Online

Pašreiz BMWPower skatas 50 viesi un 23 registreti lietotaji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

ReģistrētiesDrag, Moto Drag 09.10.2011

Pievienota: 14. Jul 2011, 01:10
Atjaunota: 14. Jul 2011, 12:02

Komentāri (9)

Visas galerijas no lietotāja ilze


Pagājušās nedēļas nogalē Biķernieku sporta kompleksā ar Discomania.lv atbalstu risinājās Latvijas dragreisa čempionāta un kausa izcīņas 3. posms. Lielākajā sacensību intrigā - PRO D klases finālā - virsroku pār Normundu Lāci guva Māris Ozoliņš.
Papildus automašīnu klasēm šī bija pirmā reize šogad, kad skatītaji varēja vērot motociklu dragreisu, kurā piedalījās arī agrāk veiksmīgi auto dragreisā startējušais Kaspars Martinsons, kurš ar Honda CRX izcīnījis ne vienu vien uzvaru. Interesanti, ka pirmo reizi Latvijas moto dragreisa sacensībās pašmāju sportisti izrādījās spēcīgāki par viesiem no Igaunijas – Garijs Rožkalns pat divos finālos pārspēja igauņu sportistu Georgu Leonovu, kurš gan Latvijā, gan pasaulē ir sasniedzis izcilus rezultātus!PRO A klasē lielākā cīņa solījās risināties starp Edgaru Eriņu ar Lotus Elise un Juri Kukli ar Rover Mini. Kuklim pēc kvalifikācijas diemžēl tehniskas problēmas, līdz ar to Eriņam pārliecinoša uzvara pār Jāni Ciekalu. Pirmā posma uzvarētājs Artūrs Soboņs ar pamatīgi pārbūvēto ZAZ 968M šoreiz trešais.
PRO B klasē bez Jura Kukļa uz starta neizgāja arī Agris Biezais, tādējādi varēja prognozēt vieglu uzvaru šīs klases favorītam Artjomam Kočlamazašvili ar BMW Z3. Tā kā nopietnu konkurenci finālā sastādīja Elvis Turāns, tad Artjomam nācās papūlēties, lai nosargātu pirmo pozīciju. Pēc šīs uzvaras Kočlamazašvili gan pamatīgi atrāvies no pārējiem šīs klases dalībniekiem.
PRO C klase šoreiz pārsteidza gan ar nelielo dalībnieku skaitu, gan arī uzvarētāju. Ļoti sīvā cīņā lietuviešu kaimiņš Evaldas Kaliunas ar Alfa Romeo 75 pārspēja PRO A klases uzvarētāju Edgaru Eriņu. Neraugoties uz to, kopvērtējumā vadību pārņēmis Edgars Eriņš, kurš šobrīd vadībā ir gan PRO A, gan PRO C klasēs.
Jaudīgākā un ātrākā PRO D klase solīja sacensību lielāko intrigu. Un tā bija intriga par to, kura no Mitsubishi Lancer Evo būs ātrāka - Māra Ozoliņa vai Normunda Lāča. Tā kā uz sacensībām nebija ieradušies Aldis Vārpsalieties un Igors Detkovs, kuri nebija paspējuši savās Audi kupejās ielikt drošības karkasus, tad konkurēt ar abām “evolūcijām” centās Inguss Ozoliņš. Dienas pirmajā pusē jau likās, ka uz starta neizies nedz Māris Ozoliņš, nedz Normunds Lācis, jo abi cīnījās ar tehniskām problēmām: Mārim negāja viens cilindrs, savukārt Lācim pēc pirmā kvalifikācijas brauciena salūza reduktors.
Beigu beigās abiem auto uz finālbraucieniem bija gatavi un abi pārliecinoši aizcīnījās līdz finālam. Lai arī Ozoliņam ir nedaudz jaudīgāks dzinējs, Lāča automašīnas priekšrocība slēpās mazākajā svarā. Kā atzīst Lācis, tad viņam bija jāriskē, līdz ar to cenšoties uztaisīt pēc iespējas ātrāku startu, viņam falšstarts. Tādējādi pirmā uzvara šosezon Mārim Ozoliņam, kurš arī izvirzījies PRO D klases kopvērtējuma vadībā. Otrais šobrīd stabili braucošais Vitālijs Koloss ar Nissan 200SX.
Street klasēs šoreiz uz starta izgāja 23 dalībnieki. Vislabāk no viņiem veicās Mariusam Stankevičusam (Street FWD), Jevgenijam Šabanovam (Street RWD) un Annai Priedei (Street AWD), kurai šī ir jau trešā uzvara pēc kārtas. Kopvērtejuma vadībā šobrīd Māris Logins (Street FWD), Jevegenijs Šabanovs (Street RWD) un Anna Priede (Street AWD).
Pozitīva tendence vērojama komandu ieskaitē, kurā par uzvaru šobrīd cīnās jau veselas piecas komandas - RTS Racing, Evo Racing Team, Japcar Racing Team, Fuel Girls Dragrace Team un Power Speed. Vadību pēc dubultuzvaras PRO D klasē šobrīd pārņēmuši Evo Racing Team ar Māri Ozoliņu un Normundu Lāci komandā. Viņiem uz pēdām min gan Japcar, gan arī Fuel Girls komandas.
Nākamais (ceturtais) posms paredzēts 13. un 14. augustā, Jēkabpils lidlaukā, savukārt sezonas noslēgums “Eparts.lv Dragrace Cup” risināsies 4. septembrī Biķerniekos.
Latvijas dragreisa Čempionāta 3. posma oficiālie mediju partneri – Latvijas Mūzikas Kanāls un Radio 101, informē LNT, bet pasākuma enerģijas dzēriens – SHARK. Oficiālais auto – Subaru no ”AD REM auto”.
Sacensības atbalsta Čili Pica, www.e-pica.lv, dzirkstošais vīns Filipetti Asti, LNT, profesionālās skaņas un gaismas tehnikas veikals DISCOMANIA.lv, Apsardze Berkuts, Zebra, Ātruma cilts, AutoDelfi.lv, BMWPower.lv, Travelnews.lv, Oho.lv, Vipi.lv, PostFactum.lv, MotoPower.lv, Motors24.lv, tipogrāfija United Press, AutoPort, WMT Baltic, Rubbers.lv, Motul, SIA „Auzas Tautumeita”, Kumho Tires, SS.lv, Baltikums, OCTA.lv, ToiToi Latvia, Durka Racing, Lāčplēša alus, Fantasy Park, Glamorous.lv, BTA Insurance Company. Afterparty – klubā “Kefīrs”.

Informāciju sagatavoja Artūrs Virbulis
Foto: Ingus Evertovskis


Latvijas dragreisa čempionāta un kausa izcīņas 3. posma rezultāti:
PRO A
1. Edgars Eriņš, Lotus Elise
2. Jānis Ciekals, Honda Civic
3. Artūrs Soboņs, ZAZ 968M

PRO B
1. Artjoms Kočlamazašvili, BMW Z3 Coupe
2. Elvis Turāns, BMW 3. sērija
3. Ruslans Kosirevs, Nissan 350Z

PRO C
1. Evaldas Kaliunas, Alfa Romeo 75
2. Edgars Eriņš, Lotus Elise
3. Vitālijs Koloss, Nissan 200SX

PRO D
1. Māris Ozoliņš, Mitsubishi Lancer Evo
2. Normunds Lācis, Mitsubishi Lancer Evo
3. Vitālijs Koloss, Nissan 200SX

Street FWD
1. Marius Stankevicus, Honda Civic
2. Māris Logins, Honda Civic
3. Edgars Dimpres, VW Scirocco

Street RWD
1. Jevgenijs Šabanovs, BMW 320 (3.2)
2. Mihails Bodrovs, BMW M3
3. Vladimirs Lauris, Chevrolet Camaro

Street AWD
1. Anna Priede, Audi RS6
2. Dainis Atrasts, Audi 80
3. Zita Īle, Subaru Impreza STI

Moto klase līdz 600 ccm
1. Kaspars Martinsons
2. Kaspars Svīkulis
3. Edgars Bērziņš

Moto klase virs 601 ccm
1. Garijs Rožkalns
2. Georgs Leonovs

Moto klase PRO
1. Garijs Rožkalns
2. Georgs Leonovs
3. Kaspars Svīkulis