Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 146 viesi un 8 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
mart1ns
02. Jul 2024, 12:15 #26401

Kopš: 04. Nov 2010

Ziņojumi: 48

Braucu ar:

Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024

Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024

Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.
Offline
werto
02. Jul 2024, 12:31 #26402

Kopš: 30. Oct 2008

No: Tukums

Ziņojumi: 3001

Braucu ar: Golfu


01 Jul 2024, 19:14:56 @shirminieks rakstīja:
Jēga čakarēties ar dzīvokli, īrnieku (kurš, iespējams, nemaksās vai izdemolēs dzīvokli), domāt par ēkas tehnisko stāvokli, utt., ja var vienkārši naudu iemest indeksu ETF’os, kas pelna ~8% / gadā?

Pie tās naudas (visas vai daļas) jebkurā brīdī, nodoklis apliekas tikai termiņa beigās, nulle uzraudzības

Man arī viens paziņa izdomāja nopelnīt, nopirka dzīvokli, ielaida īrnieci, tā trakā par katru sūdu zvanās, krāns pilot, čalis mauc sestdienas vakarā no Tukuma uz Rīgu remontēt, tad vēl visādi sīkumi, itkā dzīvoklis remontēts, bet tante paspēj kaut ko sajāt, vienīgi maksājumus nekavē
Offline
shirminieks
02. Jul 2024, 12:47 #26403

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024

Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024

Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.


Pareizi saki - no visiem produktiem, kur vari dabūt atpakaļ IIN, zemākās komisijas / labākā atdeve ir tieši 3PL, tāpēc arī tur ir visloģiskāk izmantot IIN-atmaksu. Plus visai naudai uzreiz tiec klāt no 55-gadu vecuma. Pārējiem IIN-atmaksājamajiem produktiem ir augstākas komisijas vai arī zemāka atdeve.

Skatoties to pirmo uzkrājošo apdrošināšanas polisi - 20% atdeve desmit gadu laikā ir vienkārši traģiski - normāls 3PL ir devis tik lielu atdevi pēdējo 12-mēnešu laikā

Bērniem krāt naudu var vienkārši caur fondiem / ETF'iem, kurus turi ieguldījumu kontā - tas ļauj nodokli maksāt tikai tad, kad izmaksātā summa pārsniedz iemaksāto.
Offline
Sternwolf
02. Jul 2024, 13:55 #26404

Kopš: 03. Mar 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 2262

Braucu ar: izslēgtu DSC

pensiju 3.līmenim ir izdevīguma griesti atkarībā no taviem ineākumiem.

Man vel patīk twino.eu (Referral links, ieguldisi vismaz 500EUR, dabūsi vēl 20EUR klāt)


FKTK regulē un esi pasargāts līdz 20K, līdzīgi kā banku noguldijumi līdz 70K

Paredzama fiksēta peļņa. Patreiz 12% - IIN

https://imgur.com/a/ttPjHnB

[ Šo ziņu laboja Sternwolf, 02 Jul 2024, 14:00:35 ]



-----------------
WEB risinājumi
Offline
shirminieks
02. Jul 2024, 14:41 #26405

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


02 Jul 2024, 13:55:31 @Sternwolf rakstīja:
pensiju 3.līmenim ir izdevīguma griesti atkarībā no taviem ineākumiem.

Man vel patīk twino.eu (Referral links, ieguldisi vismaz 500EUR, dabūsi vēl 20EUR klāt)


FKTK regulē un esi pasargāts līdz 20K, līdzīgi kā banku noguldijumi līdz 70K

Paredzama fiksēta peļņa. Patreiz 12% - IIN

https://imgur.com/a/ttPjHnB


3PL ir tie paši IIN-atmaksas griesti, kas uzkrājošajai dzīvības apdrošināšanai - 10% no bruto ienākumiem, bet ne vairāk kā 4kEUR/gadā.

Un par to investoru aizsardzību auzās iebrauci:
1. Banku kontos apdrošināti ir nevis 70kEUR bet 100kEUR;
2. Twino gadījumā Tev apdrošināti ir nevis ieguldījumi, bet neieguldītā naudai 'kontā' - tie ieguldījumi, kur esi nopircis daļu no ātrajiem kredītiem Polijā/Vjetnamā/Filipīnās, vispār nav apdrošināti

Tas TWINO ir tas pats, kas MINTOS, tikai mazāks un ar sliktāku diversifikāciju.

[ Šo ziņu laboja shirminieks, 02 Jul 2024, 15:11:27 ]

Offline
mart1ns
02. Jul 2024, 15:08 #26406

Kopš: 04. Nov 2010

Ziņojumi: 48

Braucu ar:

Man ir gan Mintos gan Twino un Mintos kaut kā labāk patīk, lai arī tur ir bijuši arī zaudējumi. Twino tāds grūtāk uztverams. Bet labi, ka abi ziņo pa taisno VIDam un ar to nav jāčakarējas. Abās platformās ieguldīto uztveru kā naudu, kuru vnk var arī neatgūt nekad, tāpēc vairāk par 1k es tur neturu.
Offline
Belluuns
02. Jul 2024, 15:23 #26407

Kopš: 16. Jun 2007

Ziņojumi: 9717

Braucu ar: quattro


02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024

Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024

Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.


Es pareizi iztulkoju? 10 gados 660eiro?
Offline
toolis
02. Jul 2024, 16:00 #26408

Kopš: 13. Jan 2016

No: Rīga

Ziņojumi: 1888

Braucu ar: xc90 / cbr1000rr


02 Jul 2024, 15:23:51 @Belluuns rakstīja:

02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024

Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024

Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.


Es pareizi iztulkoju? 10 gados 660eiro?


nē. pareizi ir tulkot kā 660 + 600 IIN atmaksa, un tas nav 10 gados kā tu to iedomājies, cilvēks iemaksājis 30 eur mēnesī, attiecīgi tur atdeve pēc komisijām sanāk ~4.5% gadā. kas ar garantēto summu termiņā beigās nav nemaz tik slikti.
Offline
kasparitto
03. Jul 2024, 09:47 #26409

Kopš: 11. Apr 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 772

Braucu ar:


02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024

Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024

Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.


Hei. Paldies, forši, ka padalījies.
Pats arī šobrīd domāju kā labāk krāt bērniem, kādus instrumentus izmantot. Žēl, ka uz bērna (7 gadi) vārda nevar atvērt kontu un veikt iemaksas ETFos.
Offline
XK220
03. Jul 2024, 13:07 #26410

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


02 Jul 2024, 12:31:26 @werto rakstīja:

01 Jul 2024, 19:14:56 @shirminieks rakstīja:
Jēga čakarēties ar dzīvokli, īrnieku (kurš, iespējams, nemaksās vai izdemolēs dzīvokli), domāt par ēkas tehnisko stāvokli, utt., ja var vienkārši naudu iemest indeksu ETF’os, kas pelna ~8% / gadā?

Pie tās naudas (visas vai daļas) jebkurā brīdī, nodoklis apliekas tikai termiņa beigās, nulle uzraudzības

Man arī viens paziņa izdomāja nopelnīt, nopirka dzīvokli, ielaida īrnieci, tā trakā par katru sūdu zvanās, krāns pilot, čalis mauc sestdienas vakarā no Tukuma uz Rīgu remontēt, tad vēl visādi sīkumi, itkā dzīvoklis remontēts, bet tante paspēj kaut ko sajāt, vienīgi maksājumus nekavē

Nevajag nodarboties ar to, ko nemāk!
Pirmkārt, Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai. Un pat nevis mājām, bet darba vietai.
Otrkārt, elektrum maksājot papildus 1.98 mēnesī ir balta apdrošināšana, kas dod 4 sīkos remontdarbus gadā. Krāns pil - zvans apdrošinātājiem. Atslēga nestrādā - zvans apdrošinātājiem.
Treškārt, ja ir sīkumi ārpus apdrošinātāju kompetences, tad daru tā - mazus sīkumus kas tiešām nepieciešami līdz 20e lai pērk un nomaina paši, noskaitu no īres. Lielākas lietas saskaņot, bet zvanīt laicīgi un normālos laikos.
Ceturtkārt - ievērot 0 tolerances līmeni, īrnieks ir personas kods, nevis persona. Īrniekam neionteresē Tavas problēmas, tāpēc neklausies īrnieka problēmas. Dzīvokļa problēmas jā, bet ne īrnieka personiskās problēmas.
Offline
RVR
03. Jul 2024, 13:24 #26411

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23063

Braucu ar: RVR


03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.


...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā
Offline
Arsm3ns
03. Jul 2024, 13:27 #26412

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1989

Braucu ar:


03 Jul 2024, 13:24:36 @RVR rakstīja:

03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.


...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā
nečakarē powera Mērdoka teōrijas
Offline
XK220
03. Jul 2024, 17:59 #26413

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


03 Jul 2024, 13:24:36 @RVR rakstīja:

03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.


...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā

Ir runa par Tukuma iedzīvotāju.
Offline
RVR
04. Jul 2024, 09:04 #26414

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23063

Braucu ar: RVR


03 Jul 2024, 17:59:14 @XK220 rakstīja:

03 Jul 2024, 13:24:36 @RVR rakstīja:

03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.


...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā

Ir runa par Tukuma iedzīvotāju.


Jā. Tikai Tu jau nezini, kur viņš darba dienās strādā
Katru darba dienas rītu Tukums-Rīga vilcieni un šoseja ir pilni, vakarā tas pats atpakaļ.
Offline
XK220
04. Jul 2024, 12:28 #26415

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu

Tu tēlo lohu vai izliecies?
Ja cilvēks 5 dienas nedēļā ir Rīgā, sestdien speciāli skries labot īrniecei krānu uz Rīgu.
Jā blad. Ar ieskrējienu.

[ Šo ziņu laboja XK220, 04 Jul 2024, 12:28:58 ]

Offline
RVR
04. Jul 2024, 13:32 #26416

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23063

Braucu ar: RVR


04 Jul 2024, 12:28:40 @XK220 rakstīja:
Tu tēlo lohu vai izliecies?
Ja cilvēks 5 dienas nedēļā ir Rīgā, sestdien speciāli skries labot īrniecei krānu uz Rīgu.
Jā blad. Ar ieskrējienu.



Tieši kas tur dīvains?
Ja piektdienas vakarā piezvanītu, ka ir kaut kāds psec ar krānu un ūdeni, ir pat ļoti liela varbūtība, ka skries jau sestdien no rīta. Jo gaidīt līdz pirmdienas vakaram un tikai tad ieraudzīt, ka tur kaut kas pušu, kaut kur laiž garām, utt, var pašam beigās sanākt dārgāk
Ne jau vienmēr visādas īrnieces spēs atbilstoši un adekvāti pa telefonu izstāstīt, kas tieši ir noticis.

[ Šo ziņu laboja RVR, 04 Jul 2024, 13:33:33 ]

Offline
XK220
04. Jul 2024, 13:40 #26417

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu

Kad Tava sieva skrūvē lampiņu, Tu pieturi trepes?
Par videozvanu esi dzirdējis?

Nav bijusi neviena īrniece, kas nevarētu aizvērt ventili pati vai palūgt kādam palīdzību. Tagad vienā dzīvoklī pazuda krānā ūdens. Īrneice man neteica 2 nedēļas. Pazvanu apdrošinātājiem(1.98Eur/mēn uz VISIEM objektiem, 4 izsaukumi gadā). nomaina trubas, viss geras stovis. Dzīvoklī neesmu bijis, nafig man braukt, ja to izdara citi bez maksas. Apdrošināšanu apmaksā paši īrnieki

Nezinu kas ir tāds, kāpēc nevarētu pagaidīt 2 dienas. Korķus var izslēgt, ventiļus var noslēgt. Ja īrnieks pimpis un visu grib uzreiz, tad PN tādu.

[ Šo ziņu laboja XK220, 04 Jul 2024, 13:41:33 ]

Offline
RVR
04. Jul 2024, 14:21 #26418

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23063

Braucu ar: RVR

Danunah ar to visu fisties
Nē, ja kādam patīk un jūtas savā ādā, tad jau viss kārtībā.

Es laikam palikšu pie citiem ieguldījumu veidiem.
Offline
michals1
04. Jul 2024, 14:25 #26419

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Mans viedoklis....
Ja izīrē pa lēto,uzreiz jāvienojas ar īrnieku,ka sīkas problēmas ir viņa ziņā,jo tāpēc jau ir pa lēto.
Ja izīrē dārgo galu,pats vainīgs,gribi pelnīt,veic remontus,labas mēbeles un tehnika,ka kādi sūdi,esi gatavs risināt problēmas.
Offline
XK220
04. Jul 2024, 15:07 #26420

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu

Michals jau pareizi domu uztvēra. Gribi par 250nieku dzīvokli normālā mājā - sīkumus dari pats, gribi izcilu servisu 24/7, ņem airbnb, būs izmazgāti palagi un regulāra uzkopšana.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo