiet drusku par daudz, jo par tādu ciparu jau var atrast gatavu māju. bet var jau būt ka neesmu bijis uz retrītu, un izdzinis iekšējo bomzi
Cik esmu paskatījies dažādu ražotāju piedāvājumus mājaslapās, tad pilnie komplekti ar pamatiem un pilno apdari uz 110-120m2 māju tāpat tuvu 200k nostājas. Citiem ir mazliet lētāk, citiem dārgāk, bet nebūs tā, ka karkasu vai moduli varēs lētāk uzcelt kā bloku māju. | Offline | | |
|
|
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| Ja pašam nav sajēga no būvniecības un praktiskiem darbiem un nav uzticams zinošs savējais es teiktu ka tad labāk pērc gatavu nekā būvē
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1989
Braucu ar:
| Paldies par viedokļiem un stāstiem iz dzīves. Aptuveni tas, ko gaidīju un nojautu.
Bet vienalga esmu par likumu, kurš neapdzīvotus, neapstrādātus graustus/īpašumus atsavina un izsolē. Po vai tā Čaka iela vai Rucavas ōmes pamestais pleķis. Zb, ka vismazāk apdzīvotajā valstī tas viss nez kāpēc ir nepieejams un pūst  | Offline | | |
| ivarinators | | Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Izklausās pēc komunisma - sanāk, ka ar savu privātīpašumu nevari darīt ko vēlies (tajā skaitā - pūdēt), jaizdomāsi atstāt novārtā - atņems. [ Šo ziņu laboja ivarinators, 12 Nov 2024, 10:26:56 ] | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1989
Braucu ar:
|
12 Nov 2024, 10:26:33 @ivarinators rakstīja:
Izklausās pēc komunisma - sanāk, ka ar savu privātīpašumu nevari darīt ko vēlies (tajā skaitā - pūdēt), jaizdomāsi atstāt novārtā - atņems.
kā tev tas čaka ielas postkomunisms, kur katram krištopānam ir pamats teikt, ka viss nolaists, visi aizlaidušies? Kur reāli degradējas vide un visiem, kas uz vietas, krīt īpašumu vērtība? | Offline | | |
| ivarinators | | Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Nu tā ir viena no pūstošā kapitālisma ēnas pusēm.
Privāts ir privāts - lai kādā stāvoklī tas būtu, vai arī lai kā kāds cits to vēlētos sev, īpašnieka ziņā ir lemt, kā rīkoties ar sev piederošo īpašumu.
Daļēji jau tagad ir iespējama Tevis minētā opcija - atsavināšana par piem. īpašuma nodokļa parādiem tiešām pamestiem īpašumiem.
Dažreiz trakākie vidi degradējošākie īpašumi tieši ir apdzīvoti - rozā mājas gaumīgu ēku ciematā, zili jumti, padomju auto kolekcionāri utt. Tur arī neko īsti nevar darīt, lai kā gribētos.[ Šo ziņu laboja ivarinators, 12 Nov 2024, 11:06:09 ] | Offline | | |
HE9600  | | Kopš: 06. Jan 2005
No: Līvāni
Ziņojumi: 2513
Braucu ar: Veciem BMW
| Nu, nu, zemes (apstrādājamas, lauksaimniecībai derīgas) cena pēdējos gadus aug ģeometriskā progresijā.
Laiks, kad ārzemnieki/investīciju fondi izķēra mirušo "babuļu" zemi pa kapeikām no mantiniekiem sen ir beigušies. Nu jau zemnieki lēnām izpērk šos īpašumus atpakaļ.
Kā jau te minēja, tad tiek pirkts viss zemes gabals ar apbūvēm un izmantota vajadzīgā zeme, dalīt apbūvi nost un kādam tirgot nevienam nav vēlmes, jo tas ir čakars un garantētas problēmas nākotnē.
Kopš graudkopība kļuva izdevīgāka par lopkopību, apkārtnes zemnieki "kaujas" teju par katriem pāris hektāriem, pie pirmās izdevības nomājamo zemi laikus mēģina pierunāt izpirkt.
Arī būsim reāli, tās mājas nekurienē bez zemes nevienu arī neinteresē. Neviens, kas strādā pilsētā taču tagad nemeklēs pārceļamu/restaurējamu māju 30km attālumā, kur padsmit km grants ceļš, tuvākais veikals 15km attālumā, bez jebkādām komunikācijām un vārgu elektrības pieslēgumu. Uz "papīra" varbūt izskatās skaisti - klusums, bez tuvējiem kaimiņiem, daba utt, bet ikdienā dzīvot visi tomēr izvēlas pāris km no pilsētas/darba vietas, ar viegli/ātri "aizsniedzamu" civilizāciju. Tādēļ arī tie pamestie īpašumi nonāk tuvējo zemnieku rokās. | Offline | | |
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
12 Nov 2024, 11:21:06 @HE9600 rakstīja:
Nu, nu, zemes (apstrādājamas, lauksaimniecībai derīgas) cena pēdējos gadus aug ģeometriskā progresijā.
Laiks, kad ārzemnieki/investīciju fondi izķēra mirušo "babuļu" zemi pa kapeikām no mantiniekiem sen ir beigušies. Nu jau zemnieki lēnām izpērk šos īpašumus atpakaļ.
Kā jau te minēja, tad tiek pirkts viss zemes gabals ar apbūvēm un izmantota vajadzīgā zeme, dalīt apbūvi nost un kādam tirgot nevienam nav vēlmes, jo tas ir čakars un garantētas problēmas nākotnē.
Kopš graudkopība kļuva izdevīgāka par lopkopību, apkārtnes zemnieki "kaujas" teju par katriem pāris hektāriem, pie pirmās izdevības nomājamo zemi laikus mēģina pierunāt izpirkt.
Arī būsim reāli, tās mājas nekurienē bez zemes nevienu arī neinteresē. Neviens, kas strādā pilsētā taču tagad nemeklēs pārceļamu/restaurējamu māju 30km attālumā, kur padsmit km grants ceļš, tuvākais veikals 15km attālumā, bez jebkādām komunikācijām un vārgu elektrības pieslēgumu. Uz "papīra" varbūt izskatās skaisti - klusums, bez tuvējiem kaimiņiem, daba utt, bet ikdienā dzīvot visi tomēr izvēlas pāris km no pilsētas/darba vietas, ar viegli/ātri "aizsniedzamu" civilizāciju. Tādēļ arī tie pamestie īpašumi nonāk tuvējo zemnieku rokās.
Par zemes pieprasījumu un cenām - maza piebilde, ka ļoti atkarīgs no lokācijas. Piemēram, Zemgalē cenas pilnīgs kosmoss, bet tālākos Latgales nostūros ir pavisam citas cenas.
Par dzīvošanu pilnībā piekrītu. Ir cilvēki, kas vācas ārā no Rīgas/Pierīgas, bet tur tik tiešām daudz mīnusu un man liekas, ka cilvēki drīzāk izvēlēsies kaut kādu mazpilsētu vai dzīvot blakus kādai pilsētai, bet kur infra ir tuvu, nevis tiešām riktīgos laukos. Nu tur jābūt izteiktam fanātam vai arī pašam jāsāk nodarboties ar kaut kādu saimniekošanu.
Vairums sapņotāju par laukiem ir ar rozā brillēm, jo atceras savu bērnību cik ķipa forši bija, kā tur dzīvojās, spēlējās, gāja peldēties, sēņot, makšķerēt, taisīja štābiņu mežā, gāja pēc piena uz citām mājām utt utt. | Offline | | |
| Belluuns | |  Kopš: 16. Jun 2007
Ziņojumi: 9717
Braucu ar: quattro
| Neticēsi, bet laukos tā arī notiek. Sikie dzivo ārā, buvē štābus un peldas. Iet seņot, ravē dārzu un no kaimiņa noperkt pienu vai olas | Offline | | |
|
|
| Zeip | | Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
12 Nov 2024, 13:32:36 @Belluuns rakstīja:
Neticēsi, bet laukos tā arī notiek. Sikie dzivo ārā, buvē štābus un peldas. Iet seņot, ravē dārzu un no kaimiņa noperkt pienu vai olas
Jā, visticamāk, bet atšķirība tāda, ka vairumam tāds dzīvesveids kā pieaugušajiem īsti neietu pie sirds, ja pamēģinātu. | Offline | | |
| kkas | |  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10315
Braucu ar: Alfu
| Lauki kā viensētas kkādos pajebeņos ir miruši.
Kā runāt par saviem slapjajiem sapņiem un piena upēm, tā pirmie. Kā ar sīčiem aizvākties dzīvot 24-00 365 tā čiks.
Nu nebūs. Tāpat kā nekad lielāko daļu Rīgas skatlogu neviens veikals vairs neaizpildīs.
Laika gaitā nolīdzinās visus tos nabaga graustus un visi priecāsies wow kādi sakopti lauki, meži un kādas neskarta daba  | Offline | | |
| Rockstar | | Kopš: 11. Dec 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 3946
Braucu ar:
| Lieta sekojoša. Vajag aizdot padsmit k euro, lai nopirktu NI.
Kā labāk aizdot, lai zagļi(talejas ielas) nesagribētu %?
Piemēram, īpašuma cena 15k.
Pārdevēja kontā jāienāk naudai(citu variantu nav).
Sanāk, lai aizdevējs skaita pārdevēja kontā to naudu. Un pircējs piemaksās savus k pārdeveja kontā??
Jo skaitīt padsmit k uz pircēja kontu kaut kā negudri izklausās, jo būs jāatskaitas zagļiem, bet tas ir aizdevums..
Bet ja aizdevumu deklarē, tad nav jāmaksā nodokli??
Cik sapratu, tad pārdevējam gan vajadzēs nolocīt 20%.
Putra riktīga | Offline | | |
| markelis | |  Kopš: 28. Oct 2002
Ziņojumi: 13010
Braucu ar: eFku
|
12 Nov 2024, 13:32:36 @Belluuns rakstīja:
Neticēsi, bet laukos tā arī notiek. Sikie dzivo ārā, buvē štābus un peldas. Iet seņot, ravē dārzu un no kaimiņa noperkt pienu vai olas
taa notiek rozaa sapnjos. taapat telefons un soc. tiikli arii laukos paari visam. bet kad vajag aarstu, jaajuudz beeriitis, jaabrauc labaakajaa gadiijuma uz rajona centru. ja vajag kaadu izmekleejumu, vairaak par asinsspiediena meeriishanu, uz riigu. ja lietotam premiumam jaaizgriezh pdf bvai kaada cita manipulaacija, uz riigu. utt utt. ir redzeeti taadi optiimisti, kuri ar to saskaroties peec 1/2 gada njem peedu no tiem laukiem.
| Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|