107 gadu jubilejā – brauciens trasē ar BMW M3

 • Raksta opcijas
 • Lasīt komentārus (31)
 • Drukāt
 • Foto: Daily Mail

  Raimonds Zandovskis,
  03-04-2009

  106 gadus vecā britu pensionāre Dulcibella savā 107 gadu jubilejā saņēma neparastu dāvanu – braucienu kā blakussēdētājai ar “BMW M3” sacīkšu trasē. Jāatzīmē, ka ilgdzīvotāja Otrā pasaules kara laikā bija izmēģinājumu pilote britu armijas militārajiem transportlīdzekļiem un viņai joprojām patīk ātra braukšana, ziņo „Daily Mail”.

  :

  ::
  :
  Pirms ātrā brauciena Dulcibellai tika uzvilkta ķivere, tad viņai palīdzēja iesēsties sportiskās „BMW M3” kupejas pasažiera sēdeklī, jo pati ikdienā pārvietojas ratiņkrēslā. Jāatzīmē, ka „BMW M3” aprīkots ar četrlitru V8 atmosfērisko benzīna dzinēju, kas attīsta 420 zirgspēku jaudu un nodrošina 4,8 sekunžu paātrinājumu līdz 100 km/h. Vizinot pensionāri trasē, tika sasniegts līdz pat 180 km/h ātrums, kopumā nobraucot četrus lidojošos apļus.

  :
  ::
  :
  :
  ::
  :Pēc šī brauciena Dulcibellai tika pasniegti ziedi un pudele šampanieša. Tāpat viņa dalījās savos iespaidos ar presi: „Tas bija brīnišķīgi, mans sapnis ir piepildījies. Esmu pateicīga visiem, kuri piedalījās šī pasākuma realizācijā. Es biju uztraukusies, bet ne mirkli nebaidījos. Man vienmēr patikuši automobiļi un tā sajūta, braucot ātri. Vislabāk man patika paātrināšanās taisnēs, kur mēs sasniedzām līdz pat 180 km/h ātrumu, tas bija fantastiski! Sākotnēji nespēju tam noticēt, kad man paziņoja, ka būs šāds notikums. Nespēju atcerēties labāku dzimšanas dienas dāvanu par šo.”

  Sacīkšu braucējs Garijs Palmers, kurš pilotēja jubilāri trasē, arī dalās iespaidos ar presi: „Man bija pagodinājums viņu vizināt trasē. Viņai brauciena laikā bija tik mīlīgs smaids.”

  :
  ::
  :
  Dulcibella dzimusi 1902.gadā un automobiļus iemīlēja kopš Otrā pasaules kara, kad strādāja britu armijā par militāro sauszemes transportlīdzekļu izmēģinājuma piloti. Kopš 1983.gada Dulcibella dzīvo sociālās aprūpes centrā, un māsiņas ievērojušas, ka Dulcibella mikroautobusa šoferi bieži mudina braukt ātrāk, tāpēc nolēmušas viņai sarūpēt šādu dāvanu. Tomēr šī nav pirmā reize, kad Dulcibella tiek vizināta ātros spēkratos, pēdējo gadu laikā viņa vizināta ar „Rolls-Royce” un „Porsche”.

  :
  ::
  :
  Turklāt šis notikums ir zīmīgs ne tikai Dulcibellas dzīvē, bet arī britu „Brands Hatch” trases vēsturē, kur starp tādu rekordistu vārdiem kā Džekijs Stjuarts un Deimons Hils tiks ierakstīta arī Dulcibella – tiesa, ne kā ātrākā apļa rekorda uzstādītāja, bet gan kā vecākais cilvēks, kurš braucis šajā trasē.

  :
  ::
  :
  Piedāvājam noskatīties „Sky News” saistīto video sižetu. Spiediet peles klikšķi uz tālāk redzamā attēla, lai aktivizētu video straumējumu.


  Ja video neizdodas noskatīties iepriekšminētajā veidā, aplūkojiet to šeit.


  Tikai reģistrēti lietotāji drīkst pievienot komentārus


  Reģistrēties


  www.Rezervesdalas24.lv

  www.siguldaadventures.com

  www.bungee.lv