Online
Pašreiz BMWPower skatās 146 viesi un 8 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Nekustamais īpašums II
| Autors | Ziņojums |
| mart1ns | | Kopš: 04. Nov 2010
Ziņojumi: 48
Braucu ar:
| Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024
Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024
Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas. | Offline | | |
| werto | |  Kopš: 30. Oct 2008
No: Tukums
Ziņojumi: 3001
Braucu ar: Golfu
|
01 Jul 2024, 19:14:56 @shirminieks rakstīja:
Jēga čakarēties ar dzīvokli, īrnieku (kurš, iespējams, nemaksās vai izdemolēs dzīvokli), domāt par ēkas tehnisko stāvokli, utt., ja var vienkārši naudu iemest indeksu ETF’os, kas pelna ~8% / gadā? 
Pie tās naudas (visas vai daļas) jebkurā brīdī, nodoklis apliekas tikai termiņa beigās, nulle uzraudzības 
Man arī viens paziņa izdomāja nopelnīt, nopirka dzīvokli, ielaida īrnieci, tā trakā par katru sūdu zvanās, krāns pilot, čalis mauc sestdienas vakarā no Tukuma uz Rīgu remontēt, tad vēl visādi sīkumi, itkā dzīvoklis remontēts, bet tante paspēj kaut ko sajāt, vienīgi maksājumus nekavē  | Offline | | |
| shirminieks | |  Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
|
02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024
Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024
Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.
Pareizi saki - no visiem produktiem, kur vari dabūt atpakaļ IIN, zemākās komisijas / labākā atdeve ir tieši 3PL, tāpēc arī tur ir visloģiskāk izmantot IIN-atmaksu. Plus visai naudai uzreiz tiec klāt no 55-gadu vecuma. Pārējiem IIN-atmaksājamajiem produktiem ir augstākas komisijas vai arī zemāka atdeve.
Skatoties to pirmo uzkrājošo apdrošināšanas polisi - 20% atdeve desmit gadu laikā ir vienkārši traģiski - normāls 3PL ir devis tik lielu atdevi pēdējo 12-mēnešu laikā 
Bērniem krāt naudu var vienkārši caur fondiem / ETF'iem, kurus turi ieguldījumu kontā - tas ļauj nodokli maksāt tikai tad, kad izmaksātā summa pārsniedz iemaksāto. | Offline | | |
Sternwolf  | |  Kopš: 03. Mar 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 2262
Braucu ar: izslēgtu DSC
| pensiju 3.līmenim ir izdevīguma griesti atkarībā no taviem ineākumiem.
Man vel patīk twino.eu (Referral links, ieguldisi vismaz 500EUR, dabūsi vēl 20EUR klāt)
FKTK regulē un esi pasargāts līdz 20K, līdzīgi kā banku noguldijumi līdz 70K
Paredzama fiksēta peļņa. Patreiz 12% - IIN
https://imgur.com/a/ttPjHnB[ Šo ziņu laboja Sternwolf, 02 Jul 2024, 14:00:35 ]
----------------- WEB risinājumi | Offline | | |
| shirminieks | |  Kopš: 13. Jan 2013
No: Rīga
Ziņojumi: 2072
Braucu ar: 81
|
02 Jul 2024, 13:55:31 @Sternwolf rakstīja:
pensiju 3.līmenim ir izdevīguma griesti atkarībā no taviem ineākumiem.
Man vel patīk twino.eu (Referral links, ieguldisi vismaz 500EUR, dabūsi vēl 20EUR klāt)
FKTK regulē un esi pasargāts līdz 20K, līdzīgi kā banku noguldijumi līdz 70K
Paredzama fiksēta peļņa. Patreiz 12% - IIN
https://imgur.com/a/ttPjHnB
3PL ir tie paši IIN-atmaksas griesti, kas uzkrājošajai dzīvības apdrošināšanai - 10% no bruto ienākumiem, bet ne vairāk kā 4kEUR/gadā.
Un par to investoru aizsardzību auzās iebrauci:
1. Banku kontos apdrošināti ir nevis 70kEUR bet 100kEUR;
2. Twino gadījumā Tev apdrošināti ir nevis ieguldījumi, bet neieguldītā naudai 'kontā' - tie ieguldījumi, kur esi nopircis daļu no ātrajiem kredītiem Polijā/Vjetnamā/Filipīnās, vispār nav apdrošināti
Tas TWINO ir tas pats, kas MINTOS, tikai mazāks un ar sliktāku diversifikāciju.[ Šo ziņu laboja shirminieks, 02 Jul 2024, 15:11:27 ] | Offline | | |
| mart1ns | | Kopš: 04. Nov 2010
Ziņojumi: 48
Braucu ar:
| Man ir gan Mintos gan Twino un Mintos kaut kā labāk patīk, lai arī tur ir bijuši arī zaudējumi. Twino tāds grūtāk uztverams. Bet labi, ka abi ziņo pa taisno VIDam un ar to nav jāčakarējas. Abās platformās ieguldīto uztveru kā naudu, kuru vnk var arī neatgūt nekad, tāpēc vairāk par 1k es tur neturu. | Offline | | |
| Belluuns | |  Kopš: 16. Jun 2007
Ziņojumi: 9717
Braucu ar: quattro
|
02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024
Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024
Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.
Es pareizi iztulkoju? 10 gados 660eiro? | Offline | | |
| toolis | |  Kopš: 13. Jan 2016
No: Rīga
Ziņojumi: 1888
Braucu ar: xc90 / cbr1000rr
|
02 Jul 2024, 15:23:51 @Belluuns rakstīja:
02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024
Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024
Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.
Es pareizi iztulkoju? 10 gados 660eiro?
nē. pareizi ir tulkot kā 660 + 600 IIN atmaksa, un tas nav 10 gados kā tu to iedomājies, cilvēks iemaksājis 30 eur mēnesī, attiecīgi tur atdeve pēc komisijām sanāk ~4.5% gadā. kas ar garantēto summu termiņā beigās nav nemaz tik slikti. | Offline | | |
|
|
| kasparitto | |  Kopš: 11. Apr 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 772
Braucu ar:
|
02 Jul 2024, 12:15:22 @mart1ns rakstīja:
Man ir gan dzīvoklis īrei gan arī uzkrājošās apdrošināšanas bērniem. Pat divas. Iemaksas gan smieklīgi mazas ap 30 eur/m, bet nu ir. Lūk rezultāti:
Apdrošināšanas līguma sākuma datums 10.12.2014
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 3 094.44 EUR 01.07.2024
Peļņa 974.63 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -338.43 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 3 730.64 EUR 28.06.2024
Un otrs, noslēgts pirms 2,5 gadi.
Apdrošināšanas prēmijas, kopā 933.40 EUR 1.07.2024
Peļņa 181.89 EUR 28.06.2024
Komisijas, kopā -33.05 EUR 28.06.2024
Uzkrājums 1 082.24 EUR 28.06.2024
Jā, ir forši, ka šīs iemaksas dzēš 10% no īres ienākumiem, bet vai jūsuprāt komisijas nav par lielu (jeb atdeve par mazu)? Tagad domāju vai ir jēga slēgt trešo polisi? Jeb labāk visu mest pašam savā 3.pensiju līmenī, kur atdeve lielāka, komisijas mazākas.
Hei. Paldies, forši, ka padalījies.
Pats arī šobrīd domāju kā labāk krāt bērniem, kādus instrumentus izmantot. Žēl, ka uz bērna (7 gadi) vārda nevar atvērt kontu un veikt iemaksas ETFos. | Offline | | |
| XK220 | | Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
|
02 Jul 2024, 12:31:26 @werto rakstīja:
01 Jul 2024, 19:14:56 @shirminieks rakstīja:
Jēga čakarēties ar dzīvokli, īrnieku (kurš, iespējams, nemaksās vai izdemolēs dzīvokli), domāt par ēkas tehnisko stāvokli, utt., ja var vienkārši naudu iemest indeksu ETF’os, kas pelna ~8% / gadā? 
Pie tās naudas (visas vai daļas) jebkurā brīdī, nodoklis apliekas tikai termiņa beigās, nulle uzraudzības 
Man arī viens paziņa izdomāja nopelnīt, nopirka dzīvokli, ielaida īrnieci, tā trakā par katru sūdu zvanās, krāns pilot, čalis mauc sestdienas vakarā no Tukuma uz Rīgu remontēt, tad vēl visādi sīkumi, itkā dzīvoklis remontēts, bet tante paspēj kaut ko sajāt, vienīgi maksājumus nekavē 
Nevajag nodarboties ar to, ko nemāk!
Pirmkārt, Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai. Un pat nevis mājām, bet darba vietai.
Otrkārt, elektrum maksājot papildus 1.98 mēnesī ir balta apdrošināšana, kas dod 4 sīkos remontdarbus gadā. Krāns pil - zvans apdrošinātājiem. Atslēga nestrādā - zvans apdrošinātājiem.
Treškārt, ja ir sīkumi ārpus apdrošinātāju kompetences, tad daru tā - mazus sīkumus kas tiešām nepieciešami līdz 20e lai pērk un nomaina paši, noskaitu no īres. Lielākas lietas saskaņot, bet zvanīt laicīgi un normālos laikos.
Ceturtkārt - ievērot 0 tolerances līmeni, īrnieks ir personas kods, nevis persona. Īrniekam neionteresē Tavas problēmas, tāpēc neklausies īrnieka problēmas. Dzīvokļa problēmas jā, bet ne īrnieka personiskās problēmas. | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23063
Braucu ar: RVR
|
03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.
...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā  | Offline | | |
| Arsm3ns | |  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1989
Braucu ar:
|
03 Jul 2024, 13:24:36 @RVR rakstīja:
03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.
...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā 
nečakarē powera Mērdoka teōrijas  | Offline | | |
| XK220 | | Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
|
03 Jul 2024, 13:24:36 @RVR rakstīja:
03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.
...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā 
Ir runa par Tukuma iedzīvotāju. | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23063
Braucu ar: RVR
|
03 Jul 2024, 17:59:14 @XK220 rakstīja:
03 Jul 2024, 13:24:36 @RVR rakstīja:
03 Jul 2024, 13:07:02 @XK220 rakstīja:
Rīgā nevajag pirkt, tur ir maza atdeve. Visiem dzīvokļiem jābūt max tuvu darba vietai.
...tik tāda nianse, ka 2/3 valsts iedzīvotāju darba vieta ir Rīgā vai tuvējā Pierīgā 
Ir runa par Tukuma iedzīvotāju.
Jā. Tikai Tu jau nezini, kur viņš darba dienās strādā 
Katru darba dienas rītu Tukums-Rīga vilcieni un šoseja ir pilni, vakarā tas pats atpakaļ. | Offline | | |
| XK220 | | Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
| Tu tēlo lohu vai izliecies?
Ja cilvēks 5 dienas nedēļā ir Rīgā, sestdien speciāli skries labot īrniecei krānu uz Rīgu.
Jā blad. Ar ieskrējienu.
[ Šo ziņu laboja XK220, 04 Jul 2024, 12:28:58 ] | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23063
Braucu ar: RVR
|
04 Jul 2024, 12:28:40 @XK220 rakstīja:
Tu tēlo lohu vai izliecies?
Ja cilvēks 5 dienas nedēļā ir Rīgā, sestdien speciāli skries labot īrniecei krānu uz Rīgu.
Jā blad. Ar ieskrējienu.
Tieši kas tur dīvains? 
Ja piektdienas vakarā piezvanītu, ka ir kaut kāds psec ar krānu un ūdeni, ir pat ļoti liela varbūtība, ka skries jau sestdien no rīta. Jo gaidīt līdz pirmdienas vakaram un tikai tad ieraudzīt, ka tur kaut kas pušu, kaut kur laiž garām, utt, var pašam beigās sanākt dārgāk 
Ne jau vienmēr visādas īrnieces spēs atbilstoši un adekvāti pa telefonu izstāstīt, kas tieši ir noticis.[ Šo ziņu laboja RVR, 04 Jul 2024, 13:33:33 ] | Offline | | |
|
|
| XK220 | | Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
| Kad Tava sieva skrūvē lampiņu, Tu pieturi trepes?
Par videozvanu esi dzirdējis?
Nav bijusi neviena īrniece, kas nevarētu aizvērt ventili pati vai palūgt kādam palīdzību. Tagad vienā dzīvoklī pazuda krānā ūdens. Īrneice man neteica 2 nedēļas. Pazvanu apdrošinātājiem(1.98Eur/mēn uz VISIEM objektiem, 4 izsaukumi gadā). nomaina trubas, viss geras stovis. Dzīvoklī neesmu bijis, nafig man braukt, ja to izdara citi bez maksas. Apdrošināšanu apmaksā paši īrnieki 
Nezinu kas ir tāds, kāpēc nevarētu pagaidīt 2 dienas. Korķus var izslēgt, ventiļus var noslēgt. Ja īrnieks pimpis un visu grib uzreiz, tad PN tādu.[ Šo ziņu laboja XK220, 04 Jul 2024, 13:41:33 ] | Offline | | |
RVR  | |  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23063
Braucu ar: RVR
| Danunah ar to visu fisties 
Nē, ja kādam patīk un jūtas savā ādā, tad jau viss kārtībā.
Es laikam palikšu pie citiem ieguldījumu veidiem. | Offline | | |
| michals1 | |  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Mans viedoklis....
Ja izīrē pa lēto,uzreiz jāvienojas ar īrnieku,ka sīkas problēmas ir viņa ziņā,jo tāpēc jau ir pa lēto.
Ja izīrē dārgo galu,pats vainīgs,gribi pelnīt,veic remontus,labas mēbeles un tehnika,ka kādi sūdi,esi gatavs risināt problēmas. | Offline | | |
| XK220 | | Kopš: 26. Dec 2015
No: Rīga
Ziņojumi: 3310
Braucu ar: zirgu
| Michals jau pareizi domu uztvēra. Gribi par 250nieku dzīvokli normālā mājā - sīkumus dari pats, gribi izcilu servisu 24/7, ņem airbnb, būs izmazgāti palagi un regulāra uzkopšana. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|