Online

Pašreiz BMWPower skatas 27 viesi un 1 registreti lietotaji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

ReģistrētiesMalta un Sicīlija oktobrī (100+ bilžu!)

Pievienota: 10. Jan 2012, 01:45
Atjaunota: 10. Jan 2012, 04:15

Komentāri (41)

Visas galerijas no lietotāja Bimmer


Tā, beidzot saņēmos atlasīt bildes un uzcept galeriju

Oktobra sākumā uz divām nedēļām tika lidots uz Maltu. Mērķis - apciemot vienu no powera uz laiku emigrējušo; paskatīties, kā "Visu Latvijai!" vēlētājam sokas. Eh, labi - kā Rainim savulaik Šveices "trimdā"

Īsumā - Malta ir starp Ziemeļāfriku un Itāliju, uz Dienvidiem no Sicīlijas. Sala ir aptuveni 18x18 km liela (316 m2). No 1814. līdz 1964. gadam tā bija Lielbritānijas kolonija, tāpēc patīkami, ka tur ir visādas aristokrātiskas tradīcijas, piemēram, braukšana pa ceļa pareizo - kreiso - pusi.

Lai arī oktobris, gaisa temperatūra dienā ir virs +25*C.Visas ielas šauras, sablīvētas.Lietus laikā šīs ieliņas pārvēršas par strautiem. Ūdens līdz potītēm!

Fonā Maltas faktiskā galvaspilsēta Valetta."Beach club" tikai nerezidentiem - te ik pārdienas nācām.Ūdens taksometrs. Laba lieta - ātrs kā ūdensmocis.Stūre "cimdu nodalījumā", bet goda vietā nevis propāns, bet gan freons. Māja bez kondicionētāja kā auto bez britu izcelsmes.Moto parks gan te kopumā senils.Tā kā auto šeit ar stūri labajā pusē, tad dominē imports no Japānas un īpaši Lielbritānijas, tostarp arī "Lada" (attēlā pa labi).Tipiska aina. Buferis pie bufera novietāšanās - norma.

Baznīcu (katoļu) teitan daudz!Dievkalpojumi katru dienu.Šeit jau galvaspilsētā Valetta.Jaunieši gatavojas nākamajā dienā notiekošajam priekšnesumam (sk. tālāk).Patekam nesanāca nomainīt baterijuKā jau teicu, baznīcas un dievkalpojumi te bieži.Piektdienas vakars - sēžas lieluma balkons, grāmata un dzeltenā laternu gaismaIeeja kādā no mākslas muzejiem.Dzertuve - priekšā, bibliotēka - pakaļā50% offJauna diena. San Julian.Tas nav Jaguar braucēja nihilsms, bet gan šeit ieraksta prakse. Atstāj auto krustojumā un tālāk kāto ikdienas gaitās. Daudzviet šeit tamlīdzīga prakse tika novērota - tas te normāli.Viena no divām smilšu pludmalēm Maltā.Kā teica Oto Lībmans: "Atpakaļ pie Kanta!"Pēc tam autobuss gan bija jāgaida vairāk kā stundu, jo smilšu pludmale daudzus šeit pievelk. Pieturai strēķiem neapstājoties garām traucās pilni autobusi no pludmales otra gala (Auto šeit nav jēgas īrēt, nav kur nolikt. Dienas biļete 2.60 eiro, brauc ar to visu dienu, kur vien deguns rāda.)Katru sestdienas vakaru galvaspilsētā ir kādi tematiskie svētki. Šoreiz - kaut kas līdzīgs mūsu muzeju naktīm.

Arheoloģijas muzejs. Šeit ~4000 gadu seni izrakumi, tas vēl pirms Ēģiptes piramīdām.Galvenais eksponāts - gulošās sievietes figūriņa (dūres lielumā). Zinātnieki joprojām nezina, vai tur attēlota guloša vai mirusi sievieteMākslinieciski kvalitatīva mūzikaBruņinieku pilsTroņa zāleAiz troņa diplomātu apspriežu zāle. Starp citu, pilī ir visu britu monarhu portreti, tostarp arī mūsu cienītās Viņas Majestātes Anglijas karalienes Elizabetes II.Tronis

Skatos, nāk kaut kāds - riņķī miesassargi, policisti un paparacci. Skaidrs, tātad arī man jālien klāt! Izrādās, tas vietējais valdis dombrovskis - Maltas premjerministrs Lorenss Gonci (attēlā pa kreisi). Cilvēki ciena.Supersize me

Prezidenta BMW E65 Nobildēju no aizmugures, kad miesassargi neredz. Bet nu ja Maltas prezidents šeit ieliktu galeriju ar savu E65, tad vairums komentētāju liktu viņam izdzēsties Dzeltenie pagrieziena rādītāji, standara 17" ar baloniem, zaļšTe kārtējais gateris Iedomājieties, ja ap Vecrīgu būtu tikai viena sab. trans. pietura... Cīnīšanās par vietu autobusā vairāk kā stundu, augot nicinājumam pret turku imigrantiemJauna diena, jauna pludmale.Kārtējais "beach club"Vienīgā vieta Maltā, kur redzēts mauriņš. Bērni ripinājās no kalniņa lejā, šādu oāzi ieraugot.

Šeit Maltas vēsturiskais centrs.Skats no cietokšņa uz pārējo Maltu.Ieliņas te šauras šauras.

Vietējā tankštelle.Te jau vietējais "Statoil" (starp citu, tas MINI bija pikaps (ar kravas kasti)).Šeit cilvēki pareizi saprot - ja 4x4, tad "Land Rover"

Līdz ar saullēktu dodamies uz Sicīliju, kas ir 100 km uz Ziemeļiem.Tuvojamies Sicīlijas krastam.Meklējam Sicīlijas mafiozu, šim ir potenciāls tādam būtŠeit Sicīlijā dodamies augšā Etnas vulkānā. Šī māja tika noslaucīta 1983. gada izvirdumā.Pie krāteriem braukt vagoniņos nebija jēgas, todien bija bieza migla.

Vakars Sicīlijā.Jau cita diena. No Maltas dodamies apmeklēt tai piekrītošās salas Komino un Gozo.Augstākā celtne Maltā - tās vienīgais debesskrāpis ("Hilton" viesnīca laikam bija).Pa kreisi - Maltas sausszemes strēķis; pa labi - nelielā Komino sala, uz kuras ir tikai 5-zvaigžņu viesnīca, pie kuras cilvēki to vien dara, kā plunčājas zilajās lagūnās.Priekšā - mazā Komino sala, tālāk lielākā - Gozo.Tuvojamies Gozo.Populārākā tūrisma vieta Gozo salā "Azure" logs.

Arī teitan baznīcas visur.Ar skafandru var doties alās.

"Malta Hunter" te populārs auto. Aizmirsu oriģinālo ražotāju un nesaportu, kāpēc tur "Malta" nosaukumā, bet šitais kaut kāds ilgmūžnieks uz konveijera bija.

Gozo cietoksnis.

No šejienes pa perimetru var redzēti visu Gozo salu.No Gozo dodamies uz zilajām lagūnām.Caur peldošiem cilvēkiem te ar motorizēto transportu mauc neatmetoties

"OH YEAH CRUISE" bija zeme Kapteinis pats uz pilnu klapi šķībi dzied karaoke visu laiku, visādus tur "Everyday I'm Shuffling" utt. No blakus kuģīšiem pat caur ruporu kapteiņi bļāva "shut the f*ck up"! A cilvēkiem patīka

Tagad dodamies uz piekrastes alām.Šī lielākā, bet kaut kādi @#$%#^# piecūkojušiTe jau atpakaļ pašā Maltā.Nu un te bonusa bilde no atpakaļceļa - Romas metro pietura pie Kolizeja- BEIGAS -