Gadījuma bilde

Online

Pašreiz BMWPower skatās 167 viesi un 4 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
Vienpatis
27. May 2026, 08:03 #7841

Kopš: 27. Oct 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 470

Braucu ar: BMW 535xd (f10)

Arī ar Verte ne tā labākā pieredze tieši komunikācijas ziņā. Vairs neatgriezīšos. Green viss čotka jau ar divām mašīnām.
Jelgavas absolutā ir iespējams labāk pakaulēties, ja ne gluži vienmēr cenā, tad vismaz kko klāt mašīnai var sabīdīt - labākus diskus, ziemas riepas un kkādus sīkumus, ko Verte un greens tāpat vien negrib dot. Ar Jelgavu arī personīga pieredze, tākā viss šis nav no pirksta izzīsts.
Offline
dsks
27. May 2026, 10:11 #7842

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1740

Braucu ar:



Luca Cordero di Montezemolo cerot, ka vismaz zirdziņu aizvākšot no haubes

p.s.

man te pāris čaļi pozitīvi par Green motors izsakās
Offline
kkas
27. May 2026, 10:21 #7843

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10305

Braucu ar: Alfu

Ferrari notroļļoja, lai vnk kā ražotājs iekļautos izmešu normās un uzsistu cenu saviem ICE.
lielākais bagāžnieks ever?
Offline
toyokawa
27. May 2026, 10:47 #7844

Kopš: 09. Oct 2009

Ziņojumi: 263

Braucu ar:


27 May 2026, 08:03:26 @Vienpatis rakstīja:
Arī ar Verte ne tā labākā pieredze tieši komunikācijas ziņā. Vairs neatgriezīšos. Green viss čotka jau ar divām mašīnām.
Jelgavas absolutā ir iespējams labāk pakaulēties, ja ne gluži vienmēr cenā, tad vismaz kko klāt mašīnai var sabīdīt - labākus diskus, ziemas riepas un kkādus sīkumus, ko Verte un greens tāpat vien negrib dot. Ar Jelgavu arī personīga pieredze, tākā viss šis nav no pirksta izzīsts.

Pievienojos par plusu Jelgavai. Personīga pieredze.
Offline
kkas
27. May 2026, 10:50 #7845

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10305

Braucu ar: Alfu


22 May 2026, 08:49:06 @kkas rakstīja:

13 May 2026, 16:07:57 @versatile rakstīja:
vakar vai aizvakar tikai sāka pieteikumus iesniegt ekii.
Skandināt jau skandina, ar domu, ka kamēr nobriedīs pirkumam, atbalsts būs klāt. Tagad daudzi interesējas, sacenšas, kurš pirmais salonā ievilks.

Kad būs, tad būs te: https://ekii.lv/index.php?page=auto-iegade2026

aiziet, čekojiet pie viņiem cenas, saraksts ar tirgotājiem pildās.



auto saraksts arī pildās.
Offline
versatile
02. Jun 2026, 09:18 #7846

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1692

Braucu ar:

Auto sarakstā jau laikam liek pārsvarā tos, par kuriem tūlīt būs darījums.
Offline
R_S
02. Jun 2026, 14:11 #7847

Kopš: 08. Jul 2010

No: Jūrmala

Ziņojumi: 851

Braucu ar: nākotnes klasiku

Ir kādam pieredze cik uzticams ilgtermiņā ir pirmās paaudzes Audi E-tron 55, 2019. gada ar 100k nobraukumu?
Offline
versatile
02. Jun 2026, 14:25 #7848

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1692

Braucu ar:

@Gi-Unit varēs noteikti kko pateikt. Zinu, ka nav bezproblēmu. Tur gultņi/reduktors laikam.

[ Šo ziņu laboja versatile, 02 Jun 2026, 14:29:42 ]

Offline
atrabotka
02. Jun 2026, 15:26 #7849

Kopš: 01. Mar 2022

Ziņojumi: 219

Braucu ar:

Kādi galvenie mīnusi būtu Tesla Model 3 standart range plus RWD versijai? Vai tehniski tā ir uzticamāka par AWD?
Offline
R_S
02. Jun 2026, 15:34 #7850

Kopš: 08. Jul 2010

No: Jūrmala

Ziņojumi: 851

Braucu ar: nākotnes klasiku


02 Jun 2026, 15:26:39 @atrabotka rakstīja:
Kādi galvenie mīnusi būtu Tesla Model 3 standart range plus RWD versijai? Vai tehniski tā ir uzticamāka par AWD?

Nē, bet ar RWD iegūsi lielāku reindžu. Galvenā starpība būs starp gen 1 modeļiem līdz 2021 gadam, un modeļiem sākot no 2021. gada.
Personīgi pirms uzlabojumu modeļus līdz 2021. gadam es neizskatītu, ja nu vienīgi ir ļoti salds piedāvājums.
Offline
Jurka88
02. Jun 2026, 15:34 #7851

Kopš: 08. Nov 2021

Ziņojumi: 737

Braucu ar:


02 Jun 2026, 15:26:39 @atrabotka rakstīja:
Kādi galvenie mīnusi būtu Tesla Model 3 standart range plus RWD versijai? Vai tehniski tā ir uzticamāka par AWD?
Mašīna pati par sevi tizla, neērta sēdpozīcija, pretīgs salons, maksimāli tizla (resna) stūre, ekrāns skaļa (pre-face)
Offline
Edgars86
02. Jun 2026, 16:04 #7852

Kopš: 18. Mar 2008

Ziņojumi: 143

Braucu ar: limited performance


25 Mar 2026, 13:11:34 @smudo rakstīja:

25 Mar 2026, 11:27:10 @Edgars86 rakstīja:
Būtībā gan multivanam gan tourneo nereāli

Ja nu vienīgi pašos noteikumos attiecībā uz PHEV ko mainīs, bet nu maz ticams. It kā atbalsts tendēts 3+ ģimenēm, bet tieši normāli ģimenes auto neatbilst noteikumiem.


Domāju, ka ierēdņi nav iedziļinājušies tehniskajās niansēs - vēl jau ir laiks šo precizēt, bet lai tas notiktu, tas jautājums viņiem būtu jānokomunicē, jo PHEV busiņam ar 7 vietām pēc jaunajām normām tiešām varētu būt izaicinājums iekļauties 50gr/km CO2 normās. Piemēram, aktuālais X3 2026. gada PHEV modelis ar 2,0l B48 un relatīvi palielu 19,7kWh bateriju jaunajos testos uzrāda 76gr/km CO2 un tas ar 88km EV range. Tajā pašā laikā aktuālais Skoda Kodiaq, kas ir līdzīga izmēra auto, uzrāda 35-40 gr/km Co2 pateicoties 110-120 EV range un kvalificējoties atbalstam.


Loģika skaidra, bet nav skaidrs kā, piemēram, šis Hyundai SANTA FE PHEV 4WD izgāja cauri, range, baterija un CO2 kaut kā neiet kopā pēc jaunā WLTP.

ok vienalga, jau mēnesi saimniecībā ir Ford Tourneo Custom PHEV kam papīros rakstīts 102g/km CO2 (pēc vecā WLTP jābūt būtu ap 50g)
Offline
e34
02. Jun 2026, 18:45 #7853

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4184

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


02 Jun 2026, 14:11:26 @R_S rakstīja:
Ir kādam pieredze cik uzticams ilgtermiņā ir pirmās paaudzes Audi E-tron 55, 2019. gada ar 100k nobraukumu?


Skatījos kā vienu no komfortablākajiem (gaitas īpašības, skaņas izolācija) un premiumīgākajiem lietotajiem (price-performance) EV SUV. Tomēr ievācot atsauksmes, skaidrs, ka, ja nav garantijas motoriem, to nevar ņemt.Tie ir vāji un problemātiski mezgli.

[ Šo ziņu laboja e34, 02 Jun 2026, 18:46:04 ]

Offline
barney
02. Jun 2026, 21:49 #7854

Kopš: 20. Oct 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 526

Braucu ar: i3 & Subaru


Loģika skaidra, bet nav skaidrs kā, piemēram, šis Hyundai SANTA FE PHEV 4WD izgāja cauri, range, baterija un CO2 kaut kā neiet kopā pēc jaunā WLTP.

ok vienalga, jau mēnesi saimniecībā ir Ford Tourneo Custom PHEV kam papīros rakstīts 102g/km CO2 (pēc vecā WLTP jābūt būtu ap 50g)


Kādi iespaidi par Tourneo PHEV pēc mēneša lietošanā?
Offline
pelu_junkurs
02. Jun 2026, 22:00 #7855

Kopš: 27. Feb 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2444

Braucu ar: žurx


02 Jun 2026, 18:45:12 @e34 rakstīja:

02 Jun 2026, 14:11:26 @R_S rakstīja:
Ir kādam pieredze cik uzticams ilgtermiņā ir pirmās paaudzes Audi E-tron 55, 2019. gada ar 100k nobraukumu?


Skatījos kā vienu no komfortablākajiem (gaitas īpašības, skaņas izolācija) un premiumīgākajiem lietotajiem (price-performance) EV SUV. Tomēr ievācot atsauksmes, skaidrs, ka, ja nav garantijas motoriem, to nevar ņemt.Tie ir vāji un problemātiski mezgli.


Eu labāk toč nepērc
Offline
Edgars86
03. Jun 2026, 10:03 #7856

Kopš: 18. Mar 2008

Ziņojumi: 143

Braucu ar: limited performance


02 Jun 2026, 21:49:05 @barney rakstīja:

Loģika skaidra, bet nav skaidrs kā, piemēram, šis Hyundai SANTA FE PHEV 4WD izgāja cauri, range, baterija un CO2 kaut kā neiet kopā pēc jaunā WLTP.

ok vienalga, jau mēnesi saimniecībā ir Ford Tourneo Custom PHEV kam papīros rakstīts 102g/km CO2 (pēc vecā WLTP jābūt būtu ap 50g)


Kādi iespaidi par Tourneo PHEV pēc mēneša lietošanā?


Pirmais un galvenais - milzīgs (garā bāze) labā nozīmē, īpaši jūtams ja visu mūžu braukts ar sedaniem, vidēja izmēra SUViem, nav vairs nekādu kompromisu vietas ziņā. Aktuāli kļuva pēc trešā bērna. Patīk 2., 3. rindas beņķu konfigurēšanas iespējas, katrs no 6 beņķiem ir atsevišķi izņemams/apgriežams/bīdāms.

Nobraukti 2,4k km, pēc kompja datiem faktiski 50/50 benzīns/elektro, līdz ar to vidējais benzīna patēriņš rādās 4,4l. Tagad siltajā laikā ar pilnu bateriju reāli max ko ir rādījis 44km var nobraukt (personīgi pietiek ikdienas darbs-dārziņš/skola-mājas režīmam, ziemā noteikti būš švakāk), lādējās lēni jo max AC 3,7kw ņem pretī stundā, no parastās rozetes tikai 2,3kw, tātad 6,5h pa nakti lādējas. Tīrs benzīns aptuveni 8l+/100km patērē (2,5l motors, kas bija viens no plusiem salīdzinot ar T7 1,4l). Hibrīdam var iestatīt kad lietot bateriju (3 režīmi - tagad/vēlāk/automātiski).

Active (vidējā - pēc powera standartiem bomžpaket) komplektācija, no "premiuma" ko verēja dabūt max komplektācijā nav - pilnā āda, panorāma, Bang & Olufsen (šito gan gribējās ), 360 kamera (arī nebūtu slikti), 19' diski, elektriskās aizmugures durvis. Tehniski nekāds brāķis vēl nav konstatēts, protams, ir kaut kādi maznozīmīgi sīkumi un dīvainības, ko gribētos tā vai savādāk.

Offline
barney
03. Jun 2026, 11:42 #7857

Kopš: 20. Oct 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 526

Braucu ar: i3 & Subaru


03 Jun 2026, 10:03:36 @Edgars86 rakstīja:

02 Jun 2026, 21:49:05 @barney rakstīja:

Loģika skaidra, bet nav skaidrs kā, piemēram, šis Hyundai SANTA FE PHEV 4WD izgāja cauri, range, baterija un CO2 kaut kā neiet kopā pēc jaunā WLTP.

ok vienalga, jau mēnesi saimniecībā ir Ford Tourneo Custom PHEV kam papīros rakstīts 102g/km CO2 (pēc vecā WLTP jābūt būtu ap 50g)


Kādi iespaidi par Tourneo PHEV pēc mēneša lietošanā?


Pirmais un galvenais - milzīgs (garā bāze) labā nozīmē, īpaši jūtams ja visu mūžu braukts ar sedaniem, vidēja izmēra SUViem, nav vairs nekādu kompromisu vietas ziņā. Aktuāli kļuva pēc trešā bērna. Patīk 2., 3. rindas beņķu konfigurēšanas iespējas, katrs no 6 beņķiem ir atsevišķi izņemams/apgriežams/bīdāms.

Nobraukti 2,4k km, pēc kompja datiem faktiski 50/50 benzīns/elektro, līdz ar to vidējais benzīna patēriņš rādās 4,4l. Tagad siltajā laikā ar pilnu bateriju reāli max ko ir rādījis 44km var nobraukt (personīgi pietiek ikdienas darbs-dārziņš/skola-mājas režīmam, ziemā noteikti būš švakāk), lādējās lēni jo max AC 3,7kw ņem pretī stundā, no parastās rozetes tikai 2,3kw, tātad 6,5h pa nakti lādējas. Tīrs benzīns aptuveni 8l+/100km patērē (2,5l motors, kas bija viens no plusiem salīdzinot ar T7 1,4l). Hibrīdam var iestatīt kad lietot bateriju (3 režīmi - tagad/vēlāk/automātiski).

Active (vidējā - pēc powera standartiem bomžpaket) komplektācija, no "premiuma" ko verēja dabūt max komplektācijā nav - pilnā āda, panorāma, Bang & Olufsen (šito gan gribējās ), 360 kamera (arī nebūtu slikti), 19' diski, elektriskās aizmugures durvis. Tehniski nekāds brāķis vēl nav konstatēts, protams, ir kaut kādi maznozīmīgi sīkumi un dīvainības, ko gribētos tā vai savādāk.


Paldies, izklausās ~ tā, kā biju iedomājies. Manējais kaut kur kuģo no Turcijas. Man gan trāpījās tāds pats Active, tikai pilns - laikam tikai panorāmas (negribēju, jo nav aizkara) un el. durvis (baigi nevajag) nav. Un ja nav izteikti siltas jūtas uz dermantīna beņķiem, tad Active ir īstā komplektācija
Offline
RaL
03. Jun 2026, 16:34 #7858

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4057

Braucu ar: kruīzu

padalīšos BMW portālā ar iespaidiem par BMW ja nu kādam interesanti

Izbrauciens kā jau parasti 30-45 min kaut kur bija, tad varbūt nav gluži kārtīgs apskats, bet vismaz pirmie iespaidi.

Tātad izbraucu testa braucienu ar ix3. Pirms tam biju pasēdējis salonā arī i4 un i5. Un vispār ikdienā labāk patīk un braukāju ar 3er (i4) izmēra auto. Bet tā kā ģimenes vajadzībām tas ir par mazu, tad jāskatās, kas lielāks.
ix3, jā, izskatās ļoti moderns, no priekšas savā ziņā man liekas stilīgs, no aizmugures gan, nu tā... Jāsaka gan, ka bildēs un video likās sliktāk kā ir dzīvē, bet tāpat sajūsmā vismaz pagaidām neesmu. Vispār auto no āra ir krietni kantaināks kā domāju tas nav ne labi, ne slikti, vienkārši tā ir. Teiktu, ka diezgan izceļas uz apkārtējo fona. Kopumā vizuāli patīk ar M-paku un R21 diskiem.
Salons plašs, apmēram tikpat liels kā i5 likās. Esmu 1.8m garš un aiz sevis apsēžoties kājām vairāk kā 1 kulaks paliek līdz priekšējam krēslam. Stūre kā par brīnumu likās mazāk jocīga, kā uz viņu skatoties bildēs un video. Ērta. panorāmas displejs patika, planšetei ekrāns augstas kvalitātes, bet kreisā mala slēpjas aiz stūres. Visa tehnoloģija laba. Head-up nepatika (varbūt tādēļ, ka ikdienā tādu nelietoju) un nejutu vajadzību, jo panorāmas ekrāns gandrīz turpat vien ir. Salons likās nostrādāts, beeet te nāk lielākais trūkums - vispār nebija "dārga" auto sajūtas. Ja iekāpjot i4 un i5, bija tāda premium sajūta, tad ix3 nebija nekāda wow efekta. Laikam jau tā ir, ja gandrīz visu sabāž vienā planšetē paneļa vidū un nekā cita nav, tad nav arī, kur piesiet aci - līdzīgi kā teslai, tikai tur salons ir pavisam garlaicīgi - plastmasas plaukts un viens televizors pa vidu. Kopsavilkums par salonu - daudz vietas, labi nostrādāts, risinājumi smuki un ērti, bet vizuāli pārāk vienkāršots viss.
Bagāžnieks arī liekas līdzīgs i5 sedanam (liels), tik tas, ka ērtāk lietojams un uz augšu vēl kā jau SUV.
Braukšana. Diezgan paciets. Man kā cietu mašīnu cienītājam, protams, ļoti patika piekares regulējums, bet pieļauju, ka lielai daļai varētu nepatikt. Vispār braukšana kā tāda patika, gan negāzelējās kā parastie SUV, gan likās gana ass uz stūrēšanu un arī gana stingrs. Iet 50 versija, protams, vairāk kā labi, range arī krietni virs 500km gan jau var dabūt.

Cena šobrīd it kā skaitās akcija par 74900 ar m-paku, bet patiesībā tur arī neko diži pielikt vai atņemt nevar - BMW cenu lapas nedodot, bet atkarībā no komplektācijas cenas kaut kur 74-82k eur. 50 versija. un LV varbūt, ka citas arī nemaz nebūs. Vācijā ir/būs arī 40 un ar rwd, bet laikam arī mazāku bateriju.


protams, visticamāk varētu precīzāk visu novērtēt, ja tests būtu uz dienu nevis nepilnu stundu
Offline
smudo
03. Jun 2026, 18:59 #7859

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4257

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix

Par iX3 piekari - pagaidam esot tikai viena pasīvā versija, bet velak busot varbut ari adaptīvā.
Offline
e34
04. Jun 2026, 09:27 #7860

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4184

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


02 Jun 2026, 22:00:08 @pelu_junkurs rakstīja:

02 Jun 2026, 18:45:12 @e34 rakstīja:

02 Jun 2026, 14:11:26 @R_S rakstīja:
Ir kādam pieredze cik uzticams ilgtermiņā ir pirmās paaudzes Audi E-tron 55, 2019. gada ar 100k nobraukumu?


Skatījos kā vienu no komfortablākajiem (gaitas īpašības, skaņas izolācija) un premiumīgākajiem lietotajiem (price-performance) EV SUV. Tomēr ievācot atsauksmes, skaidrs, ka, ja nav garantijas motoriem, to nevar ņemt.Tie ir vāji un problemātiski mezgli.


Eu labāk toč nepērc


Precīzi. Tev arī iesaku. Nav jābūt par lohu, kas ik pa laikam pie motoriem atskrūvē skrūvītes vai trauciņus pārbauda, kuros tiešām agri vai vēlu parādīsies dzeses šķidrums.

[ Šo ziņu laboja e34, 04 Jun 2026, 09:37:00 ]

Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo