Online

Pašreiz BMWPower skatas 47 viesi un 27 registreti lietotaji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties11.11.1988 ( pirms 22 gadiem)

Pievienota: 11. Nov 2010, 12:49

Komentāri (66)

Visas galerijas no lietotāja Atvars


1988.gada 11.novembris bija skaidra, saulaina diena. Uz Rīgas jumtiem jau bija izkritis pirmais sniegs. Pils pakājē pulcējās latvieši, kuri gaidīja kad vēl okupētajā Latvijā, pretī saulei sliesies Latvijas un brīvības sapņa simbols - sarkanbaltsarkanais karogs.
Daudzi no tiem, kuri bija šajā vēsturiskajā brīdī vairs nav starp mums, citi devušies prom svešumā, bet ir vēl kas dzīvo un cīnās, lai latvietis būtu saimnieks savā zemē, bet ne kalps vai vergs.
Man bija tas gods būt klāt Latvijai tik vēsturiskā brīdī- karoga pacelšana Rīgas pils Svētā Gara tornī. Nododu nelielu ieskatu no sava foto arhīva.

Ar cieņu,
Kaspars Bergmanis

P.S
Šīs bildes nekad nav bijušas publicētas un publiski pieejamas tās ir tikai no šodienas.

Sveicu latviešu patriotu svētkos !Jaunākais latvietis, kurš piedalījās karoga pacelšanā - Rūdolfs Ozoliņš (3 gadi).

Bildē:
dzejnieks Leons Briedis
Helsinki 86 Rīgas nodaļas dalībnieki:
Beate Muceniece
Edīte Ozoliņa
LNNK parstāvis: Juris Dobelis

Jānis Vēvers (politiski represētais, ieslodzīts par pretpadomju darbībi, Helsinki 86 Rīgas nodaļas aktīvists). Anta Bergmane ( Helsinki 86 Rīgas nodaļas aktīviste, 1988.gada14.jūnijā kopā ar Konstantīnu Pupuru pacēla Latvijas karogu pie brīvības pieminekļa).
Ēvalds Valters (dzimis 1894. gada 2. aprīlī Kuldīgā, miris 1994. gada 26. septembrī Rīgā) bija latviešu strēlnieks, aktieris un literāts, Latviešu strēlnieku apvienības goda priekšsēdētājs, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda loceklis.
Todien viņš bija vecākais latvietis, kurš pacēla karogu - 94 gadi.