Online

Pašreiz BMWPower skatās 145 viesi un 5 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » FLEIMS

Tēma: Banānrepublika VI

AutorsZiņojums
kkas
20. May 2026, 08:40 #2321

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10307

Braucu ar: Alfu

Lidostā kopš 6.marta panika 24-00 līdz šodienai vai kā tas domāts?
Offline
PERFS
21. May 2026, 08:07 #2322

Kopš: 13. May 2002

No: Rīga

Ziņojumi: 13764

Braucu ar: Accelerationism


15 May 2026, 22:36:19 @Arsm3ns rakstīja:

15 May 2026, 20:52:30 @PERFS rakstīja:
Ceturtdien rītā skatījos tiešraidi no Saeimas. Neatceros, kas runāja, bet atceros sakām, ka gan no LT, gan EE braukuši/teikuši/whatever (valdības līmenī), lai neatkārto viņu kļūdas un nerealizē šo priekšlikumu atlockot šos fund'us. Argumentācija, ko RVR jau te cenšas pateikt. Es tik tā, pieminu kā faktu, man nav pašam viedoklis (kas arī neko diži vērts nebūtu); no vienas puses, esmu vairāk par brīvo tirgu, no otras, minivalstī kā Latvija - un pats Hajeks (!) to teica (gan par Bahamām, bet, nu, gan jau tik pat relevanti) - central planning VAROT darboties.
ļoti interesanti bet neko nesapratu. Ja izņems 2. līmeni, tev nebūs po?! Kkā jutīsi? Keksiņš viegli trīc. Kā tev tur... Kur tu esi? Francijā? Turaties vēl zinot, ka moš izcelsim feņkas laimestu šeit.. ?


Vecs posts, bet atcerējos, ka aizmirsu atbildēt. Pirmkārt, es īsti nesapratu par to "po" un to, ka dzīvoju Francijā, tjipa, tad es nevaru piedalīties diskusijā, ja man vienkārši "dīvāna" līmenī dažreiz interesē ekonomika kā tāda varbūt es vispār te - automotive vortālā - nevaru komentēt, jo joprojām pat autovadītāja tiesības neesmu nopircis?

Labi, tas retorisks jautājums, es vienārši nesapratu, kādēļ tā rakstīji. Bet, vispār galvenais, kāpēc es atraku šo postu ir tas, ka vēl pirms tam Tu teici, ka "bankas izraisīja 2008. gada dižķibeli". Ok, es ASV ņemu kā piemēru, bet, lai ātrāk atcerētos un sakārtotu paša argumentus padiskutēju ar Claude, lai man iedod man aptuvenu, procentuālu "banku greed vainu" ASV gadījumā un tie ir 35-40%. Kā pirmo jautājumu es uzdevu: "Daudzi domā, ka 2008. gada krīzi izraisīja bankas. Bet, vai tā būtu iespējama bez Fannie Mae & Freddie Mac?" Atbilde, īsumā: "Bez tām krīze būtu notikusi, bet iespējams, mērogā 3–5x mazāka un lokālāka." Tālāk jau par demokrātu "affordable housing" lobēšanu un visu šito herņu. Nu, ja pārveidojam Christopher Hitchens "How Religion Poisons Everything", tad te varam nomainīt "Religion" uz "Big Government" (kā jau teicu, uz LV VARBŪT tas neattiecas, varbūt var vadīt ar milzīgu intervencionismu), piemēram, tie trakie kreisie tur dažos štatos tak par Wealth Tax jau runā kā par normālu lietu; atpakaļ pie tēmas - "Glass–Steagall Act" nomaiņa 1999. gadā uz Klintona apstiprināto "Gramm-Leach-Bliley Act" un daudz ko citu... Cenšos neizplūst, es vienkārši gribēju bilst, ka Tevis teiktais, ka "bankas izraisīja krīzi" ir tikai viena monētas puse, jo problēma bija sistēmiska, nevis institucionāla.

Šeit kaut kādi APTUVENIE saskaitāmie, ja nu Tevi interesē (ja Tu teiktu, ka tas tak arī viss bija banku lobijs "sistemātiskajai problēmai", tas nestrādā, to man daudzi kreisie diskusijās par šo visu te ir teikuši kā argumentu un tam tak ir vienkārši pretargumenti, piemēram, ka kaut ko tur var nolobēt tikai tāpēc, ka vispār ir tas "Big Government", kam ir tādas spējas kaut ko ietekmēt; btw, vēlviens arguments, ka Grīnspana likmes tajos gados kopš dot com bubble bija par zemu, tā bija viņa ideoloģija, reāli, nevis lobijs kaut kāds; utttt.):

[ Šo ziņu laboja PERFS, 21 May 2026, 10:15:48 ]

Offline
user
21. May 2026, 12:49 #2323

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14491

Braucu ar:

Rosļikovam anulē Rīgas domes deputāta mandātu (7)


Nu lohs viņš ir - varēja mierīgi informēt mēru, ka piedalīsies attālināti sēdēs, paskairot iemeslu un turpināt saņemt algu reizi nedēļā pieslēdzoties video
Offline
Arsm3ns
21. May 2026, 13:07 #2324

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1967

Braucu ar:


21 May 2026, 12:49:01 @user rakstīja:
Rosļikovam anulē Rīgas domes deputāta mandātu (7)


Nu lohs viņš ir - varēja mierīgi informēt mēru, ka piedalīsies attālināti sēdēs, paskairot iemeslu un turpināt saņemt algu reizi nedēļā pieslēdzoties video
tur laikam tā, ka no Blr neļauj drošības apsvērumu dēļ, bet ja kkur no ES slēdzas, tad var izdot.
Offline
uldens1
21. May 2026, 13:12 #2325

Kopš: 28. Feb 2008

Ziņojumi: 17342

Braucu ar:


21 May 2026, 12:49:01 @user rakstīja:
Rosļikovam anulē Rīgas domes deputāta mandātu (7)


Nu lohs viņš ir - varēja mierīgi informēt mēru, ka piedalīsies attālināti sēdēs, paskairot iemeslu un turpināt saņemt algu reizi nedēļā pieslēdzoties video
no baltkrievijas nedrīkst attālināti,pirmās sēdes jau piedalījās,kamēr aizklapēja drošības dēļ
Offline
user
21. May 2026, 13:19 #2326

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14491

Braucu ar:

nu ir taču VPN! tepat no LV var slēgties. izdomāt var visu ko lai savu algu saglabātu
Offline
Arsm3ns
21. May 2026, 13:29 #2327

Kopš: 27. Oct 2023

Ziņojumi: 1967

Braucu ar:


21 May 2026, 13:19:01 @user rakstīja:
nu ir taču VPN! tepat no LV var slēgties. izdomāt var visu ko lai savu algu saglabātu
tu par algu, viņš par galvu
Offline
kkas
21. May 2026, 13:39 #2328

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10307

Braucu ar: Alfu


21 May 2026, 13:19:01 @user rakstīja:
nu ir taču VPN! tepat no LV var slēgties. izdomāt var visu ko lai savu algu saglabātu


Neesi iedomājies ka pēc propagandas scenārija viņam jākļūst par nabaga cietēju, kurš atalstāts bez iztikas līdzekļiem?
Offline
RVR
21. May 2026, 13:58 #2329

Kopš: 18. Sep 2008

Ziņojumi: 23059

Braucu ar: RVR

Pašvaldību deputātiem nav tādu darba algu kā Saeimā, ir krietni mazākas. Viņi deputātu pienākumus var veikt paralēli savam pamatdarbam (izņemot tos, kuri ir kādos amatos - priekšsēdētājs, vietnieki, u.c., un tur tad arī algas ir citas).
Offline
kkas
21. May 2026, 14:22 #2330

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10307

Braucu ar: Alfu

pēc viņa dzīves veida, deputāta alga viņam ir tikai pusdienu nauda, bet skatījāji otrpus ekrānam to nenojauš. varēs raudāt visos mikrofonos, ka mirst badā un atkal krievu pasaule ir vienīgais glābiņš.
Offline
kexxx
21. May 2026, 15:00 #2331

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14201

Braucu ar:

man šķiet, ka jūs stipri pārspīlējat tāda osļikova nozīmi- priekš vates viņš jau ir kā izlietots prezis
Offline
user
21. May 2026, 15:01 #2332

Kopš: 12. May 2020

Ziņojumi: 14491

Braucu ar:

man arī šķiet, ka viņš ir nekas pat vatei. tādēļ savu algu būtu mierīgi saglabājis, lai sanāk dzīvoklim Baltkrievijā vai pusdienām vismaz
Offline
uldens1
21. May 2026, 19:11 #2333

Kopš: 28. Feb 2008

Ziņojumi: 17342

Braucu ar:


21 May 2026, 15:01:35 @user rakstīja:
man arī šķiet, ka viņš ir nekas pat vatei. tādēļ savu algu būtu mierīgi saglabājis, lai sanāk dzīvoklim Baltkrievijā vai pusdienām vismaz
šitiem putins noloka labi,gan jau tagad kā izlietotais prezis dzīvos uz kremļa polučkas,un cerēs reiz kļut par latgales tautas republikas prezidentu
Offline
badmoon
21. May 2026, 21:08 #2334

Kopš: 27. Jun 2005

Ziņojumi: 8856

Braucu ar: Braucu ar

https://www.tvnet.lv/8475781/valsts-policija-latvija-aizturejusi-sovu-zvaigzni-davidu-kru
minu


Atgriezās no Somijas mežiem, vai ko nu viņš tur sludināja Bet nu čalis nem.ī,ž, vai lohs, nezinu
Offline
piradzinjsh
21. May 2026, 22:37 #2335

Kopš: 29. Aug 2012

No: Liepāja

Ziņojumi: 2548

Braucu ar: vienu radzi

Tas būtu ļoti pazemojoši, ja viņs turpinātu tiktokot kaut kur tepat kopā ar savu čomu un vienlaicīgi būt starptautiskā meklēšanā. kur tad būtu kaut kāda sodāmība un tiesiskums?
Offline
werto
22. May 2026, 15:29 #2336

Kopš: 30. Oct 2008

No: Tukums

Ziņojumi: 3001

Braucu ar: Golfu

Nu te tāda tufta, bandīti savā starpā kārto lietas, un pa vidu menti, kuri aizstāv kaut kādu narko baronu. Pēc nostāstiem Franču leģons esot štelle, ne katrs tur var pavilkt.
Offline
uldens1
22. May 2026, 15:36 #2337

Kopš: 28. Feb 2008

Ziņojumi: 17342

Braucu ar:


22 May 2026, 15:29:11 @werto rakstīja:
Nu te tāda tufta, bandīti savā starpā kārto lietas, un pa vidu menti, kuri aizstāv kaut kādu narko baronu. Pēc nostāstiem Franču leģons esot štelle, ne katrs tur var pavilkt.
Tas skiadrs ka leģions nav mīkstajiem,bet lai vai kā,katrām darbībām ir sekas,jādomā uz priekšu.Ceru ka izķepurosies leģionārs,ne jau tantiņas aplaupīja
Offline
kexxx
22. May 2026, 20:10 #2338

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14201

Braucu ar:

un šādi cilvēki kandidēs vēlēšanās...
https://x.com/KNL_LTV1/status/2057828476560802023
Offline
badmoon
22. May 2026, 20:27 #2339

Kopš: 27. Jun 2005

Ziņojumi: 8856

Braucu ar: Braucu ar


22 May 2026, 20:10:22 @kexxx rakstīja:
un šādi cilvēki kandidēs vēlēšanās...
https://x.com/KNL_LTV1/status/2057828476560802023


...un par viņiem arī balsos... ne jau vairākums, protams, bet savs elektorāts viņiem ir...
Offline
b1te
24. May 2026, 23:40 #2340

Kopš: 14. Mar 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 1998

Braucu ar: das auto

Parādijās ministriju sadalījums...

Hosams paliek par veselības ministru braže par ārlietu, dombrava tiek pie ministra portfeļa, īsāk sakot - iespaidīgi
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, GirtzB, Lafter, MarC, PERFS, RVR, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo, xjs_4