| Autors | Ziņojums |
| Lumpy | |
Kopš: 02. Sep 2012
No: Jelgava
Ziņojumi: 328
Braucu ar: XC90, Toyota, MAN
| Kad izdomā, kādu tu gribi, vari uzsist whatsappā ziņu. Varu kādu piedāvājumu paštukot. 2653astoņi785.
Bet, jā - iesaku vispirms palūgt, lai kāds visu apseko, vai nav jāmaina vēl kas. |
Offline | |
|
| wanksta | |
 Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7870
Braucu ar:
|
27 May 2026, 20:13:58 @Lumpy rakstīja:
Kad izdomā, kādu tu gribi, vari uzsist whatsappā ziņu. Varu kādu piedāvājumu paštukot. 2653astoņi785.
Bet, jā - iesaku vispirms palūgt, lai kāds visu apseko, vai nav jāmaina vēl kas.
Kas ar putuplastu notiek Finnfoamam? Bodes tukšas |
Offline | |
|
| Asch | |
Kopš: 29. Jan 2007
Ziņojumi: 4534
Braucu ar:
| Cik sapratu, tad bus cenas augšā putikam. Tikko ņēmām mājas pamatu izveidei, piegādātājs saka deļ naftas cenām esot pat līdz +40% pieaugums iespējams |
Offline | |
|
| midnightt | |
Kopš: 29. Jul 2015
Ziņojumi: 37
Braucu ar: Zilu mersi
|
27 May 2026, 16:57:08 @Fmx_ rakstīja:
Sveiki. Ir kāds tagad mainījis jumta segumu mājai un var padalīties ar kādām aptuveni izmaksām kvm jārēķinās ? Maiņa būs no šindeļa uz metāldakstiņu. Paldies 
Daudz un dažādas nianses,ņemot vērā,ka paliela iespēja,ka šindeļu jumtam tur jau ir slikti ar konstrukciju,provizoriski sākot no 90eur kv/m. |
Offline | |
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1740
Braucu ar:
|
27 May 2026, 20:27:46 @wanksta rakstīja:
27 May 2026, 20:13:58 @Lumpy rakstīja:
Kad izdomā, kādu tu gribi, vari uzsist whatsappā ziņu. Varu kādu piedāvājumu paštukot. 2653astoņi785.
Bet, jā - iesaku vispirms palūgt, lai kāds visu apseko, vai nav jāmaina vēl kas.
Kas ar putuplastu notiek Finnfoamam? Bodes tukšas
Nezinu, kas tagad par iemeslu, bet laiciņu atpakaļ bija štoperis uz daudzām pvc lietām dēļ tās pašas naftas ( vairāk protams ka loģistiku sarāva )
p.s.
Tie kas par cenām - jā, visi lēnām krāmē klāt, kur 5% kur 20% pozīcijas jau lec augšā ... metāla lietas vēl cik skatos turās, bet tas arī tikai laika jautājums |
Offline | |
|
janeks7  | |
 Kopš: 21. Feb 2005
Ziņojumi: 3642
Braucu ar:
| Varbut kādam ir atsauksmes par šo kantori
https://stiklaverandas.lv/paraugu-darzs?fbclid=..._Q&sfnsn=wa? |
Offline | |
|
| Fmx_ | |
Kopš: 04. May 2010
Ziņojumi: 22
Braucu ar:
|
27 May 2026, 23:40:42 @midnightt rakstīja:
27 May 2026, 16:57:08 @Fmx_ rakstīja:
Sveiki. Ir kāds tagad mainījis jumta segumu mājai un var padalīties ar kādām aptuveni izmaksām kvm jārēķinās ? Maiņa būs no šindeļa uz metāldakstiņu. Paldies 
Daudz un dažādas nianses,ņemot vērā,ka paliela iespēja,ka šindeļu jumtam tur jau ir slikti ar konstrukciju,provizoriski sākot no 90eur kv/m.
Paldies. Jā, tā arī izskatās kad sāk tāmēt |
Offline | |
|
| Fmx_ | |
Kopš: 04. May 2010
Ziņojumi: 22
Braucu ar:
|
27 May 2026, 17:39:51 @s13 rakstīja:
Divslīpu 128kvadrāti šindelis uz valcprofilu 10k
27 May 2026, 16:57:08 @Fmx_ rakstīja:
Sveiki. Ir kāds tagad mainījis jumta segumu mājai un var padalīties ar kādām aptuveni izmaksām kvm jārēķinās ? Maiņa būs no šindeļa uz metāldakstiņu. Paldies 
Paldies  |
Offline | |
|
|
|
| ayuso | |
Kopš: 29. May 2019
Ziņojumi: 81
Braucu ar:
| Iesakiet komersantus BIO kanalizācijas un dziļurbuma (vēlams ar apsaisti) izveidei privātmājai?
Padalieties ar praktisko pieredzi, darbus vajadzētu uz augustu.
Lokācija Babīte/Mežāres/Spilve |
Offline | |
|
| ivarinators | |
Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Kāds kurš vilcis ventilāciju mājā (vienstāva, ar aukstajiem bēniņiem) var pakomentēt: vajadzīgi izvadi uz jumta, vai gaisvadus izvada sienās? Kā ar nosūcēm tualetē/vannas istabā - ir pastāvīgā vai ieslēdzama/izslēdzama pēc vajadzības? |
Offline | |
|
| wanksta | |
 Kopš: 05. Jun 2012
Ziņojumi: 7870
Braucu ar:
|
07 Jun 2026, 18:10:14 @ivarinators rakstīja:
Kāds kurš vilcis ventilāciju mājā (vienstāva, ar aukstajiem bēniņiem) var pakomentēt: vajadzīgi izvadi uz jumta, vai gaisvadus izvada sienās? Kā ar nosūcēm tualetē/vannas istabā - ir pastāvīgā vai ieslēdzama/izslēdzama pēc vajadzības?
Te droši vien jautājums par kādu ventilāciju iet runa
Ja par centralizēto, tad principā visu savelk virs vai zem griestiem (siltajā zonā), izlaiž caur sienu vai piemēram zem jumta pārkares kaut kur starp spārēm
Ja par dabīgo, tad jau šeit arī jāplāno pareiza gaisa pieplūde un nosūce, visdrīzāk izies virs jumta
Ja par kaut kādiem istabas rekuuperatoriem tad caur sienu |
Offline | |
|
| ivarinators | |
Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Centralizētā, ar rekuperatoru. Interesanti, piem, virtuves nosūcējam šādos gadījumos liek pastāvīgu nosūci? Un tualetē/vannas istabā arī pastāvīga nosūce, kamēr istabās gaisa pieplūde? |
Offline | |
|
| cmax | |
Kopš: 03. Jan 2013
Ziņojumi: 1191
Braucu ar:
| Es saliku nosūces virtuvē, koridorā un vannasistabā. Ar domu ka lai smakas tiek savāktas rašanās vietā. Atsevišķu ventilatoru sanmezgliem nav. Nosūcējam savs izvads bet sakonfigurēts ar ventilācijas iekartu ka ieslēdzot nosūceju tiek palielināta pieplūde un samazināta nosūce, savādāk ārdurvis grūti atvērt. |
Offline | |
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1740
Braucu ar:
|
07 Jun 2026, 18:10:14 @ivarinators rakstīja:
Kāds kurš vilcis ventilāciju mājā (vienstāva, ar aukstajiem bēniņiem) var pakomentēt: vajadzīgi izvadi uz jumta, vai gaisvadus izvada sienās? Kā ar nosūcēm tualetē/vannas istabā - ir pastāvīgā vai ieslēdzama/izslēdzama pēc vajadzības?
Tas, ka kāds ir vilcis ventilāciju nebūt nenozīmē ka tur viss ir pareizi vai labi 
Ir diezgan būtiska atšķirība vilkt gaisa vadus pa aukstiem beniņiem vai iet pa griestiem iekšpusē. Pirmajā variantā iekārta tad visticamāk būs bēniņos, gaisa vadi ir jāsiltina, nolaisti uz leju tikai gali difuzoriem ( vai restēm vai šlicēm ) , izmešanas/ieņemšanas gaisa vadi arī ir jāsiltina. Otrajā iekārtu var stiprināt pie griestiem jeb vertikāls izpildījums, jāsiltina nebūs ( ja nav dzese ) , siltināsi tikai ieņemšanu/izmešanu ( vai ņem gatavu kādu piemēram Aduro cauruli ) , iet cauri sienai, ārpusē kombinētā reste.
Jā, pa vienkāršo pieplūde guļamistaba, viesistaba jeb dzīvojamā ... virtuve,sanmezgls, garderobe, koridors - nosūce.
Virtuvei ja neliek recirkulāciju ar ogli, tad atsevišķa izmešana un risina kompensāciju. ( varianti ir dažādi ). |
Offline | |
|
| ivarinators | |
Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Paldies par viedokļiem!
Piekrītu, tā pat kā ja kāds saka, ka ir uzstādītājs, tas nenozīmē, ka viss būs pareizi un labi 
Man šķiet, ka velkot vadus pa bēniņiem un virs tiem sapūšot siltinājumu, nevajadzētu būt atšķirībām iekārtas novietojumā pret gaisvadiem uzreiz aiz griestiem.
Īsti nesaprotu ar izvadiem/ievadiem - tos uz jumta vai fassādes?
Vai virtuves nosūcēju (ogles recirkulācija kkā nešķiet labs variants) nevar pieslēgt pie viena no pastāvīgās nosūces vadiem? |
Offline | |
|
| dsks | |
 Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1740
Braucu ar:
| Bez starpības kur izmešana ieņemšana - jumts vai siena. Tas Tev jāskatās pēc tā kā vari izbūvēt ( iespējams Tev četrslīpju jumts un sienas tur nav fiziski ja iekārta ir beniņos ) ... ieņemšana/izmešana tiek siltināta līdz iekārtai ...
Neliek parasti virtuves nosūci lokālā nosūces sistēmā ... ir piesārņojums no virtuves + smaka
Taisa atsevišķu izmešanu virtuvei + risina kompensāciju |
Offline | |
|
|
|
elbruss  | |
 Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1184
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Man iekārta bēniņos. Speciālus caurumu jumtā netaisīju, turpat pie iekārtas arī atstāju izplūdi.
Ieplūdei uztaisīju caurumu ar resti bēniņu gala sienā un resnā truba uz rekuperatoru.
Bija mazliet baža vai ziemā neveidosies kondensāts bēniņos, bet nu jau 2 gadi un pat pie -20C viss labi (sausi). Bet nu man rotora tipa siltummainis, kas daudz mitrumu savāc atpakaļ.[ Šo ziņu laboja elbruss, 09 Jun 2026, 12:57:03 ] |
Offline | |
|
| ivarinators | |
Kopš: 08. Jan 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 599
Braucu ar: A6TQ
| Vai ir kāds uzstādītājs rekuperācijai, ko var ieteikt? Var PM |
Offline | |
|
| Mizx | |
 Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7676
Braucu ar:
| Ideāli uztaisītu ventilāciju Latvijā vēl neesmu sastapis, visās kaut kādi gļuki un problēmas. Un nav jau arī tā, ka "vienalga kur" izplūde / ieplūde. Zināma sistēma, kura bieži jāslēdz ārā laikā, kad grib kurināt, jo īpaši attiecīga vēja virziena gadījumā rauj iekšā dūmus. Uz papīra viss skaisti, bet lokāla situācija ir lokāla situācija, jāņem vērā mijiedarbība ar citām ēkas sistēmām un aprīkojumiem. Vēl klasika, ka sistēmu nevar lietot, jo saules pusē karsti, bet ēnas pusē telpās auksti un to nav izdevies atrisināt. Līku roku vairāk kā pratēju, trubas saspraust jau it kā var jebkurš. |
Offline | |
|
martinez  | |
 Kopš: 25. Oct 2003
No: Rīga
Ziņojumi: 29297
Braucu ar: cietu seju
|
27 May 2026, 20:27:46 @wanksta rakstīja:
27 May 2026, 20:13:58 @Lumpy rakstīja:
Kad izdomā, kādu tu gribi, vari uzsist whatsappā ziņu. Varu kādu piedāvājumu paštukot. 2653astoņi785.
Bet, jā - iesaku vispirms palūgt, lai kāds visu apseko, vai nav jāmaina vēl kas.
Kas ar putuplastu notiek Finnfoamam? Bodes tukšas
Ir vēl aktuāli? Varu uzjautāt, ja kko  |
Offline | |
|