Online

Pašreiz BMWPower skatās 129 viesi un 3 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
michals1
23. May 2026, 22:05 #7821

Kopš: 17. Apr 2019

No: Salaspils

Ziņojumi: 2218

Braucu ar: Pilnu ķerru uz taras punktu.Nekad un neko lēti netirgoju.Ja kādam vajag lēti-tas nav pie manis!

Tā kā iznāk Warszawa vismaz x mēnesī,jau sen esmu sapratis,ka tikai un vienīgi avio.Neviens tosteris vai dīzelis nav ekonomiski pamatots,par laika faktoru nemaz nerunājot.
Offline
smudo
23. May 2026, 23:04 #7822

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4252

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


22 May 2026, 15:13:20 @treshaa_josla rakstīja:

20 May 2026, 00:06:20 @smudo rakstīja:
Neliels pieredzes stāsts no mini Eirotripa ar EV.


Bez viena skaidrībā netiks

1. patēriņš milzīgs. Toč čoms ar Teslu brauca, vai varbūt ar etronu ? Vai kaut kas bija uz jumta ? Ja tā, tad vispār nav vērts par kaut ko runāt. Ja EV nebrauc savos ideālajos apstākļos, tad ar to viss ir slikti
2. man arī neiet kopā kur tad ir tas uzlabojums atpakaļceļā, ja turp 1 stundu padirsa rindā un lādējās 5 stundas, bet atpakaļ ∑ lādējās 4 stundas, tad uzlabojuma nav necik.
3. Tavs vidējais 108 ir ļotiļoti augsts rādītājs. Lai to sasniegtu, kad ir vaļa, ir jāplēš cik mašīna velk. EV tas ne tuvu nav optimālais. Un lielākā daļa ICE par tādu vidējo var tikai sapņot

mani rezultāti garajos gabalos ir daudz labāki, nekā Tavam čomam. Es mēģinu braukt mērenāk un vienmērīgāk. Neizplūdīšu detaļās, te par mani jau smējās.

~~~~~
Pa 2 gadiem ar hailandu esmu nobraucis 78k km. Feb bija jautājums ar siltumsūkni. Nomainīja pa garantiju, Varšavā. Ārpus tā - viss labi.


Škita, ka tā tēma jau izsmelta bet atbildēšu Tev, kā Teslu speciālistam. Tā bija 100+k km nogājusi Model 3 Performance ar lielajiem diskiem, ja tas ko maina. Velo bija izjaukti un ielikti bagāžniekā - ar tiem uz jumta būtu kapi. Polija sanāca pa dienu Wroclava - Varšava - Kauņa abos virzienos, īpaši pārsimts km ap Varšavu bija paliela satiksme un lai turētu ātrumu visu laiku sanāca bremžet un paātrunāties, kas nav optimāli patēriņam.

Wroclava - Dolni Morava CZ bija 130+km ar daudz 50kmh zonām un luksaforiem + Kauņa -> Rīga arī tika daudz dzīts + man vēl cauri pusei Rīgas jāizbrauc, līdz ar to tie 108kmh tiešām nav tāds vidējais ICE brauciena ātrums un papildus laiks pret vidējo braucēju būtu drīzāk nevis 4h un 5h, bet 2,5h un 3,5h.

Es viņam teicu, ka Bjorns savos 1000km braucienos ap 120k,h ture un viņš jau tur pa naktīm CC bez satiskmes brauc. Vai tas tika ņemt vērā - nezinu, bet atpakaļceļā teica, ka uz lādēšanu mazāk laika iztērējis. Lai tos pašus 120kmh vidēji noturētu, kad ik pēc 2-3 km ir fūru dragreisi, ir pavisam cita braukšana vajadzīga. Jēņem vērā, ka no PL/LT robežās bija pamatīgs gāzien ar ūdeni uz ceļa - tad gan jau arī nepalīdzēja atpakaļceļā.

Katrā gadījumā beigās bija ļoti priecīgs par visu braucienu, un viņa skatījumā vienīgā darvas karote bija tā 1h ko pazaudēja pie aizņemtiem lādētājiem.

Reku aptuveni ātrums, ar kādu tika nobrauktas pāris stundas, bet lielākā daļa tomēr 130-160 tika braukts.


YT Short

[ Šo ziņu laboja smudo, 23 May 2026, 23:05:18 ]

Offline
bum_bumz
24. May 2026, 11:09 #7823

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7554

Braucu ar: E34


23 May 2026, 22:05:31 @michals1 rakstīja:
Tā kā iznāk Warszawa vismaz x mēnesī,jau sen esmu sapratis,ka tikai un vienīgi avio.Neviens tosteris vai dīzelis nav ekonomiski pamatots,par laika faktoru nemaz nerunājot.

Ja tu dzīvo pāri ielai un līdz lidenei aizej 5 minūtēs, ja tev nekas nav jāved, ja tu mājās strādā par taksistu
Offline
zebra
25. May 2026, 14:18 #7824

Kopš: 13. Aug 2009

Ziņojumi: 2083

Braucu ar: tavu mammu

Šis topiks tiešā veidā korelē ar powera novecošanos.
Te daļai vajadzētu aiziet pārbaudīt testosteronu.
Nožēlojami uz jums skatīties, kā jūs novecojat un no benzīngalvām pārvēršaties par lūzeriem, nekas vairs neinteresē, motivācijas trūkst, mugura sāp, rēķinat katru kapeiku, sieva skatās apkārt (kam nu viņa ir jaunāka/smuka , pārējām jādzīvo ar tiem pašiem ).

Saņematies, lupatas, ieķeriet kādu hobija auto, go to the gym, build some muscle, baudiet dzīvi, nevis pisat kapeiku. Esiet par paraugu saviem bērniem, lai autoritātes nav jāmeklē citur.

Kaut gan no otras puses, pohyj, visi nevar būt "naži". Iepisat aliņu un skatieties dīvānā hokeju vai paraudat, cik netaisnīga bija usyka cīņa.

[ Šo ziņu laboja zebra, 25 May 2026, 14:21:22 ]

Offline
e34
25. May 2026, 14:38 #7825

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4183

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


25 May 2026, 14:18:36 @zebra rakstīja:
Šis topiks tiešā veidā korelē ar powera novecošanos.
Te daļai vajadzētu aiziet pārbaudīt testosteronu.
Nožēlojami uz jums skatīties, kā jūs novecojat un no benzīngalvām pārvēršaties par lūzeriem, nekas vairs neinteresē, motivācijas trūkst, mugura sāp, rēķinat katru kapeiku, sieva skatās apkārt (kam nu viņa ir jaunāka/smuka , pārējām jādzīvo ar tiem pašiem ).

Saņematies, lupatas, ieķeriet kādu hobija auto, go to the gym, build some muscle, baudiet dzīvi, nevis pisat kapeiku. Esiet par paraugu saviem bērniem, lai autoritātes nav jāmeklē citur.

Kaut gan no otras puses, pohyj, visi nevar būt "naži". Iepisat aliņu un skatieties dīvānā hokeju vai paraudat, cik netaisnīga bija usyka cīņa.


kas notika, kas es esmu
Offline
Staris
25. May 2026, 14:46 #7826

Kopš: 24. Apr 2006

No: Ventspils

Ziņojumi: 30609

Braucu ar: ra ucuarB

benzīngalvas? te lielākā daļa benzīnu ir lējuši tikai pļāvējos
Offline
V.I.P.
25. May 2026, 15:01 #7827

Kopš: 18. May 2005

Ziņojumi: 17404

Braucu ar: AA numuriem [///M4, G wagon, GSX-R]


25 May 2026, 14:46:59 @Staris rakstīja:
benzīngalvas? te lielākā daļa benzīnu ir lējuši tikai pļāvējos

te daļai jau pat tie ir elektriskie.
Offline
Zeip
25. May 2026, 16:51 #7828

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


25 May 2026, 14:18:36 @zebra rakstīja:
Šis topiks tiešā veidā korelē ar powera novecošanos.
Te daļai vajadzētu aiziet pārbaudīt testosteronu.
Nožēlojami uz jums skatīties, kā jūs novecojat un no benzīngalvām pārvēršaties par lūzeriem, nekas vairs neinteresē, motivācijas trūkst, mugura sāp, rēķinat katru kapeiku, sieva skatās apkārt (kam nu viņa ir jaunāka/smuka , pārējām jādzīvo ar tiem pašiem ).

Saņematies, lupatas, ieķeriet kādu hobija auto, go to the gym, build some muscle, baudiet dzīvi, nevis pisat kapeiku. Esiet par paraugu saviem bērniem, lai autoritātes nav jāmeklē citur.

Kaut gan no otras puses, pohyj, visi nevar būt "naži". Iepisat aliņu un skatieties dīvānā hokeju vai paraudat, cik netaisnīga bija usyka cīņa.


Smieklīgi, ka pieņem, ka agrāk visi bija benzīngalvas un nebija kapeikpisēji. Tik nez kapēc visi brauca ar 2-3l dīzeļiem, ar izravētiem filtriem. Dīzeļgalvas kapeikpisēji drīzāk.
Offline
Mizx
25. May 2026, 16:54 #7829

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7662

Braucu ar:


25 May 2026, 16:51:26 @Zeip rakstīja:

Smieklīgi, ka pieņem, ka agrāk visi bija benzīngalvas un nebija kapeikpisēji. Tik nez kapēc visi brauca ar 2-3l dīzeļiem, ar izravētiem filtriem. Dīzeļgalvas kapeikpisēji drīzāk.
Galīgi kļūdies. Tā ir iepriekšējā paaudze, kas varēja pirkt tobrīd jaunus dīzeļus un kaut ko ravēt. Šeit bija benzīngalvu forums, piedevām, pat ja kāda daļa fonā brauca ar dīzeļiem, tad to gadu dīzeļiem nekādu filtru nebija.
Offline
DiksIrseejs
25. May 2026, 20:42 #7830

Kopš: 08. Oct 2020

No: Dobele

Ziņojumi: 1467

Braucu ar: Hibrīdu

Ja šī vieta grib dzīvot, nevis nomirt kopā ar novecojušo userbase, tad elektriskie topiki te ir stipri par maz. Beigtu dinozauru dedzināšana vairs nav trendā.
Offline
protams
25. May 2026, 21:59 #7831

Kopš: 11. Nov 2005

Ziņojumi: 6305

Braucu ar: NS7

Pienāciet pēc 3 gadiem

-----------------
Tradicionāli - vīrietis ar sievieti - auto ar iekšdedzes dzinēju!
Offline
Mizx
25. May 2026, 22:59 #7832

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7662

Braucu ar:


25 May 2026, 20:42:45 @DiksIrseejs rakstīja:
Ja šī vieta grib dzīvot, nevis nomirt kopā ar novecojušo userbase, tad elektriskie topiki te ir stipri par maz. Beigtu dinozauru dedzināšana vairs nav trendā.
ICE banu Eiropa jau atcēla. Visiem vieta atradīsies.

P.S. Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk. Tiesa, apvainošanās ātrums par nepareizu uzrunāšanu arī ir pieaudzis. Kā tur bija — vajag jaunu vietu un izpildījumu Statoilam ar maisu?
Offline
bum_bumz
25. May 2026, 23:23 #7833

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7554

Braucu ar: E34


25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk.

Gan jau 20-gadīgiem pāršūs baterijas, apspriedīs ražotājus, izlādes strāvas. Stiķēt bačas kopā no nošķiltiem, būs uzmetēji. šķūnētas Zojas krustā piesmies Teslas. Atslēgties no tā kunga augšā, lai neuzskaita, cik reizes līdz Varšavai pūsli iztukšo
Offline
Mizx
25. May 2026, 23:35 #7834

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7662

Braucu ar:


25 May 2026, 23:23:45 @bum_bumz rakstīja:

25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk.

Gan jau 20-gadīgiem pāršūs baterijas, apspriedīs ražotājus, izlādes strāvas. Stiķēt bačas kopā no nošķiltiem, būs uzmetēji. šķūnētas Zojas krustā piesmies Teslas. Atslēgties no tā kunga augšā, lai neuzskaita, cik reizes līdz Varšavai pūsli iztukšo
Man šķiet, ka tomēr esi pārāk optimistisks. Īstie profi zināja kā vēl pirms auto nonāca viņu rokās. Tagad ir mazliet citādi:
Offline
Hektors
26. May 2026, 07:11 #7835

Kopš: 11. Aug 2005

Ziņojumi: 3872

Braucu ar: Kas ir ar to arī braucu!


25 May 2026, 23:23:45 @bum_bumz rakstīja:

25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
Motoru svapi te bija normāls ikdienas saturs, aizdomas, ka EV tās diskusijas var aprobežoties ar kādu šampūnu lieto mazgāšanai, retos gadījumos kaut kas vairāk.

Gan jau 20-gadīgiem pāršūs baterijas, apspriedīs ražotājus, izlādes strāvas. Stiķēt bačas kopā no nošķiltiem, būs uzmetēji. šķūnētas Zojas krustā piesmies Teslas. Atslēgties no tā kunga augšā, lai neuzskaita, cik reizes līdz Varšavai pūsli iztukšo
Feisītī jau tagat izlādes strāvas apspriež un par bachu stiķēšanu arī diskusijas sāk parādīties. Powers stipri atpaliek.

-----------------




Ja jūs domājat ka es rakstu kā daunis un kautkur nav komatu tad aizrijaties ar viņiem un saliekat paši!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, © Toms

Offline
versatile
26. May 2026, 08:45 #7836

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1691

Braucu ar:


25 May 2026, 22:59:56 @Mizx rakstīja:
ICE banu Eiropa jau atcēla.

Ātcēla, atcēla. No 100% elektriskas utopijas nonāca pie elektroauto pazemojošiem, reāliem, easy izpildāmiem 90%.

[ Šo ziņu laboja versatile, 26 May 2026, 08:45:53 ]

Offline
elbruss
26. May 2026, 13:14 #7837

Kopš: 12. May 2006

Ziņojumi: 1182

Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes

Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)

P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.

[ Šo ziņu laboja elbruss, 26 May 2026, 13:15:50 ]

Offline
RaL
26. May 2026, 13:58 #7838

Kopš: 23. Jul 2006

No: Rīga

Ziņojumi: 4050

Braucu ar: kruīzu


26 May 2026, 13:14:26 @elbruss rakstīja:
Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)

P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.


Baigā atšķirība gan jau nav pie pirkšanas jau tur baigi nekas nemainās, no kura pērc, tikai cenas/atlaides.
Serviss EV gan jau retāk jāapmeklē, bet tur var brīvi braukt, uz kuru gribas.
Ar savu benzīn Škodu esmu bijis uz servisu gan Green motors, gan Verte, gan Skandi, kas nu kurā brīdī bija ērtāk vai likās labāk. Neko sliktu nevaru teikt par visiem trīs. Bet kaut kā vislabāk man tomēr patika Green motors (tur arī pirku Škodu, bet domāju, ka tas neko nemaina).

Par pirkšanu dzirdēts (vai lasīts tepat), ka var paprasīt piedāvājumu un atlaidi vairākiem (tad vēl laikam Ventspils un Jelgava nebija), bet Valmiera it kā varēja iedot labāko cenu un auto tāpat varot saņemt RĪgā (ja tas svarīgi)

p.s. ja izlem par labu ārzemēm, tad noteikti jāsalīdzina cena ar Latviju, jo cik esmu skatījies, tad Latvijā cenas ir labākas, jo īpaši Škodai un Audi.

[ Šo ziņu laboja RaL, 26 May 2026, 14:00:23 ]

Offline
b1te
26. May 2026, 16:38 #7839

Kopš: 14. Mar 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 1998

Braucu ar: das auto


26 May 2026, 13:14:26 @elbruss rakstīja:
Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)

P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.


+Auto Welle (Daugavpils)

Man Green likās Ok. Cenas ziņā arī bija labi.
Verte likās augstprātīgi (varbūt vienk. trāpiju uz tādu manageru)
Offline
kkas
26. May 2026, 16:45 #7840

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10301

Braucu ar: Alfu


26 May 2026, 16:38:36 @b1te rakstīja:

26 May 2026, 13:14:26 @elbruss rakstīja:
Ja jums tagad būtu jāizvēlas pie kura no Škoda dīleriem pirkt jaunu elektrisko mašīnu, tad kuru izvēlētos un kāpēc?
Man pašam bijusi maza saskare ar LV dīleriem, redzu ka Škodas LV tirgo:
*) Verte auto
*) Green motors
*) Skandi motors
*) Mūsa auto (Valmiera)
*) Absolut auto (Jelgava)
*) Moller auto (Ventspils)

P.S. Ja ir labs pamatojums, tad var arī ārpus LV.


+Auto Welle (Daugavpils)

Man Green likās Ok. Cenas ziņā arī bija labi.
Verte likās augstprātīgi (varbūt vienk. trāpiju uz tādu manageru)

VERTE pārdevēja pirms pāris gadiem ne visai korekti gribēja tikt vaļā no neejošas krāsas auto. Tikai uz konkrētu jautājumu, lai izved un parāda kas viņiem pieejams uz vietas, izrādijās ka ir arī citas krāsas pagalmā.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo