Online

Pašreiz BMWPower skatas 33 viesi un 16 registreti lietotaji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

ReģistrētiesGot newfie?

Pievienota: 17. Jul 2010, 15:01
Atjaunota: 18. Jul 2010, 00:29

Komentāri (20)

Visas galerijas no lietotāja plakanais


Glābšana uz ūdens ir ņūfaundlendiešu šķirnes suņu iedzimto instinktu un darba spēju pārbaude. Sākusies kā nepieciešamība, pakāpeniski pāraugot par sporta disciplīnu, kas savās rindās apvieno ne tikai ņūfaundlendiešus, bet arī citas peldēt mīlošas suņu šķirnes.
Atkarībā no reģiona, kur dzīvo suņi, ir radušās dažādu novirzienu skolas, apmācību metodes un sacensību pārbaužu noteikumi.
Daudzās pasaules valstīs ir ierasti karstajās vasaras dienās jūras vai okeāna krastā blakus pludmales patruļai redzēt lielus melnus suņus.
Viņi majestātiski sēž un vēro apkārtni. Grūti nojaust, ka šajā sunī ir ātrums, bezbailība un drosme, kad runa ir par slīkstoša cilvēka glābšanu. Tātad apmācības un sacensības ir papildu treniņš iedzimtajām darba spējām.
Šajā disciplīnā mehāniski sunim praktiski neko iemācīt nevar - viss ir atkarīgs no saimnieka un suņa savstarpējās uzticēšanās un cieņas. Tāpēc šis sporta veids ir ļoti radošs, jo nekad nav standartsituāciju, komandu un iznākuma. Veidi, ar kuru palīdzību nonāk līdz gala rezultātam, ir ļoti individuāli, tāpēc šo sporta veidu var nosaukt par RADOŠU, INTELEKTUĀLU, IZDOMAS BAGĀTU UN ĻOTI RELAKSĒJOŠU. Kā nu ne - saule, ūdens, vējš, kuteri, laivas, sērfošanas dēļi, aplausi un apbrīnas pilni skatieni vērotāju sejās.

Enjoy