Online

Pašreiz BMWPower skatās 98 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Nekustamais īpašums II

AutorsZiņojums
dsks
03. Jun 2026, 12:17 #28121

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:

bills, nav ko raudāt, skarbais kapitālisms dara savu. Berči arhitektūru būvējot no jauna šodien var pacelt jau vairs faktiski neviens un pie 35m2 penthausa samerā sarežģīti ir nedzīvot virtuvē uz dīvāna.

Par nākotnes infrastruktūru nav nozīmes dīdīt attīstītāju, jātramda ir pašvaldība, jo mēdz atdzīvoties pat pacmit gadus iesaldēti projekti, nemaz jau nerunājot par jauniem. Kā reiz viens tāds Liepājā atdzīvosies un vienam otram māja pie ezera tagad būs māja pie ezera, tikai asfaltēts ceļš ar visu veloceliņu ies cauri sētai
Offline
kkas
03. Jun 2026, 12:34 #28122

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10305

Braucu ar: Alfu


02 Jun 2026, 22:18:36 @pelu_junkurs rakstīja:
Cik nez tur maksā tie dzīvokļi vispār? Pēdējoreiz (pag.gad.), kad uzzināju deglava tajās 10.stāvenēs cenu, paliku uz pakaļas, ka pa mūsidenu bloķeni tādu cenu slauc, un sienas ar griestiem brauc virsū
Plānots tuvākajā laikā Ādažu pusē andelēt dvīņu mājas daļu, būs tikai pāris kaimiņi, bet savs pagalms

viena guļamistaba - 130k eur
divas- 195k eur
trīs - 260k eur
Offline
michals1
03. Jun 2026, 12:36 #28123

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

https://www.city24.lv/real-estate/new-projects-...nas-iela/5399487
Nekas ípašs,bet cipars par metru jau virs 4k.

https://pillarliving.lv/lv/evalda-valtera/1/3-stavs/20-dzivoklis
Savukārt ja nebaida sociālās mājas kaimiņos,tad par nieka 2,4k./m var vēl ko ieķert Dreiliņu priedēs.
Teiksiet sūdīga lokācija? Protams! Toties sviestmaizes cena.

Offline
s-line
03. Jun 2026, 12:57 #28124

Kopš: 08. Mar 2007

No: Rīga

Ziņojumi: 2617

Braucu ar: kūtiņu

Ir šeit kāds vērtētājs, kura vētējums der seb un luminor? Nepieciešams rīt/parīt vienu īpāsumu novērtēt.
Offline
Arsm3ns
03. Jun 2026, 13:14 #28125

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1964

Braucu ar:

Neskatījos un neinteresē, bet tieši vakar Tribusisti ielika savu Ezerjuglu revīvu.
https://youtu.be/9k1royHYLnw?si=7_H04_cqh1AEYxgX

[ Šo ziņu laboja Arsm3ns, 03 Jun 2026, 13:23:07 ]

Offline
bills
03. Jun 2026, 13:19 #28126

Kopš: 02. Jan 2009

Ziņojumi: 1242

Braucu ar:


03 Jun 2026, 12:17:10 @dsks rakstīja:
bills, nav ko raudāt, skarbais kapitālisms dara savu. Berči arhitektūru būvējot no jauna šodien var pacelt jau vairs faktiski neviens un pie 35m2 penthausa samerā sarežģīti ir nedzīvot virtuvē uz dīvāna.

Par nākotnes infrastruktūru nav nozīmes dīdīt attīstītāju, jātramda ir pašvaldība, jo mēdz atdzīvoties pat pacmit gadus iesaldēti projekti, nemaz jau nerunājot par jauniem. Kā reiz viens tāds Liepājā atdzīvosies un vienam otram māja pie ezera tagad būs māja pie ezera, tikai asfaltēts ceļš ar visu veloceliņu ies cauri sētai


Es protams kaut kur pārspīlēju, bet kopumā skatoties tehnoloģijas attīstās, nāk jauni risinājumi, labāki, ātrāki, pieejamāki, bet vai tiešām nevar izdomāt, kā, piemēram, cīnīties ar ēku skaņas izolāciju, ventilàciju, nerunājot pat par elementāru dzesēšanu.

Kāds teiks tas viss maksā.

Paskatījos kā m. būvēja vienu 6aveni. kaut vai celtni viņi nomainīja 4x, aizveda, atveda vēl kādas 10 reizes. Cik tas viss izmaksā tikai kustināt iekārtas starp objektiem man pat baill iedomāties. Un tādas pozīcijas tur ir x 101.

Offline
dsks
03. Jun 2026, 13:35 #28127

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:

Pēc noklusējuma jaunos projektos ( ja tas nav pilnīgs budžets ) ir gan siltās grīdas ar kontroli katrai istabai, gan sava lokālā ventilācija ar gaisa apstrādes iekārtu, gan split dzesēšanas sistēma ( citur ir pilna, citur tikai caurules, barošanu ievelk un pats klients liek savu brendu ) ... santehniku daudz kur neliek, jo tas ir baigi individuāls pasākums un katrs izvēlas savu ... par skaņu nemācēšanu komentēt, zinu ka viesnīcās ir bijuši precendenti, kur skaņa pa ventilācijas kanāliem nostaigā, kas pilnīgi atkrīt voņa gadījumā ...

Tehnoloģijas baigi nemainas katru gadu, tur desmitgades aiziet ...
Offline
dsks
03. Jun 2026, 13:38 #28128

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:

Par celtni nav ko satraukties, tos darbus visticamāk veic apakšuzņēmējs un attīstītājam ir sekundāri cik reizes tas tiek atvests un aizvests ... tāmes cipari ir atrunāti un tie nemainas pie būtiskām projekta izmaiņām
Offline
bills
03. Jun 2026, 13:45 #28129

Kopš: 02. Jan 2009

Ziņojumi: 1242

Braucu ar:


03 Jun 2026, 13:38:17 @dsks rakstīja:
Par celtni nav ko satraukties, tos darbus visticamāk veic apakšuzņēmējs un attīstītājam ir sekundāri cik reizes tas tiek atvests un aizvests ... tāmes cipari ir atrunāti un tie nemainas pie būtiskām projekta izmaiņām


Bet tieši tā, ja faktiski celtnis savu darbu varētu paveikt teiksim 40
dienās, tad AU iedos izmaksās tàmi par pusgadu. Un tā visu sumējot beigās arī sanāk 2k par 1m3 + ofiss+ peļņa un galā 3k.
Offline
bills
03. Jun 2026, 13:53 #28130

Kopš: 02. Jan 2009

Ziņojumi: 1242

Braucu ar:


03 Jun 2026, 13:35:07 @dsks rakstīja:
Pēc noklusējuma jaunos projektos ( ja tas nav pilnīgs budžets ) ir gan siltās grīdas ar kontroli katrai istabai, gan sava lokālā ventilācija ar gaisa apstrādes iekārtu, gan split dzesēšanas sistēma ( citur ir pilna, citur tikai caurules, barošanu ievelk un pats klients liek savu brendu ) ... santehniku daudz kur neliek, jo tas ir baigi individuāls pasākums un katrs izvēlas savu ... par skaņu nemācēšanu komentēt, zinu ka viesnīcās ir bijuši precendenti, kur skaņa pa ventilācijas kanāliem nostaigā, kas pilnīgi atkrīt voņa gadījumā ...

Tehnoloģijas baigi nemainas katru gadu, tur desmitgades aiziet ...


Manuprāt tie jau būs projekti 3,5k par m2. un uz augšu.

Par dzesēšanu likt splitus būtu pārāk šiki, pietiktu ar vienu ventilācijas stāvvadu un un koilu no zemes. varbūt papildus mazu kanāla ventilātoru uz dzīvokļa atzaru. Dzīvokļiem neko vairāk nevajag.
Offline
dsks
03. Jun 2026, 14:03 #28131

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:

Nesatraucies par apakšuzņēmēja peļņu - pēc noklusējuma attīstītājs uztaisa projektu un to izmētā vismaz pacmit apakšuzņēmējiem ( katrai sadaļai ) , sākās `izģērbšanās` un tad visi izklopējas līdz kamēr kāds salūzt un ir gatavs parakstīt līgumu ... vairums gadījumu kamēr tiek līdz līgumam meklējas arī ar alternatīviem risinājumiem ( lasīt - lētākiem ) ... nu nenotiek nekad tā, ka apakšuzņēmējs uzmet ciparu un tas uzreiz aiziet
Offline
dsks
03. Jun 2026, 14:06 #28132

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:

Dzesēšana vonim ar to pašu split sadārdzinās projektu plus mīnus par 50 euro uz kvadrātu ( atkarībā no brenda ) ... ja uz 3500 euro par kvadrātu vēl 50 euro klāt liekas jau dārgi,nu ... nu tad neko
Offline
bills
03. Jun 2026, 15:21 #28133

Kopš: 02. Jan 2009

Ziņojumi: 1242

Braucu ar:


03 Jun 2026, 14:03:37 @dsks rakstīja:
Nesatraucies par apakšuzņēmēja peļņu - pēc noklusējuma attīstītājs uztaisa projektu un to izmētā vismaz pacmit apakšuzņēmējiem ( katrai sadaļai ) , sākās `izģērbšanās` un tad visi izklopējas līdz kamēr kāds salūzt un ir gatavs parakstīt līgumu ... vairums gadījumu kamēr tiek līdz līgumam meklējas arī ar alternatīviem risinājumiem ( lasīt - lētākiem ) ... nu nenotiek nekad tā, ka apakšuzņēmējs uzmet ciparu un tas uzreiz aiziet


Es vairāk par to, ka šodienas jauno projektu "standarta" kvalitāte ir kritiski zema. Un te nedomāju par materiālu izvēli, bet tieši projektēšana, dizains un plānošana, risinājumi, siltuma un skaņas izolācija uc funkcijas.

Faktiski to pašucenu varētu saņemt kvalitatīvàku produktu, ja būtu efektīvāka loģistika darbu organizēšana.

Nezinu, kā AU rēķina savas tāmes, bet nu tur urbums nevar maksàt 50 eur, ja faktiski to var izdarīt 10min pīpējot un visu saurbt pa vienu dienu, nevis braukt 5 reizes. utt.

Offline
protams
03. Jun 2026, 20:14 #28134

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6309

Braucu ar: NS7


03 Jun 2026, 13:14:44 @Arsm3ns rakstīja:
Neskatījos un neinteresē, bet tieši vakar Tribusisti ielika savu Ezerjuglu revīvu.
https://youtu.be/9k1royHYLnw?si=7_H04_cqh1AEYxgX

No sludinājuma:
Dzīvoklim ir lieliska siltumnoturība pateicoties 3-stiklu pakešu logiem un 180 mm ārsienu siltinājumam ar akmens vati.
Man liekas, ka 180 mm starp reģipšiem jau pirms 15+ gadiem skaitījās "pa lēto"

-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
kkas
03. Jun 2026, 20:26 #28135

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10305

Braucu ar: Alfu

amizantas durvis tiem biznesa klases dzīvokļiem.
jebkuru kkad remontētu psrs bloķenes dzīvokli ar labākām durvīm, tad var saukt par korporatīvās klases dzīvokli.
Offline
wanksta
03. Jun 2026, 20:40 #28136

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7870

Braucu ar:

Nu tas grāvis pa vidu ir kaut kas kapitāls, ja viņš jauns izskatās pēc tāda sūda, kas notiks pēc 10 gadiem
Offline
Mizx
03. Jun 2026, 21:16 #28137

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7676

Braucu ar:


03 Jun 2026, 20:40:25 @wanksta rakstīja:
Nu tas grāvis pa vidu ir kaut kas kapitāls, ja viņš jauns izskatās pēc tāda sūda, kas notiks pēc 10 gadiem
Nevarēju noturēties, offtopiks, bet uzreiz man atgādināja šo: Šo nevar aizmirst.
Offline
piradzinjsh
03. Jun 2026, 22:45 #28138

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2544

Braucu ar: vienu radzi

Varbūt tas dīķis ir ugunsdzēsībai kā ūdens ņemšanas vieta. Tā speciāli tādu būvēt neviens aiz gara laika negribētu.
Offline
Zeip
04. Jun 2026, 09:00 #28139

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


03 Jun 2026, 22:45:03 @piradzinjsh rakstīja:
Varbūt tas dīķis ir ugunsdzēsībai kā ūdens ņemšanas vieta. Tā speciāli tādu būvēt neviens aiz gara laika negribētu.


Nu tur jau viscaur ir ievilkts Rīgas ūdens un vismaz 1 hidrantu uz ātro streetview pamanīju. Viņiem jau no paša sākuma visos reklāmas materiālos bija, ka tur būs tāds mega fancy kanāliņš pa vidu, kur cilvēki var iziet ārā no mājas sauļoties un tusēt pie ūdens. Uztaisīja gan centrāltirgus kanālu realitātē.
Offline
dsks
04. Jun 2026, 10:12 #28140

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:


03 Jun 2026, 20:14:17 @protams rakstīja:

03 Jun 2026, 13:14:44 @Arsm3ns rakstīja:
Neskatījos un neinteresē, bet tieši vakar Tribusisti ielika savu Ezerjuglu revīvu.
https://youtu.be/9k1royHYLnw?si=7_H04_cqh1AEYxgX

No sludinājuma:
Dzīvoklim ir lieliska siltumnoturība pateicoties 3-stiklu pakešu logiem un 180 mm ārsienu siltinājumam ar akmens vati.
Man liekas, ka 180 mm starp reģipšiem jau pirms 15+ gadiem skaitījās "pa lēto"


Pat ja pieņemam ka māja turās uz reģipsi un 180mm akmens vati, tad vienalga iet cauri šodienas būvnormatīvam, kas attiecas uz daudzdzīvokli ... tādai sienai U ≈ 0,19 W/(m²·K) ... pirms 15plus mauca hruščovkas ar simto vati un tas pret šo ir par saviem 30% sliktāks rādītājs ... tā ka liekas ir ok priekš budžeta sērījām ...
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo