Online

Pašreiz BMWPower skatas 27 viesi un 3 registreti lietotaji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

ReģistrētiesCeļojums Platajā galā

Pievienota: 05. Aug 2012, 20:34
Atjaunota: 05. Aug 2012, 22:33

Komentāri (24)

Visas galerijas no lietotāja eLeL


Sestais. Joprojām divatā. Ar velo Ilgi gaidīts. Labi pavadīts. Veloceļojums Latgalē.

1.diena Daugavpils - Dviete, ap 40km

Brauciens sākas agrā svētdienas rītā. Kāpjam iekšā vilcienā un uz Daugavpili prom.


Ekskursija Daugavpils cietoksnī. Gids sarunāts jau iepriekš D-pils TIC. Entuziasts! Ekskursija 1.5h garumā.


Nakšņošana netālu no Dvietes, pie salas Daugavā, uz sēkļa. Robinsonus kā reiz var tēlot, jo tevi var glābt tikai kāds kam ir laiva, jo tā tur arī mūs uz nakti pārceļ ar visu ekipējumu Pasakaina vieta!!

Atrašanās vieta

2.diena Dviete - Daugavpils-Birģene-Silene-Ilgas muiža, ap 80km

Pārcēlājs jau ap 9 ir klāt un pārved mūs uz otru krasta pusi, jo nav interesanti braukt pa vienu un to pašu ceļu, un piedzīvojumi mums kā reiz ir nepieciešami!


Daugavpilī kopumā bijām 3 reizes Jāiesaka uzcelt vēl kādu tiltu

Pelde Birģenes ezerā un zemes ceļi Kopumā man tie tomēr labāk patika - jo mazāks ceļš, jo tas līkumaināks un dabas skatiem bagātāks.

Zemes ceļi ar stāvajiem kalniem gan darīja vienu problēmu, bet gan tikai vienu un vienīgu reizi - mīkstais, kameras maiņa un laižam tālāk.


Kaut kur debesīs parādās viltīgi mākoņi, pie Silenes mūs mēģina pārsteigt negaiss, no kura tomēr saņēmām tikai stipru vēju un lietu. Pāris km pirms Baltkrievijas robežas, negaisa "priekšvakarā", bēgam iekšā mežā uz savām naktsmītnēm, kas atrodas pārsimts metrus no Baltkrievijas robežas, pasakaino vietu - Ilgas muižu. Kādreizējā medību pils, kas pirms gadiem 12 bija nožēlojamā stāvoklī, tagad ir sevī ieguldījusi vairāk par 1 miljonu latu un izskatās spīdoša. Vēlāk arī uzņemšot tūristus, šobrīd tā ir Daugavpils Universitātes mācību bāze.

3.diena Ilgas muiža - Silene - Daugavpils - Naujene - Krāslava, ap 90km

Yess, mēs tomēr bijām aizbēgušas no negaisa, Silenē un Daugavpilī nogāzti koki! Tiešām paveicās, ka to briesmoni nesatikām

Dinaburgas pils makets


Daugavas loki, Vasargelišku skatu tornis

un burvīgā Krāslava.

Lai arī latviešu valodu tur dzird maz, vai tik pat kā nemaz , bet tā ir vieta, kur vajadzētu aizbraukt veloceliņu veidotājiem no visas LV un palūkoties kādi tie ir tur!!!

4.diena Krāslava - Dagda - Ezernieki - Šķaune - Vecslabada, ap 90km

Šī bija vienīgā diena, kad nedaudz lija. Paldies Pērkona dievam par šo brīnišķīgo laiku Tik tas iedegums tagad tāds uz leopardu, neskaitot šortiņus un krekliņu mugurā


5.diena Vecslabada - visādi mazie ceļi - Zilupe - Ludza - Rēzekne, ap 90kmCeļš Zilupe - Ludza.. nobraukt vēlreiz, bet ar nenopakotu ričuku. Tie kalni - augšā lejā, augšā lejā. Vispār mani pārsteidza kalnu (pauguru) esamība, nez kāpēc šķita, ka te būs līdzenumi kā Zemgalē.
ēēm, vai tad šie nav aizliegtie simboli, vai pieminekļiem tādi tomēr var būt? vai arī es neesmu izglītota šai jautājumā


6.diena Rēzekne - Viļāni - Jēkabpils, ap 110km

Viļānu ēstuvē "Lāču leja" pamanām vienīgos velotūristus - velotūre 10 dienas 10 labi darbi - mantas mašīnās un tās šamiem no priekšas un pakaļas.


Linu kaut kas?! Protams jāielien, papriekš sazvanamies vai var


VarPiedodiet, paņēmām


Atašienē satikām pazīstamos, kā izrādījās iepriekš minētie velotūristi mums priekšā bija tikai kādas 5-7min, bet mēs tak ar nopakotiem velo, vēl izdzīvojāmies pa to linu māju. Kamõn! Bijām patīkami pārsteigtas! Būtu viņi nebraukuši iekš Atašienes, tad jau noteikti būtu panākušas

Kūkās. Pēdējā diena, daudz km, tomēr nogurums bija jau manāms. Atpūta, ar visu zīmi


Beidzot Jēkabpils, nospiegotais un vēlāk "Luīzē" satiktais artys!

Patiesībā daudz kas pārsteidza. Neredzēju tās nenormāli daudzās mājas, kurās nav elektrības, pie visām manījām pienākam vadus un visādas antenas. Ceļmalas sakoptas. Lauki nopļauti. Palaidām laikam garām to nesavaldīto plašo āri Latgalē, kur cilvēks nav kāju spēris Nu labi, vienīgi tas, ka tiešām ļoti daudz tomēr nerunā latviešu valodā un bija stipri pārsteigti - tūristi no Latvijas


Kopā 500km, pazuda pārējo dienu rādījumi, bet pēdējā dienā posmā Rēzekne - J-pils braucām ar vidējo 19km/h, iepriekšējās dienās varēja būt ap 17, par cik kalni un tā )

Ak, jā, ja Jums vajag maziņās, kas pašas krit virsū, laipni lūgti Jēkabpils "Luīzē" noteikti. Aš kauns par visu sieviešu dzimtu palika, vai tiešām meitenes ir TIK lētas?!!

Laikam, tā pa lielam šis bija pēdējais brauciens pa LV, kaut gan skatoties šai bildē ( ar tumšo līniju ievilktas vietas, kur pabūts), ir vietas, kur vēl varētu pabūt Redzēs kā būs.


p.s.Ak, jā, milzīgs paldies Deivid par somām "Brālis" gaišais vai tumšais ?