Online
Pašreiz BMWPower skatās 129 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Elektroauto EV un PHEV
| Autors | Ziņojums |
| michals1 | | 23. May 2026, 22:05 |
#7821
|
|  Kopš: 17. Apr 2019
No: Salaspils
Ziņojumi: 2218
Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!
| Tā kā iznāk Warszawa vismaz x mēnesī,jau sen esmu sapratis,ka tikai un vienīgi avio.Neviens tosteris vai dīzelis nav ekonomiski pamatots,par laika faktoru nemaz nerunājot. | Offline | | |
smudo  | | 23. May 2026, 23:04 |
#7822
|
|  Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4252
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
22 May 2026, 15:13:20 @treshaa_josla rakstīja:
20 May 2026, 00:06:20 @smudo rakstīja:
Neliels pieredzes stāsts no mini Eirotripa ar EV.
Bez viena skaidrībā netiks 
1. patēriņš milzīgs. Toč čoms ar Teslu brauca, vai varbūt ar etronu ? Vai kaut kas bija uz jumta ? Ja tā, tad vispār nav vērts par kaut ko runāt. Ja EV nebrauc savos ideālajos apstākļos, tad ar to viss ir slikti
2. man arī neiet kopā kur tad ir tas uzlabojums atpakaļceļā, ja turp 1 stundu padirsa rindā un lādējās 5 stundas, bet atpakaļ ∑ lādējās 4 stundas, tad uzlabojuma nav necik.
3. Tavs vidējais 108 ir ļotiļoti augsts rādītājs. Lai to sasniegtu, kad ir vaļa, ir jāplēš cik mašīna velk. EV tas ne tuvu nav optimālais. Un lielākā daļa ICE par tādu vidējo var tikai sapņot
mani rezultāti garajos gabalos ir daudz labāki, nekā Tavam čomam. Es mēģinu braukt mērenāk un vienmērīgāk. Neizplūdīšu detaļās, te par mani jau smējās. 
~~~~~
Pa 2 gadiem ar hailandu esmu nobraucis 78k km. Feb bija jautājums ar siltumsūkni. Nomainīja pa garantiju, Varšavā. Ārpus tā - viss labi. 
Škita, ka tā tēma jau izsmelta bet atbildēšu Tev, kā Teslu speciālistam. Tā bija 100+k km nogājusi Model 3 Performance ar lielajiem diskiem, ja tas ko maina. Velo bija izjaukti un ielikti bagāžniekā - ar tiem uz jumta būtu kapi. Polija sanāca pa dienu Wroclava - Varšava - Kauņa abos virzienos, īpaši pārsimts km ap Varšavu bija paliela satiksme un lai turētu ātrumu visu laiku sanāca bremžet un paātrunāties, kas nav optimāli patēriņam.
Wroclava - Dolni Morava CZ bija 130+km ar daudz 50kmh zonām un luksaforiem + Kauņa -> Rīga arī tika daudz dzīts + man vēl cauri pusei Rīgas jāizbrauc, līdz ar to tie 108kmh tiešām nav tāds vidējais ICE brauciena ātrums un papildus laiks pret vidējo braucēju būtu drīzāk nevis 4h un 5h, bet 2,5h un 3,5h.
Es viņam teicu, ka Bjorns savos 1000km braucienos ap 120k,h ture un viņš jau tur pa naktīm CC bez satiskmes brauc. Vai tas tika ņemt vērā - nezinu, bet atpakaļceļā teica, ka uz lādēšanu mazāk laika iztērējis. Lai tos pašus 120kmh vidēji noturētu, kad ik pēc 2-3 km ir fūru dragreisi, ir pavisam cita braukšana vajadzīga. Jēņem vērā, ka no PL/LT robežās bija pamatīgs gāzien ar ūdeni uz ceļa - tad gan jau arī nepalīdzēja atpakaļceļā.
Katrā gadījumā beigās bija ļoti priecīgs par visu braucienu, un viņa skatījumā vienīgā darvas karote bija tā 1h ko pazaudēja pie aizņemtiem lādētājiem.
Reku aptuveni ātrums, ar kādu tika nobrauktas pāris stundas, bet lielākā daļa tomēr 130-160 tika braukts.
YT Short[ Šo ziņu laboja smudo, 23 May 2026, 23:05:18 ] | Offline | | |
| bum_bumz | | 24. May 2026, 11:09 |
#7823
|
| Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7554
Braucu ar: E34
|
23 May 2026, 22:05:31 @michals1 rakstīja:
Tā kā iznāk Warszawa vismaz x mēnesī,jau sen esmu sapratis,ka tikai un vienīgi avio.Neviens tosteris vai dīzelis nav ekonomiski pamatots,par laika faktoru nemaz nerunājot.
Ja tu dzīvo pāri ielai un līdz lidenei aizej 5 minūtēs, ja tev nekas nav jāved, ja tu mājās strādā par taksistu  | Offline | | |
| zebra | | 25. May 2026, 14:18 |
#7824
|
|  Kopš: 13. Aug 2009
Ziņojumi: 2083
Braucu ar: tavu mammu
| Šis topiks tiešā veidā korelē ar powera novecošanos. 
Te daļai vajadzētu aiziet pārbaudīt testosteronu. 
Nožēlojami uz jums skatīties, kā jūs novecojat un no benzīngalvām pārvēršaties par lūzeriem, nekas vairs neinteresē, motivācijas trūkst, mugura sāp, rēķinat katru kapeiku, sieva skatās apkārt (kam nu viņa ir jaunāka/smuka , pārējām jādzīvo ar tiem pašiem ).
Saņematies, lupatas, ieķeriet kādu hobija auto, go to the gym, build some muscle, baudiet dzīvi, nevis pisat kapeiku. Esiet par paraugu saviem bērniem, lai autoritātes nav jāmeklē citur. 
Kaut gan no otras puses, pohyj, visi nevar būt "naži". Iepisat aliņu un skatieties dīvānā hokeju vai paraudat, cik netaisnīga bija usyka cīņa.  [ Šo ziņu laboja zebra, 25 May 2026, 14:21:22 ] | Offline | | |
| e34 | | 25. May 2026, 14:38 |
#7825
|
|  Kopš: 11. Feb 2004
Ziņojumi: 4183
Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS
|
25 May 2026, 14:18:36 @zebra rakstīja:
Šis topiks tiešā veidā korelē ar powera novecošanos. 
Te daļai vajadzētu aiziet pārbaudīt testosteronu. 
Nožēlojami uz jums skatīties, kā jūs novecojat un no benzīngalvām pārvēršaties par lūzeriem, nekas vairs neinteresē, motivācijas trūkst, mugura sāp, rēķinat katru kapeiku, sieva skatās apkārt (kam nu viņa ir jaunāka/smuka , pārējām jādzīvo ar tiem pašiem ).
Saņematies, lupatas, ieķeriet kādu hobija auto, go to the gym, build some muscle, baudiet dzīvi, nevis pisat kapeiku. Esiet par paraugu saviem bērniem, lai autoritātes nav jāmeklē citur. 
Kaut gan no otras puses, pohyj, visi nevar būt "naži". Iepisat aliņu un skatieties dīvānā hokeju vai paraudat, cik netaisnīga bija usyka cīņa. 
kas notika, kas es esmu  | Offline | | |
Staris  | | 25. May 2026, 14:46 |
#7826
|
|  Kopš: 24. Apr 2006
No: Ventspils
Ziņojumi: 30609
Braucu ar: ra ucuarB
| benzīngalvas? te lielākā daļa benzīnu ir lējuši tikai pļāvējos  | Offline | | |
| V.I.P. | | 25. May 2026, 15:01 |
#7827
|
|  Kopš: 18. May 2005
Ziņojumi: 17404
Braucu ar: AA numuriem [///M4, G wagon, GSX-R]
|
25 May 2026, 14:46:59 @Staris rakstīja:
benzīngalvas? te lielākā daļa benzīnu ir lējuši tikai pļāvējos 
te daļai jau pat tie ir elektriskie.  | Offline | | |
| Zeip | | 25. May 2026, 16:51 |
#7828
|
| Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
25 May 2026, 14:18:36 @zebra rakstīja:
Šis topiks tiešā veidā korelē ar powera novecošanos. 
Te daļai vajadzētu aiziet pārbaudīt testosteronu. 
Nožēlojami uz jums skatīties, kā jūs novecojat un no benzīngalvām pārvēršaties par lūzeriem, nekas vairs neinteresē, motivācijas trūkst, mugura sāp, rēķinat katru kapeiku, sieva skatās apkārt (kam nu viņa ir jaunāka/smuka , pārējām jādzīvo ar tiem pašiem ).
Saņematies, lupatas, ieķeriet kādu hobija auto, go to the gym, build some muscle, baudiet dzīvi, nevis pisat kapeiku. Esiet par paraugu saviem bērniem, lai autoritātes nav jāmeklē citur. 
Kaut gan no otras puses, pohyj, visi nevar būt "naži". Iepisat aliņu un skatieties dīvānā hokeju vai paraudat, cik netaisnīga bija usyka cīņa. 
Smieklīgi, ka pieņem, ka agrāk visi bija benzīngalvas un nebija kapeikpisēji. Tik nez kapēc visi brauca ar 2-3l dīzeļiem, ar izravētiem filtriem. Dīzeļgalvas kapeikpisēji drīzāk.  | Offline | | |
|
|
| Mizx | | 25. May 2026, 16:54 |
#7829
|
|  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7662
Braucu ar:
|
25 May 2026, 16:51:26 @Zeip rakstīja:
Smieklīgi, ka pieņem, ka agrāk visi bija benzīngalvas un nebija kapeikpisēji. Tik nez kapēc visi brauca ar 2-3l dīzeļiem, ar izravētiem filtriem. Dīzeļgalvas kapeikpisēji drīzāk. 
Galīgi kļūdies. Tā ir iepriekšējā paaudze, kas varēja pirkt tobrīd jaunus dīzeļus un kaut ko ravēt. Šeit bija benzīngalvu forums, piedevām, pat ja kāda daļa fonā brauca ar dīzeļiem, tad to gadu dīzeļiem nekādu filtru nebija. | Offline | | |
| DiksIrseejs | | 25. May 2026, 20:42 |
#7830
|
| Kopš: 08. Oct 2020
No: Dobele
Ziņojumi: 1467
Braucu ar: Hibrīdu
| Ja šī vieta grib dzīvot, nevis nomirt kopā ar novecojušo userbase, tad elektriskie topiki te ir stipri par maz. Beigtu dinozauru dedzināšana vairs nav trendā. | Offline | | |
protams  | | 25. May 2026, 21:59 |
#7831
|
|  Kopš: 11. Nov 2005
Ziņojumi: 6305
Braucu ar: NS7
| Pienāciet pēc 3 gadiem 
----------------- Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju! | Offline | | |
| Mizx | | 25. May 2026, 22:59 |
#7832
|
|  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7662
Braucu ar:
|
25 May 2026, 20:42:45 @DiksIrseejs rakstīja:
Ja šī vieta grib dzīvot, nevis nomirt kopā ar novecojušo userbase, tad elektriskie topiki te ir stipri par maz. Beigtu dinozauru dedzināšana vairs nav trendā.
ICE banu Eiropa jau atcēla. Visiem vieta atradīsies.
P.S. Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk. Tiesa, apvainošanās ātrums par nepareizu uzrunāšanu arī ir pieaudzis. Kā tur bija — vajag jaunu vietu un izpildījumu Statoilam ar maisu? | Offline | | |
| bum_bumz | | 25. May 2026, 23:23 |
#7833
|
| Kopš: 05. Jan 2006
Ziņojumi: 7554
Braucu ar: E34
|
25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk.
Gan jau 20-gadīgiem pāršūs baterijas, apspriedīs ražotājus, izlādes strāvas. Stiķēt bačas kopā no nošķiltiem, būs uzmetēji. šķūnētas Zojas krustā piesmies Teslas. Atslēgties no tā kunga augšā, lai neuzskaita, cik reizes līdz Varšavai pūsli iztukšo  | Offline | | |
| Mizx | | 25. May 2026, 23:35 |
#7834
|
|  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7662
Braucu ar:
|
25 May 2026, 23:23:45 @bum_bumz rakstīja:
25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk.
Gan jau 20-gadīgiem pāršūs baterijas, apspriedīs ražotājus, izlādes strāvas. Stiķēt bačas kopā no nošķiltiem, būs uzmetēji. šķūnētas Zojas krustā piesmies Teslas. Atslēgties no tā kunga augšā, lai neuzskaita, cik reizes līdz Varšavai pūsli iztukšo 
Man šķiet, ka tomēr esi pārāk optimistisks. Īstie profi zināja kā vēl pirms auto nonāca viņu rokās. Tagad ir mazliet citādi:
| Offline | | |
Hektors  | | 26. May 2026, 07:11 |
#7835
|
|  Kopš: 11. Aug 2005
Ziņojumi: 3872
Braucu ar: Kas ir ar to arī braucu!
|
25 May 2026, 23:23:45 @bum_bumz rakstīja:
25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk.
Gan jau 20-gadīgiem pāršūs baterijas, apspriedīs ražotājus, izlādes strāvas. Stiķēt bačas kopā no nošķiltiem, būs uzmetēji. šķūnētas Zojas krustā piesmies Teslas. Atslēgties no tā kunga augšā, lai neuzskaita, cik reizes līdz Varšavai pūsli iztukšo 
Feisītī jau tagat izlādes strāvas apspriež un par bachu stiķēšanu arī diskusijas sāk parādīties. Powers stipri atpaliek. 
-----------------
Ja jūs domājat ka es rakstu kā daunis un kautkur nav komatu tad aizrijaties ar viņiem un saliekat paši!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, © Toms
| Offline | | |
| versatile | | 26. May 2026, 08:45 |
#7836
|
|  Kopš: 03. Sep 2015
Ziņojumi: 1691
Braucu ar:
|
25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
ICE banu Eiropa jau atcēla.
Ātcēla, atcēla. No 100% elektriskas utopijas nonāca pie elektroauto pazemojošiem, reāliem, easy izpildāmiem 90%.
 [ Šo ziņu laboja versatile, 26 May 2026, 08:45:53 ] | Offline | | |
|
|
elbruss  | | 26. May 2026, 13:14 |
#7837
|
|  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1182
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)
P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.[ Šo ziņu laboja elbruss, 26 May 2026, 13:15:50 ] | Offline | | |
| RaL | | 26. May 2026, 13:58 |
#7838
|
|  Kopš: 23. Jul 2006
No: Rīga
Ziņojumi: 4050
Braucu ar: kruīzu
|
26 May 2026, 13:14:26 @elbruss rakstīja:
Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)
P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.
Baigā atšķirība gan jau nav pie pirkšanas jau tur baigi nekas nemainās, no kura pērc, tikai cenas/atlaides.
Serviss EV gan jau retāk jāapmeklē, bet tur var brīvi braukt, uz kuru gribas.
Ar savu benzīn Škodu esmu bijis uz servisu gan Green motors, gan Verte, gan Skandi, kas nu kurā brīdī bija ērtāk vai likās labāk. Neko sliktu nevaru teikt par visiem trīs. Bet kaut kā vislabāk man tomēr patika Green motors (tur arī pirku Škodu, bet domāju, ka tas neko nemaina).
Par pirkšanu dzirdēts (vai lasīts tepat), ka var paprasīt piedāvājumu un atlaidi vairākiem (tad vēl laikam Ventspils un Jelgava nebija), bet Valmiera it kā varēja iedot labāko cenu un auto tāpat varot saņemt RĪgā (ja tas svarīgi)
p.s. ja izlem par labu ārzemēm, tad noteikti jāsalīdzina cena ar Latviju, jo cik esmu skatījies, tad Latvijā cenas ir labākas, jo īpaši Škodai un Audi.[ Šo ziņu laboja RaL, 26 May 2026, 14:00:23 ] | Offline | | |
| b1te | | 26. May 2026, 16:38 |
#7839
|
| Kopš: 14. Mar 2011
No: Rīga
Ziņojumi: 1998
Braucu ar: das auto
|
26 May 2026, 13:14:26 @elbruss rakstīja:
Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)
P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.
+Auto Welle (Daugavpils) 
Man Green likās Ok. Cenas ziņā arī bija labi.
Verte likās augstprātīgi (varbūt vienk. trāpiju uz tādu manageru) | Offline | | |
| kkas | | 26. May 2026, 16:45 |
#7840
|
|  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10301
Braucu ar: Alfu
|
26 May 2026, 16:38:36 @b1te rakstīja:
26 May 2026, 13:14:26 @elbruss rakstīja:
Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)
P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.
+Auto Welle (Daugavpils) 
Man Green likās Ok. Cenas ziņā arī bija labi.
Verte likās augstprātīgi (varbūt vienk. trāpiju uz tādu manageru)
VERTE pārdevēja pirms pāris gadiem ne visai korekti gribēja tikt vaļā no neejošas krāsas auto. Tikai uz konkrētu jautājumu, lai izved un parāda kas viņiem pieejams uz vietas, izrādijās ka ir arī citas krāsas pagalmā. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|