Online
Pašreiz BMWPower skatās 84 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: Elektroauto EV un PHEV
| Autors | Ziņojums |
| juriz | | 21. May 2026, 16:07 |
#7801
|
| Kopš: 24. May 2002
No: Jūrmala
Ziņojumi: 2717
Braucu ar: auto
| Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu. | Offline | | |
smudo  | | 21. May 2026, 16:34 |
#7802
|
|  Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4254
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
21 May 2026, 09:57:50 @elbruss rakstīja:
Lithuania becomes second European country to approve FSD Supervised
Links
99 eur/mēn abonēšanas maksa par Level 2 Supervised FSD škiet tāds apšaubāms value for money, bet gan jau būs kāda neliela daļa, kas par to pakalpojumu maksās. Nu vismaz paņems uz mēnesi patestēt. | Offline | | |
| Mizx | | 21. May 2026, 16:38 |
#7803
|
|  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7662
Braucu ar:
|
21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā. | Offline | | |
smudo  | | 21. May 2026, 16:44 |
#7804
|
|  Kopš: 18. Jan 2015
Ziņojumi: 4254
Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix
|
21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:
21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.
Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast. | Offline | | |
ALPINA  | | 21. May 2026, 17:19 |
#7805
|
|  Kopš: 08. Apr 2017
Ziņojumi: 571
Braucu ar: ALPINA
| tas tikai ir logiski, tikai latvijas dalbajobi nemak rekinat
----------------- MANUFACTURER OF EXCLUSIVE AUTOMOBILES | Offline | | |
ALPINA  | | 21. May 2026, 17:19 |
#7806
|
|  Kopš: 08. Apr 2017
Ziņojumi: 571
Braucu ar: ALPINA
| tas tikai ir logiski, tikai latvijas dalbajobi nemak rekinat
----------------- MANUFACTURER OF EXCLUSIVE AUTOMOBILES | Offline | | |
Hektors  | | 21. May 2026, 22:34 |
#7807
|
|  Kopš: 11. Aug 2005
Ziņojumi: 3872
Braucu ar: Kas ir ar to arī braucu!
|
20 May 2026, 17:44:08 @hint rakstīja:
IR braukts 2x 700km.
Nezinu kā te braukts un lādēts, bet 9h pazaudēt uz 1100km ir ļoti jāpacenšas.
No kurienes tev 9h?? 4-5h vienā virzienā.
-----------------
Ja jūs domājat ka es rakstu kā daunis un kautkur nav komatu tad aizrijaties ar viņiem un saliekat paši!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, © Toms
| Offline | | |
| Mizx | | 21. May 2026, 23:53 |
#7808
|
|  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7662
Braucu ar:
|
21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:
21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:
21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.
Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Manis teiktais par jauniem, kuriem par spīti labiem pārdošanas rādītājiem degvielas cenu dēļ joprojām ir izpārdošanas atlaides Eiropā un joprojām vēl ir palikuši krājumi no pagājušā gada utt. | Offline | | |
|
|
| e34 | | 22. May 2026, 07:59 |
#7809
|
|  Kopš: 11. Feb 2004
Ziņojumi: 4183
Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS
|
21 May 2026, 23:53:40 @Mizx rakstīja:
21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:
21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:
21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.
Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Manis teiktais par jauniem, kuriem par spīti labiem pārdošanas rādītājiem degvielas cenu dēļ joprojām ir izpārdošanas atlaides Eiropā un joprojām vēl ir palikuši krājumi no pagājušā gada utt.
Arī mums jauniem joprojām ir atlaides, kas bija pirms atbalsta un ir tagad. Pieļauju iespēju, ka ilgi nebūs.Ieskaties Skandi un Moller piemēram. Akcijas teju 1:1, kādas bija pirms pusgada.[ Šo ziņu laboja e34, 22 May 2026, 07:59:52 ] | Offline | | |
| dsks | | 22. May 2026, 08:15 |
#7810
|
|  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1737
Braucu ar:
|
21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:
21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:
21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.
Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Degvielas cena iespējams šoreiz nav galvenais faktors ... gada sākumā diezgan strauji uzleca vara cena, pēc tam jau sekoja naftas cenas kāpums + dēļ Hormuz elementāri sačakarēja loģistiku, kas sekmējās ar daudzu pvc materiālu cenu kāpumu ... attiecīgi tas atkal iedeva pa gala cenu pašiem auto ... lietoto auto tirgus domāju pievilkās elementāri līdzi kopējam kāpumam | Offline | | |
| kkas | | 22. May 2026, 08:49 |
#7811
|
|  Kopš: 22. Apr 2008
Ziņojumi: 10302
Braucu ar: Alfu
|
13 May 2026, 16:07:57 @versatile rakstīja:
vakar vai aizvakar tikai sāka pieteikumus iesniegt ekii.
Skandināt jau skandina, ar domu, ka kamēr nobriedīs pirkumam, atbalsts būs klāt. Tagad daudzi interesējas, sacenšas, kurš pirmais salonā ievilks.
Kad būs, tad būs te: https://ekii.lv/index.php?page=auto-iegade2026
aiziet, čekojiet pie viņiem cenas, saraksts ar tirgotājiem pildās.
| Offline | | |
| Zeip | | 22. May 2026, 09:38 |
#7812
|
| Kopš: 22. May 2016
Ziņojumi: 207
Braucu ar:
|
22 May 2026, 08:15:31 @dsks rakstīja:
21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:
21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:
21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.
Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Degvielas cena iespējams šoreiz nav galvenais faktors ... gada sākumā diezgan strauji uzleca vara cena, pēc tam jau sekoja naftas cenas kāpums + dēļ Hormuz elementāri sačakarēja loģistiku, kas sekmējās ar daudzu pvc materiālu cenu kāpumu ... attiecīgi tas atkal iedeva pa gala cenu pašiem auto ... lietoto auto tirgus domāju pievilkās elementāri līdzi kopējam kāpumam
Čalis no Auto2000, kuriem esot arī filiāle Vācijā, savā youtube kanālā stāstīja, ka viņiem Vācijā elektro auto krājās kaudzē un vairs nemaz neinteresēja jaunus ņemt, jo nebija kur tos likt. Kad sākās karš, uzleca degvielas cenas un bailes vai vispār būs degviela, tad viņiem visus tos elektro auto izķēra kā karstus kartupeļus un izsolēs EV cenas pa dienām sāka auga.
Protams, tā ir tikai viena tirgoņa pieredze, bet nu jebkurā gadījumā - tas tīri izklausās pēc tā, ka būtiski auga pieprasījums. Arī daudzi ziņu portāli ir rakstījuši, ka esot būtiski augusi interese par EV Eiropā.[ Šo ziņu laboja Zeip, 22 May 2026, 09:39:25 ] | Offline | | |
| dsks | | 22. May 2026, 09:49 |
#7813
|
|  Kopš: 12. Nov 2008
No: Liepāja
Ziņojumi: 1737
Braucu ar:
| Nu Fomo efekts vienmēr ir bijusi daļa no spēles ... nafta no 60 uz 110 jeb turpat reiz divi ... izfunktierēja, ka zupa arī būs reizi divi un aiziet ... | Offline | | |
| versatile | | 22. May 2026, 10:43 |
#7814
|
|  Kopš: 03. Sep 2015
Ziņojumi: 1691
Braucu ar:
| Nu ir jau tas tā.
Bet atpakaļ uz iekšdedzi pārsēdīsies, domāju, vien maza daļa. Jo EV lietošanas pieredze ir patīkamāka. Nestreso par 2km braucienu ziemā, salons silst un dzesējas, nedarbinot dzinēju, no rīta vienmēr pilna bāka un aizbraukt var visur, kur vajag - a arī reizi gadā pakāš tās dažas stundas tālajos braucienos, nu kāda starpība?
Protams, neder visiem un visam - tie aizleks atpakaļ.
Bet tas "kaimiņš nopirka, brauc un priecājas, moš man arī der" ir būtiskāks faktors par jebkuru rakstu, aprakstu, foruma ierakstu.
Man reāli ir parkingā nākuši klāt, prasīt, kāda pieredze, cik var nobraukt, un kā ziemā. Cilvēki, kur pēc skata nekad nepateiksi, ka varētu par elektroauto domāt. | Offline | | |
| peecise28 | | 22. May 2026, 14:03 |
#7815
|
|  Kopš: 19. Oct 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 3649
Braucu ar: r1100s, dažādi depresīvi auto
|
22 May 2026, 10:43:48 @versatile rakstīja:
Nu ir jau tas tā.
Bet atpakaļ uz iekšdedzi pārsēdīsies, domāju, vien maza daļa. Jo EV lietošanas pieredze ir patīkamāka. Nestreso par 2km braucienu ziemā, salons silst un dzesējas, nedarbinot dzinēju, no rīta vienmēr pilna bāka un aizbraukt var visur, kur vajag - a arī reizi gadā pakāš tās dažas stundas tālajos braucienos, nu kāda starpība?
...
ja braukā regulāri Rīga-Berlīne-Rīga, zini visas lādēšanas vietas, tad pauzes ir mazas, bet, ja brauc kaut kur pirmo reizi, ik pa laikam atrakcijas ar jaunu appu, kartes pievienošanu, utt, (par aizņemtiem un nestrādājošiem lādētājiem nerakstīšu, uzreiz kāds apgalvos, ka tā ir tikai mana problēma), utt - tās pauzes nemaz nesanāk tik mazas. Tikpat labi var ar dīzeli braukt uz max 80 kmh (vidējais ātrums nebūs mazāks kā elektro+lādēšanās) un iegūt patēriņu zem 4l 
No elektro auto nekur neaizbēgšu, bet pagaidām man pie ļoti nelieliem nobraukumiem ikdienā un dažādiem brīvdienu izbraucieniem eketro auto nešķiet labākā izvēle. Plugin hibrīdi gan der  | Offline | | |
| treshaa_josla | | 22. May 2026, 15:13 |
#7816
|
|  Kopš: 07. Mar 2023
Ziņojumi: 709
Braucu ar:
|
20 May 2026, 00:06:20 @smudo rakstīja:
Neliels pieredzes stāsts no mini Eirotripa ar EV. Vakar atbraucu no bike park Dolni Morava Čehijā. Paziņa izlēma šogad turp doties ar savu Model 3 Perfromance. Kompis beigās rādīja 22,4kWh uz visu braucienu. Pa PL kur varēja brauca ap 140-150. Turp ceļā lādēja līdz 80%+ SOC un pie viena Superchargera neveiksmīgi gandrīz stundu rindā nogaidīja un rezultātā +5h pret manu laiku ceļā ar 540ix. Waze šo 1160km maršrutu rāda ap 11 - 12h atkarībā kādā laikā un kurā vizienā brauc. Es viņam pastāstīju, ka Bjorns savos 1000km challange pie iespējas brauc 60%=>5% un viņš to ņēma vērā un atpakaļceļā bija jau tikai +4h pret manu laiku (es gan atpakaļceļā ātrāk gribēju mājās un palielus gabalus 160 -200kmh režīmā PL braucu par nepilnu stundu apsteidzot Waze ETA). Čoms teica, ka vienīgais nelielais "laika kavēklis" atpakaļceļā bija tad, ja piebrauca pie ne-Teslas superchargera, jo auto nebija veicis automātisku baterijas pre-conditioning un sākumā max tikai 120kwh ņēma pretīm. Citādi viss bija gludi. Rezulatātā viņam būtiski zemākas degvielas/enerģijas izmaksas, nekā man - ap trešdaļu letāk (8 EUR vs 12,5 EUR).
Bez viena skaidrībā netiks 
1. patēriņš milzīgs. Toč čoms ar Teslu brauca, vai varbūt ar etronu ? Vai kaut kas bija uz jumta ? Ja tā, tad vispār nav vērts par kaut ko runāt. Ja EV nebrauc savos ideālajos apstākļos, tad ar to viss ir slikti
2. man arī neiet kopā kur tad ir tas uzlabojums atpakaļceļā, ja turp 1 stundu padirsa rindā un lādējās 5 stundas, bet atpakaļ ∑ lādējās 4 stundas, tad uzlabojuma nav necik.
3. Tavs vidējais 108 ir ļotiļoti augsts rādītājs. Lai to sasniegtu, kad ir vaļa, ir jāplēš cik mašīna velk. EV tas ne tuvu nav optimālais. Un lielākā daļa ICE par tādu vidējo var tikai sapņot
mani rezultāti garajos gabalos ir daudz labāki, nekā Tavam čomam. Es mēģinu braukt mērenāk un vienmērīgāk. Neizplūdīšu detaļās, te par mani jau smējās. 
~~~~~
Pa 2 gadiem ar hailandu esmu nobraucis 78k km. Feb bija jautājums ar siltumsūkni. Nomainīja pa garantiju, Varšavā. Ārpus tā - viss labi.  | Offline | | |
|
|
| versatile | | 22. May 2026, 15:31 |
#7817
|
|  Kopš: 03. Sep 2015
Ziņojumi: 1691
Braucu ar:
| Jā, katram savs. Ja ikdienā jābraukā uz Berlīni, es laikam izskatītu kaut kādu avio biļešu "abonementu".
Tik tas arguments attiecas arī uz dīzeliestiem, kas putām uz lūpām stāsta, cik elektro ir sūds | Offline | | |
| peecise28 | | 22. May 2026, 16:28 |
#7818
|
|  Kopš: 19. Oct 2005
No: Rīga
Ziņojumi: 3649
Braucu ar: r1100s, dažādi depresīvi auto
|
22 May 2026, 15:31:56 @versatile rakstīja:
Jā, katram savs. Ja ikdienā jābraukā uz Berlīni, es laikam izskatītu kaut kādu avio biļešu "abonementu".
Tik tas arguments attiecas arī uz dīzeliestiem, kas putām uz lūpām stāsta, cik elektro ir sūds
ideju saprati - ja zini kur labāk lādēt, ir visi appi, utt, tad nav problēmu, savukārt ja piebrauc pie lādētāja, sāc cīnīties ar appu, vienu karti nepaņem, otru paņem, utt, nemaz tik ātra uzlāde nesanāk 
Lidot ir forši, tomēr drīz sanāks braukt ar auto uz to pašu Varšavu, kundze grib nirt 45m baseinā - pēc niršanas lidod neesot labi... | Offline | | |
| foobar | | 22. May 2026, 16:45 |
#7819
|
|  Kopš: 04. Jun 2002
Ziņojumi: 6076
Braucu ar: M57TU2D30
|
22 May 2026, 16:28:56 @peecise28 rakstīja:
22 May 2026, 15:31:56 @versatile rakstīja:
Jā, katram savs. Ja ikdienā jābraukā uz Berlīni, es laikam izskatītu kaut kādu avio biļešu "abonementu".
Tik tas arguments attiecas arī uz dīzeliestiem, kas putām uz lūpām stāsta, cik elektro ir sūds
ideju saprati - ja zini kur labāk lādēt, ir visi appi, utt, tad nav problēmu, savukārt ja piebrauc pie lādētāja, sāc cīnīties ar appu, vienu karti nepaņem, otru paņem, utt, nemaz tik ātra uzlāde nesanāk 
Lidot ir forši, tomēr drīz sanāks braukt ar auto uz to pašu Varšavu, kundze grib nirt 45m baseinā - pēc niršanas lidod neesot labi...
Nav jau tā jānopūlās. Ir kundzes, kas nepūš stabulē, ja vadā ar EV no mārupes uz darbu "eko baltija". Tikai kāds tam sakars ar EV  | Offline | | |
| ezis_ | | 23. May 2026, 21:21 |
#7820
|
|  Kopš: 13. May 2017
Ziņojumi: 1416
Braucu ar: T@C- R6 un citiem
| Ja jau baigi grib nirt 45 metru baseinā tad varbūt vnk japārvācas dzivot uz warshava ? Nevis mocities un braukāt ?
Man gadu atpakaļ lidojiens ,Rīga.Krakova.
Atpakaļ Krakova-Waršava Riga. Pec kā es sapratu ka negribu vairs tērēt savu dzivi braukajot ar auto tos kilomentrus Vienkārši negribu. 
| Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|