Online
Pašreiz BMWPower skatās 145 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Banānrepublika VI
| Autors | Ziņojums |
| kkas | | 20. May 2026, 08:40 |
#2321
|
|  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10307
Braucu ar: Alfu
| Lidostā kopš 6.marta panika 24-00 līdz šodienai vai kā tas domāts?  | Offline | | |
PERFS  | | 21. May 2026, 08:07 |
#2322
|
|  Kopš: 13. May 2002
No: Rīga
Ziņojumi: 13764
Braucu ar: Accelerationism
|
15 May 2026, 22:36:19 @Arsm3ns rakstīja:
15 May 2026, 20:52:30 @PERFS rakstīja:
Ceturtdien rītā skatījos tiešraidi no Saeimas. Neatceros, kas runāja, bet atceros sakām, ka gan no LT, gan EE braukuši/teikuši/whatever (valdības līmenī), lai neatkārto viņu kļūdas un nerealizē šo priekšlikumu atlockot šos fund'us. Argumentācija, ko RVR jau te cenšas pateikt. Es tik tā, pieminu kā faktu, man nav pašam viedoklis (kas arī neko diži vērts nebūtu); no vienas puses, esmu vairāk par brīvo tirgu, no otras, minivalstī kā Latvija - un pats Hajeks (!) to teica (gan par Bahamām, bet, nu, gan jau tik pat relevanti) - central planning VAROT darboties.
ļoti interesanti bet neko nesapratu. Ja izņems 2. līmeni, tev nebūs po?! Kkā jutīsi? Keksiņš viegli trīc. Kā tev tur... Kur tu esi? Francijā? Turaties vēl zinot, ka moš izcelsim feņkas laimestu šeit.. ?
Vecs posts, bet atcerējos, ka aizmirsu atbildēt. Pirmkārt, es īsti nesapratu par to "po" un to, ka dzīvoju Francijā, tjipa, tad es nevaru piedalīties diskusijā, ja man vienkārši "dīvāna" līmenī dažreiz interesē ekonomika kā tāda varbūt es vispār te - automotive vortālā - nevaru komentēt, jo joprojām pat autovadītāja tiesības neesmu nopircis?
Labi, tas retorisks jautājums, es vienārši nesapratu, kādēļ tā rakstīji. Bet, vispār galvenais, kāpēc es atraku šo postu ir tas, ka vēl pirms tam Tu teici, ka "bankas izraisīja 2008. gada dižķibeli". Ok, es ASV ņemu kā piemēru, bet, lai ātrāk atcerētos un sakārtotu paša argumentus padiskutēju ar Claude, lai man iedod man aptuvenu, procentuālu "banku greed vainu" ASV gadījumā un tie ir 35-40%. Kā pirmo jautājumu es uzdevu: "Daudzi domā, ka 2008. gada krīzi izraisīja bankas. Bet, vai tā būtu iespējama bez Fannie Mae & Freddie Mac?" Atbilde, īsumā: "Bez tām krīze būtu notikusi, bet iespējams, mērogā 3–5x mazāka un lokālāka." Tālāk jau par demokrātu "affordable housing" lobēšanu un visu šito herņu. Nu, ja pārveidojam Christopher Hitchens "How Religion Poisons Everything", tad te varam nomainīt "Religion" uz "Big Government" (kā jau teicu, uz LV VARBŪT tas neattiecas, varbūt var vadīt ar milzīgu intervencionismu), piemēram, tie trakie kreisie tur dažos štatos tak par Wealth Tax jau runā kā par normālu lietu; atpakaļ pie tēmas - "Glass–Steagall Act" nomaiņa 1999. gadā uz Klintona apstiprināto "Gramm-Leach-Bliley Act" un daudz ko citu... Cenšos neizplūst, es vienkārši gribēju bilst, ka Tevis teiktais, ka "bankas izraisīja krīzi" ir tikai viena monētas puse, jo problēma bija sistēmiska, nevis institucionāla.
Šeit kaut kādi APTUVENIE saskaitāmie, ja nu Tevi interesē (ja Tu teiktu, ka tas tak arī viss bija banku lobijs "sistemātiskajai problēmai", tas nestrādā, to man daudzi kreisie diskusijās par šo visu te ir teikuši kā argumentu un tam tak ir vienkārši pretargumenti, piemēram, ka kaut ko tur var nolobēt tikai tāpēc, ka vispār ir tas "Big Government", kam ir tādas spējas kaut ko ietekmēt; btw, vēlviens arguments, ka Grīnspana likmes tajos gados kopš dot com bubble bija par zemu, tā bija viņa ideoloģija, reāli, nevis lobijs kaut kāds; utttt.):
[ Šo ziņu laboja PERFS, 21 May 2026, 10:15:48 ] | Offline | | |
| user | | 21. May 2026, 12:49 |
#2323
|
| Kopš: 12. May 2020
Ziņojumi: 14491
Braucu ar:
| Rosļikovam anulē Rīgas domes deputāta mandātu (7)
Nu lohs viņš ir - varēja mierīgi informēt mēru, ka piedalīsies attālināti sēdēs, paskairot iemeslu un turpināt saņemt algu reizi nedēļā pieslēdzoties video | Offline | | |
| Arsm3ns | | 21. May 2026, 13:07 |
#2324
|
|  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1967
Braucu ar:
|
21 May 2026, 12:49:01 @user rakstīja:
Rosļikovam anulē Rīgas domes deputāta mandātu (7)
Nu lohs viņš ir - varēja mierīgi informēt mēru, ka piedalīsies attālināti sēdēs, paskairot iemeslu un turpināt saņemt algu reizi nedēļā pieslēdzoties video
tur laikam tā, ka no Blr neļauj drošības apsvērumu dēļ, bet ja kkur no ES slēdzas, tad var izdot. | Offline | | |
| uldens1 | | 21. May 2026, 13:12 |
#2325
|
|  Kopš: 28. Feb 2008
Ziņojumi: 17342
Braucu ar:
|
21 May 2026, 12:49:01 @user rakstīja:
Rosļikovam anulē Rīgas domes deputāta mandātu (7)
Nu lohs viņš ir - varēja mierīgi informēt mēru, ka piedalīsies attālināti sēdēs, paskairot iemeslu un turpināt saņemt algu reizi nedēļā pieslēdzoties video
no baltkrievijas nedrīkst attālināti,pirmās sēdes jau piedalījās,kamēr aizklapēja drošības dēļ | Offline | | |
| user | | 21. May 2026, 13:19 |
#2326
|
| Kopš: 12. May 2020
Ziņojumi: 14491
Braucu ar:
| nu ir taču VPN! tepat no LV var slēgties. izdomāt var visu ko lai savu algu saglabātu | Offline | | |
| Arsm3ns | | 21. May 2026, 13:29 |
#2327
|
|  Kopš: 27. Oct 2023
Ziņojumi: 1967
Braucu ar:
|
21 May 2026, 13:19:01 @user rakstīja:
nu ir taču VPN! tepat no LV var slēgties. izdomāt var visu ko lai savu algu saglabātu
tu par algu, viņš par galvu  | Offline | | |
| kkas | | 21. May 2026, 13:39 |
#2328
|
|  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10307
Braucu ar: Alfu
|
21 May 2026, 13:19:01 @user rakstīja:
nu ir taču VPN! tepat no LV var slēgties. izdomāt var visu ko lai savu algu saglabātu
Neesi iedomājies ka pēc propagandas scenārija viņam jākļūst par nabaga cietēju, kurš atalstāts bez iztikas līdzekļiem? | Offline | | |
|
|
RVR  | | 21. May 2026, 13:58 |
#2329
|
|  Kopš: 18. Sep 2008
Ziņojumi: 23059
Braucu ar: RVR
| Pašvaldību deputātiem nav tādu darba algu kā Saeimā, ir krietni mazākas. Viņi deputātu pienākumus var veikt paralēli savam pamatdarbam (izņemot tos, kuri ir kādos amatos - priekšsēdētājs, vietnieki, u.c., un tur tad arī algas ir citas).
| Offline | | |
| kkas | | 21. May 2026, 14:22 |
#2330
|
|  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10307
Braucu ar: Alfu
| pēc viņa dzīves veida, deputāta alga viņam ir tikai pusdienu nauda, bet skatījāji otrpus ekrānam to nenojauš. varēs raudāt visos mikrofonos, ka mirst badā un atkal krievu pasaule ir vienīgais glābiņš. | Offline | | |
| kexxx | | 21. May 2026, 15:00 |
#2331
|
|  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14201
Braucu ar:
| man šķiet, ka jūs stipri pārspīlējat tāda osļikova nozīmi- priekš vates viņš jau ir kā izlietots prezis | Offline | | |
| user | | 21. May 2026, 15:01 |
#2332
|
| Kopš: 12. May 2020
Ziņojumi: 14491
Braucu ar:
| man arī šķiet, ka viņš ir nekas pat vatei. tādēļ savu algu būtu mierīgi saglabājis, lai sanāk dzīvoklim Baltkrievijā vai pusdienām vismaz  | Offline | | |
| uldens1 | | 21. May 2026, 19:11 |
#2333
|
|  Kopš: 28. Feb 2008
Ziņojumi: 17342
Braucu ar:
|
21 May 2026, 15:01:35 @user rakstīja:
man arī šķiet, ka viņš ir nekas pat vatei. tādēļ savu algu būtu mierīgi saglabājis, lai sanāk dzīvoklim Baltkrievijā vai pusdienām vismaz 
šitiem putins noloka labi,gan jau tagad kā izlietotais prezis dzīvos uz kremļa polučkas,un cerēs reiz kļut par latgales tautas republikas prezidentu  | Offline | | |
badmoon  | | 21. May 2026, 21:08 |
#2334
|
|  Kopš: 27. Jun 2005
Ziņojumi: 8856
Braucu ar: Braucu ar
| https://www.tvnet.lv/8475781/valsts-policija-latvija-aizturejusi-sovu-zvaigzni-davidu-kru minu
Atgriezās no Somijas mežiem, vai ko nu viņš tur sludināja Bet nu čalis nem.ī,ž, vai lohs, nezinu  | Offline | | |
| piradzinjsh | | 21. May 2026, 22:37 |
#2335
|
|  Kopš: 29. Aug 2012
No: Liepāja
Ziņojumi: 2548
Braucu ar: vienu radzi
| Tas būtu ļoti pazemojoši, ja viņs turpinātu tiktokot kaut kur tepat kopā ar savu čomu un vienlaicīgi būt starptautiskā meklēšanā. kur tad būtu kaut kāda sodāmība un tiesiskums? | Offline | | |
| werto | | 22. May 2026, 15:29 |
#2336
|
|  Kopš: 30. Oct 2008
No: Tukums
Ziņojumi: 3001
Braucu ar: Golfu
| Nu te tāda tufta, bandīti savā starpā kārto lietas, un pa vidu menti, kuri aizstāv kaut kādu narko baronu. Pēc nostāstiem Franču leģons esot štelle, ne katrs tur var pavilkt. | Offline | | |
|
|
| uldens1 | | 22. May 2026, 15:36 |
#2337
|
|  Kopš: 28. Feb 2008
Ziņojumi: 17342
Braucu ar:
|
22 May 2026, 15:29:11 @werto rakstīja:
Nu te tāda tufta, bandīti savā starpā kārto lietas, un pa vidu menti, kuri aizstāv kaut kādu narko baronu. Pēc nostāstiem Franču leģons esot štelle, ne katrs tur var pavilkt.
Tas skiadrs ka leģions nav mīkstajiem,bet lai vai kā,katrām darbībām ir sekas,jādomā uz priekšu.Ceru ka izķepurosies leģionārs,ne jau tantiņas aplaupīja | Offline | | |
| kexxx | | 22. May 2026, 20:10 |
#2338
|
|  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14201
Braucu ar:
| un šādi cilvēki kandidēs vēlēšanās...
https://x.com/KNL_LTV1/status/2057828476560802023 | Offline | | |
badmoon  | | 22. May 2026, 20:27 |
#2339
|
|  Kopš: 27. Jun 2005
Ziņojumi: 8856
Braucu ar: Braucu ar
|
22 May 2026, 20:10:22 @kexxx rakstīja:
un šādi cilvēki kandidēs vēlēšanās...
https://x.com/KNL_LTV1/status/2057828476560802023
...un par viņiem arī balsos... ne jau vairākums, protams, bet savs elektorāts viņiem ir...  | Offline | | |
| b1te | | 24. May 2026, 23:40 |
#2340
|
| Kopš: 14. Mar 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 1998
Braucu ar: das auto
| Parādijās ministriju sadalījums...
Hosams paliek par veselības ministru braže par ārlietu, dombrava tiek pie ministra portfeļa, īsāk sakot - iespaidīgi  | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, GirtzB, Lafter, MarC, PERFS, RVR, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo, xjs_4
|