Ceļojuma apskats - Madeira

Pievienota: 27. Oct 2008, 20:12
Atjaunota: 27. Oct 2008, 21:01

Komentāri (30)

Visas galerijas no lietotāja BlackMagicWoman


Pateicoties BMWPower Pirmajai lēdijai LINDAI, šovasar bija tā iespēja apmeklēt Madeiru. Tas prasīja lidojumu Rīga – Prāga, Prāga – Frankfurte, Frankfurte – Madeira. Par cik, ceļojums tika plānots augustā, daudz iespēju, kur aizbraukt, šajā laikā nav. Otrs variants bija Krēta, taču biju gatava izturēt pārlidojumus, lai tikai aizbēgtu no slāvu publikas... Rezultātā nokļuvu pensionāru valstībā, tiesa gan – no slāviem aizmuku, jo apkārt tikai angļi un vācieši. Par cik nenesās prāts uz „aktīvo” tūrismu, bet arī nogulēt pie baseina ilgstoši nevaru, biju apmierināta.

Kā gan var būt neapmierināts, ja tevi sagaida 2istabu numuriņš ar atsevišķu garderobi un lielu vannasistabu un 4m gultu:


Viesnīca no ārpuses un mans numuriņš pa visu augšējo stāvu (ne jau tornītis bez logiem ):


Skats no numuriņa 6os no rīta:


un naktī:


Madeira (tulkojumā no Portugāļu valodas – mežs) ir Portugāles vulkānisko salu arhipelāgs Atlantijas okeānā. Tas ir viens no autonomajiem Portugāles reģioniem, kas sastāv no divām apdzīvotām salām – Madeiras un Porto Santo. Lai gan salas novietotas vairāk Āfrikas pusē (650 km no Rietumāfrikas krastiem), Madeira etniski, kulturāli, ekonomiski un politiski vienmēr pieskaitīta Eiropai (955km līdz Eiropas krastam).

Jau pirmajā vakarā devos baudīt vietējos labumus. Ēdiens Tā dēļ vien būtu gatava lidot vēlreiz Pa ceļam no ēstūža:


Pirmajā brīvajā dienā devos izbaudīt okeānu braucienā ar jahtiņu, kā arī vērot delfīnus, vaļus un bruņurupučus. Jahtiņa:


Kuģītis Santa Maria:


Prāmis uz tuvējo salu Porto Santo:


Redzēju delfīniņus:



Un arī vali, kas zem ūdens slēpj savus masīvos 24m:

Bruņurupučus gan, diemžēl, neredzēju

Dēļ vulkāniskās salas izcelsmes, pludmales Madeirā ir klinšainas un akmeņainas. Vienīgā smilšainā pludmale 9km garumā, sastopama uz Porto Santo. Madeira ir lielākā no salām šajā arhipelāgā. Tās platība ir 741 km2, tās „garums” 57km un „platums” ir 22 km tās platākajā punktā. Tā ir zināma ar stāvkrastu – Cabo Girao, kas ir otrais augstākais pasaulē:


Lifts, kas savieno klints augšu ar pāris privātmājām piekrastē:



Galvaspilsēta (arī lielākā pilsēta): Funchal. Šodien Funchal ir moderna pilsēta ar vairāk kā 100 000 iedzīvotājiem (kopā Madeirā – ap 250 000). Funchal izvietota „amfiteātra” veidā. Tā sākas ar ostu un beidzas 1200 metru augstumā nogāzē. Funchal ir galvaspilsēta jau vairāk kā piecus gadsimtus un tā ieguvusi savu nosaukumu pateicoties šajā salas daļā bieži sastopamajam fenhelim (funcho – Portugāliski).

Par cik visa Madeira ir liels kalnu kopums, to krustu šķērsu caurvij tilti un tuneļi. Latvijā tas noteikti izmaksātu kosmosu:


Vietējā un vienīgā salas termoelektrostacija:


Madeira ir izteikta tūrisma sala, līdz ar to salīdzinot ar Portugāli, cenas šeit ir augstākas, kā arī pēdējos gados jaunieši tiecas uz Portugāli, nevis plāno savu nākotni saistīt ar Madeiru. Minimālā alga, ko cilvēki saņem šeit ir ~400eur un otrreizējā tirgus māja (nekas ļoti glamūrs, bet normāla mājiņa) ar skatu uz okeānu maksā ap 150 000eur. Skats no jahtas uz tūrisma salas attīstību:




Madeira arī plaši zināma ar saviem botāniskajiem dārziem, kas apkopo augus no visas pasaules – gan Amerikas, Eiropas, Āzijas, Āfrikas un arī Austrālijas. Vietām šajos dārzos joprojām saglabājušies vairāk kā 1000 gadus seni olīvkoki, kā arī savvaļā augošas orhideju pļaviņas. Šie Madeiras dārzi iekļauti UNESCO saudzējamo objektu sarakstā. Reāli tas atgādina aizaugušus džungļus, kam ļoti, ļoti liela nepieciešamība pēc sakopšanas... Piemēram, ūdens parkā ir sastāvējies un smird. Ar īpašiem pacēlājiem devos augšup kalnos uz lielāko un glamūrāko Madeiras botānisko dārzu:




Zivis labāk redzamas fotorāfijā nekā dzīvē:






Madeiras salas ģeogrāfiskās pozīcijas un kalnainās vides rezultātā, salā ir patīkams klimats. Gada vidējā temperatūra pārsniedz 20 grādus pēc celsija. Madeiras lielākajā daļā ir okeāna subtropu klimats, tomēr reto nokrišņu dēļ kalnos sastopami tuksneši. Golfa Straumes ietekmē, okeāna ūdens temperatūra variē starp 26 grādiem vasarā un 17 ziemā. Zaļumus bijām redzējuši, devos kalnos ar džipiem:





Terases - mākslīgi veidotas līdzenas virsmas lauksaimniecībai, kas saglabājušās no salas pirmsākumiem:


Augstākais punkts salā ir Pico Ruivo – 1862metri virs jūras līmeņa:


Ceļā sastapām arī vietējās govis, kas mierīgi savā nodabā ganās kalnos:


Ja Latvijā mums jāatkaujas no odiem, tad Madeirā jāatgaiņājas no neskaitāmi daudz ķirzakām:


Madeiru atklāja Portugāļu zvejnieki laikā starp 1418. un 1420 gadu. Šobrīd tā ir slavena ar savu Madeiras vīnu, ziediem, dabu, kā arī Jaunā gada sagaidīšanas svinībām un īpašiem uguņošanas šoviem, kas saskaņā ar Ginesa Rekordu grāmatu, tiek uzskatīti par lielākajiem un grandiozākajiem pasaulē.

Vietējā dzira - PUNCHA. Tās sastāvā: svaigi spiesta apelsīnu sula, svaigi spiesta citronu sula, medus un vietējais rums - gāzējs iespaidīgs


Salas moto: „Das ilhas, as mais belas e livres” (Portugāliski) jeb „Of all islands, the most beautiful and free”, jeb Skaistākā un brīvākā no salām.

Viens no lielākajiem sastaptajiem auto:


Kā jau tipiski dienvidos, arī šeit, uz ceļiem sastopami mazlitrāžas mazie auto, tie sastāda 90% visa auto klāsta. Smalkākie auto, protams, sastopami pašā Funchal. Ceļojuma laikā gan manīju vienu e60 535i, vienu MB S400d, vienu e92 M3, kā arī Ferarri 360 Modena. Tiešām daudz m-pakotu E30 mazlitrāžas gan, bet kā jau siltajās zemēs, ļoti labā stāvoklī.

That's all folks