Online

Pašreiz BMWPower skatās 142 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
RaL
04. Jun 2026, 09:48 #7861

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4056

Braucu ar: kruīzu


04 Jun 2026, 09:27:53 @e34 rakstīja:

02 Jun 2026, 22:00:08 @pelu_junkurs rakstīja:

02 Jun 2026, 18:45:12 @e34 rakstīja:

02 Jun 2026, 14:11:26 @R_S rakstīja:
Ir kādam pieredze cik uzticams ilgtermiņā ir pirmās paaudzes Audi E-tron 55, 2019. gada ar 100k nobraukumu?


Skatījos kā vienu no komfortablākajiem (gaitas īpašības, skaņas izolācija) un premiumīgākajiem lietotajiem (price-performance) EV SUV. Tomēr ievācot atsauksmes, skaidrs, ka, ja nav garantijas motoriem, to nevar ņemt.Tie ir vāji un problemātiski mezgli.


Eu labāk toč nepērc


Precīzi. Tev arī iesaku. Nav jābūt par lohu, kas ik pa laikam pie motoriem atskrūvē skrūvītes vai trauciņus pārbauda, kuros tiešām agri vai vēlu parādīsies dzeses šķidrums.


problēma ir zināma, tad pie iegādes uzreiz samaina tās blīves un brauc mierīgi tālāk

liekas, ka kaut kur pavīdēja cipars ap 700-800eur par to. Tas cipars mazāks kā parasti pēc iegādes apkopjot ICE auto.
Protams, ja skatās uz EV kā veidu, kā netērēt naudu apkopēm, tad neder un jāpērk, kas cits..
Offline
bum_bumz
04. Jun 2026, 10:50 #7862

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7563

Braucu ar: E34


03 Jun 2026, 16:34:32 @RaL rakstīja:
vispār nebija "dārga" auto sajūtas. Ja iekāpjot i4 un i5, bija tāda premium sajūta, tad ix3 nebija nekāda wow efekta.

3-er vienmēr ir bijis budžeta auto. Tamdēļ radās E83, kurus pirka kā karstus pīrādziņus. "dārgs" paliek, kad saķeksē klāt, ko vaig un nevaig. Modernais mārketings
Offline
juriz
04. Jun 2026, 15:49 #7863

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2720

Braucu ar: auto

Neslikti priekš elektro 4 gados (280k)
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/toyota/proace/cdkccd.html
Offline
shirminieks
05. Jun 2026, 09:21 #7864

Kopš: 13. Jan 2013

No: Rīga

Ziņojumi: 2072

Braucu ar: 81


04 Jun 2026, 15:49:22 @juriz rakstīja:
Neslikti priekš elektro 4 gados (280k)
https://www.ss.lv/msg/lv/transport/cars/toyota/proace/cdkccd.html


...BeT aR ElEkTrOaUtO nEkUr NeVaR aIzBraUkt....
Offline
Asch
05. Jun 2026, 09:49 #7865

Kopš: 29. Jan 2007

Ziņojumi: 4534

Braucu ar:

Visdrīzāk ir 75 ne 57 kWh baterija. Gribētos saprast tās invalīdu mašīnas ikdienas maršrutu.
Siltos apstākļos vēl tur var kko sabraukt, bet ziemā vairs tik rožaini nav.

[ Šo ziņu laboja Asch, 05 Jun 2026, 09:50:21 ]

Offline
e34
05. Jun 2026, 12:51 #7866

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4183

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


04 Jun 2026, 09:48:50 @RaL rakstīja:

04 Jun 2026, 09:27:53 @e34 rakstīja:

02 Jun 2026, 22:00:08 @pelu_junkurs rakstīja:

02 Jun 2026, 18:45:12 @e34 rakstīja:

02 Jun 2026, 14:11:26 @R_S rakstīja:
Ir kādam pieredze cik uzticams ilgtermiņā ir pirmās paaudzes Audi E-tron 55, 2019. gada ar 100k nobraukumu?


Skatījos kā vienu no komfortablākajiem (gaitas īpašības, skaņas izolācija) un premiumīgākajiem lietotajiem (price-performance) EV SUV. Tomēr ievācot atsauksmes, skaidrs, ka, ja nav garantijas motoriem, to nevar ņemt.Tie ir vāji un problemātiski mezgli.


Eu labāk toč nepērc


Precīzi. Tev arī iesaku. Nav jābūt par lohu, kas ik pa laikam pie motoriem atskrūvē skrūvītes vai trauciņus pārbauda, kuros tiešām agri vai vēlu parādīsies dzeses šķidrums.


problēma ir zināma, tad pie iegādes uzreiz samaina tās blīves un brauc mierīgi tālāk

liekas, ka kaut kur pavīdēja cipars ap 700-800eur par to. Tas cipars mazāks kā parasti pēc iegādes apkopjot ICE auto.
Protams, ja skatās uz EV kā veidu, kā netērēt naudu apkopēm, tad neder un jāpērk, kas cits..


Pamata problēma ir tā, ka blīvju samainīšana neatrisina to, ka tas mezgls netur, viņš ir nepareizs pēc būtības. Un tie motori ir divi (vismaz 55tajam jo 50to nav jēgas nemaz skatīties) un katram remkomplekts ar nosacījumu, ka tas ir sauss un nenopludināts, maksā ap 1000.Es šo jautājumu padziļinātāk papētīju un lēmu tomēr par labu pilnīgi jaunam auto.

[ Šo ziņu laboja e34, 05 Jun 2026, 12:53:35 ]

Offline
protams
05. Jun 2026, 12:56 #7867

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6309

Braucu ar: NS7


05 Jun 2026, 09:49:50 @Asch rakstīja:
Visdrīzāk ir 75 ne 57 kWh baterija. Gribētos saprast tās invalīdu mašīnas ikdienas maršrutu.
Siltos apstākļos vēl tur var kko sabraukt, bet ziemā vairs tik rožaini nav.

Aprīlī ievests Estos no LT, datos 57kW..NORGEs auto

[ Šo ziņu laboja protams, 05 Jun 2026, 13:06:54 ]



-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
versatile
05. Jun 2026, 14:54 #7868

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1692

Braucu ar:


05 Jun 2026, 09:21:36 @shirminieks rakstīja:

...BeT aR ElEkTrOaUtO nEkUr NeVaR aIzBraUkt....


Fakts. Brauca, brauca, bet tepat vien ir - nekur neaizbrauca.

200 km dienā. Kā reiz pilna uzlāde apmēram sanāk - no rīta startē ar 100 un tuvu 0 finišā. Nekas pārdabisks. Gan jau dažās dienās pa vidu palādē kkur. Kurjers, taksis, kkas tāds.

Tāpēc jau saku, ka tie elektroauto reindži un "nevar aizbraukt" ir stipri pārspīlēti. Tagad jebkurš jaunais nobrauks ap 300 vismaz ar vienu uzlādi.
Braucot 100km dienā, gadā būtu 36.5k nobraukums.
Vidēji Latvijā esot ap 15k. 40km dienā, +/-...

[ Šo ziņu laboja versatile, 05 Jun 2026, 14:56:56 ]

Offline
RaL
05. Jun 2026, 15:09 #7869

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4056

Braucu ar: kruīzu


05 Jun 2026, 14:54:12 @versatile rakstīja:

05 Jun 2026, 09:21:36 @shirminieks rakstīja:

...BeT aR ElEkTrOaUtO nEkUr NeVaR aIzBraUkt....


Fakts. Brauca, brauca, bet tepat vien ir - nekur neaizbrauca.

200 km dienā. Kā reiz pilna uzlāde apmēram sanāk - no rīta startē ar 100 un tuvu 0 finišā. Nekas pārdabisks. Gan jau dažās dienās pa vidu palādē kkur. Kurjers, taksis, kkas tāds.

Tāpēc jau saku, ka tie elektroauto reindži un "nevar aizbraukt" ir stipri pārspīlēti. Tagad jebkurš jaunais nobrauks ap 300 vismaz ar vienu uzlādi.
Braucot 100km dienā, gadā būtu 36.5k nobraukums.
Vidēji Latvijā esot ap 15k. 40km dienā, +/-...


varēt jau var, bet ne visiem ir vēlme vai iespējas katru dienu lādēt, manuprāt, tas ir galvenais iemesls, kādēļ vajadzīga liela baterija. Otrs, protams, arī būtiskais ir, lai kaut vai var brīvdienu izbraucienu nobraukt bez uzlādēm pa vidu kaut uz 2 dienām. Tas ir, lai to auto var lietot līdzīgi kā ICE auto. Teorētiski ar reālu 500km range tam vajadzētu pilnībā pietikt
Offline
versatile
05. Jun 2026, 15:13 #7870

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1692

Braucu ar:

Elektroauto nav jālieto kā iekšdedzes auto.
Vakarā pie mājas piebrauci ar tukšu, no rīta ir pilns. Iekšdedzei tādu pakalpojumu vēl neviens nenodrošina.

Jā, ja nav vietas, kur pa lēto lādēties, kamēr auto nelieto, elektroauto paliek mazāk interesants.

Pa ceļam - tak ik pa 2-3h tāpat kaut kur benzīntankā piestāj, ja bērni ir. Katra pauze ir 20-30min - toča, kafija, bulka. Ļoti reti sanāk kaut kur sēdēt un speciāli gaidīt uz uzlādi. Pārsvarā ir cita problēma, ka auto jau pilns, bet tu pats vēl veikalā kkur.

[ Šo ziņu laboja versatile, 05 Jun 2026, 15:14:08 ]

Offline
RaL
05. Jun 2026, 16:24 #7871

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4056

Braucu ar: kruīzu


05 Jun 2026, 15:13:49 @versatile rakstīja:
Elektroauto nav jālieto kā iekšdedzes auto.
Vakarā pie mājas piebrauci ar tukšu, no rīta ir pilns. Iekšdedzei tādu pakalpojumu vēl neviens nenodrošina.

Jā, ja nav vietas, kur pa lēto lādēties, kamēr auto nelieto, elektroauto paliek mazāk interesants.

Pa ceļam - tak ik pa 2-3h tāpat kaut kur benzīntankā piestāj, ja bērni ir. Katra pauze ir 20-30min - toča, kafija, bulka. Ļoti reti sanāk kaut kur sēdēt un speciāli gaidīt uz uzlādi. Pārsvarā ir cita problēma, ka auto jau pilns, bet tu pats vēl veikalā kkur.


tur jau tā lieta, ka gribas

lai ikdiena nemainās, lai nav jāsatraucas, vai būs uzlāde, kur vajag, lai īso brīvdienu pārbaucienos nav jādomā, kur piestāt vai palikt pa nakti, lai būtu uzlāde, lai vari piebraukt pie lādētāja un samaksāt vienkārši ar karti utml.

infrastruktūra, protams, uzlabojas un arvien lielākā mērā šis viss izpildās, tomēr lielāka baterija šajos jautājumos krietni palīdz.

var jau, protams, arī izdzīvot ar mazāku bateriju, nedaudz pielāgot maršrutus utt.

Tas jau tāpat, kā ar ICE - var jau liet pa piecīti visu laiku, bet ērtāk ir ieliet pilnu bāku un par to nedēļu nedomāt
Offline
Koljan
05. Jun 2026, 19:27 #7872

Kopš: 21. May 2004

No: Sigulda

Ziņojumi: 417

Braucu ar: RR-83

Tūlīt pēc 2 nedēļām būs gads ar EV Cupru.
Patreiz nobraukti ~28k, sanāk vidēji dienā 75km. Ārpus mājām ir lādēta 4 vai 5 reizes tikai, ja sanāk negaidīti braucieni tālāk, reāli 40 min (paēd pusdienas) un brauc tālāk
Offline
Corey
05. Jun 2026, 21:52 #7873

Kopš: 18. Aug 2008

Ziņojumi: 2531

Braucu ar: gc8 type-ra Honda crx

Elektro auto nav jēdzīgi lietojams skapja atvilktņu (dzīvokļu) iedzīvotajiem. Privātmāja, rozetē naktī, no rīta mauc. Viss. Viss pārējais ir veģetārā gaļa, 0% alus.
Offline
treshaa_josla
10. Jun 2026, 23:13 #7874

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 712

Braucu ar:

Vakar aizbraucu no Rīgas līdz Plauen


16 h door-to-door
kā redzams zemāk - 13:40 pie barankas


2:20 mašīnas uzlādei un rekreācijai


grinvejs ~ 80 €
ignitis 14
tesla man par brīvu, bet ja nebūtu, tad ~ 18 €
Offline
protams
11. Jun 2026, 09:49 #7875

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6309

Braucu ar: NS7

Pabraukājot apkārt, degvielas tankos, tagad saliktas uzlādes bet viņas visas tukšas, neviens nelādē...kur jūs visi ar tiem EV braucat vispār?

-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
bum_bumz
11. Jun 2026, 09:58 #7876

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7563

Braucu ar: E34


11 Jun 2026, 09:49:44 @protams rakstīja:
Pabraukājot apkārt, degvielas tankos, tagad saliktas uzlādes bet viņas visas tukšas, neviens nelādē...kur jūs visi ar tiem EV braucat vispār?

Tač normāli, ka ieķer EA, ja māja ar paneļiem vai darbavietā var lādēt. Tas jau būtu fanātisms, dzīvot panelenē un braukt uz tanku uzlādēties
Offline
dsks
11. Jun 2026, 10:11 #7877

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1738

Braucu ar:


11 Jun 2026, 09:49:44 @protams rakstīja:
Pabraukājot apkārt, degvielas tankos, tagad saliktas uzlādes bet viņas visas tukšas, neviens nelādē...kur jūs visi ar tiem EV braucat vispār?


Nu mans kaimiņš ar VW Phev nekur piemēram nebrauc, vislaik stāv pie mājas. Valsts atbalsts ir ticis izsists un misija ir pabeigta
Offline
RaL
11. Jun 2026, 10:15 #7878

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4056

Braucu ar: kruīzu


10 Jun 2026, 23:13:34 @treshaa_josla rakstīja:
Vakar aizbraucu no Rīgas līdz Plauen


16 h door-to-door
kā redzams zemāk - 13:40 pie barankas
https://i.postimg.cc/1yxPJW0L/IMG-6347.jpg " border="0" style="cursor: pointer;" onClick=" getImgSize(this.src);">


2:20 mašīnas uzlādei un rekreācijai
https://i.postimg.cc/cJ4PttpT/gw.jpg " border="0" style="cursor: pointer;" onClick=" getImgSize(this.src);">


grinvejs ~ 80 €
ignitis 14
tesla man par brīvu, bet ja nebūtu, tad ~ 18 €


Braukšanas ātrums?
Offline
kkas
11. Jun 2026, 11:10 #7879

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10305

Braucu ar: Alfu


11 Jun 2026, 09:49:44 @protams rakstīja:
Pabraukājot apkārt, degvielas tankos, tagad saliktas uzlādes bet viņas visas tukšas, neviens nelādē...kur jūs visi ar tiem EV braucat vispār?


īstenā kapeikjāšana ir lādējot mājās vai darbā. Maksas lādēšana nav elitāri + jo ātrāks lādētājs, jo tuvāk ice degvielas izmaksām. Bet vispār man patīk te biedra koments, ka EV nav jāizmanto kā iekšdedzes auto gaišā nākotne.
Offline
treshaa_josla
11. Jun 2026, 16:20 #7880

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 712

Braucu ar:


11 Jun 2026, 10:15:47 @RaL rakstīja:

10 Jun 2026, 23:13:34 @treshaa_josla rakstīja:
Vakar aizbraucu no Rīgas līdz Plauen


16 h door-to-door
kā redzams zemāk - 13:40 pie barankas
https://i.postimg.cc/1yxPJW0L/IMG-6347.jpg " border="0" style="cursor: pointer;" onClick=" getImgSize(this.src);">


2:20 mašīnas uzlādei un rekreācijai
https://i.postimg.cc/cJ4PttpT/gw.jpg " border="0" style="cursor: pointer;" onClick=" getImgSize(this.src);">


grinvejs ~ 80 €
ignitis 14
tesla man par brīvu, bet ja nebūtu, tad ~ 18 €


Braukšanas ātrums?

Links
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo