Online

Pašreiz BMWPower skatās 84 viesi un 0 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Elektroauto EV un PHEV

AutorsZiņojums
juriz
21. May 2026, 16:07 #7801

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2717

Braucu ar: auto

Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Offline
smudo
21. May 2026, 16:34 #7802

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4254

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


21 May 2026, 09:57:50 @elbruss rakstīja:
Lithuania becomes second European country to approve FSD Supervised

Links


99 eur/mēn abonēšanas maksa par Level 2 Supervised FSD škiet tāds apšaubāms value for money, bet gan jau būs kāda neliela daļa, kas par to pakalpojumu maksās. Nu vismaz paņems uz mēnesi patestēt.
Offline
Mizx
21. May 2026, 16:38 #7803

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7662

Braucu ar:


21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.
Offline
smudo
21. May 2026, 16:44 #7804

Kopš: 18. Jan 2015

Ziņojumi: 4254

Braucu ar: 944 turbo & Cayman & 330iX & 540ix


21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:

21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.


Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Offline
ALPINA
21. May 2026, 17:19 #7805

Kopš: 08. Apr 2017

Ziņojumi: 571

Braucu ar: ALPINA

tas tikai ir logiski, tikai latvijas dalbajobi nemak rekinat

-----------------
MANUFACTURER OF EXCLUSIVE AUTOMOBILES
Offline
ALPINA
21. May 2026, 17:19 #7806

Kopš: 08. Apr 2017

Ziņojumi: 571

Braucu ar: ALPINA

tas tikai ir logiski, tikai latvijas dalbajobi nemak rekinat

-----------------
MANUFACTURER OF EXCLUSIVE AUTOMOBILES
Offline
Hektors
21. May 2026, 22:34 #7807

Kopš: 11. Aug 2005

Ziņojumi: 3872

Braucu ar: Kas ir ar to arī braucu!


20 May 2026, 17:44:08 @hint rakstīja:
IR braukts 2x 700km.
Nezinu kā te braukts un lādēts, bet 9h pazaudēt uz 1100km ir ļoti jāpacenšas.


No kurienes tev 9h?? 4-5h vienā virzienā.

-----------------




Ja jūs domājat ka es rakstu kā daunis un kautkur nav komatu tad aizrijaties ar viņiem un saliekat paši!,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, © Toms

Offline
Mizx
21. May 2026, 23:53 #7808

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7662

Braucu ar:


21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:

21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:

21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.


Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Manis teiktais par jauniem, kuriem par spīti labiem pārdošanas rādītājiem degvielas cenu dēļ joprojām ir izpārdošanas atlaides Eiropā un joprojām vēl ir palikuši krājumi no pagājušā gada utt.
Offline
e34
22. May 2026, 07:59 #7809

Kopš: 11. Feb 2004

Ziņojumi: 4183

Braucu ar: e53 V8/KTM 1290 SAS


21 May 2026, 23:53:40 @Mizx rakstīja:

21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:

21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:

21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.


Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.
Manis teiktais par jauniem, kuriem par spīti labiem pārdošanas rādītājiem degvielas cenu dēļ joprojām ir izpārdošanas atlaides Eiropā un joprojām vēl ir palikuši krājumi no pagājušā gada utt.


Arī mums jauniem joprojām ir atlaides, kas bija pirms atbalsta un ir tagad. Pieļauju iespēju, ka ilgi nebūs.Ieskaties Skandi un Moller piemēram. Akcijas teju 1:1, kādas bija pirms pusgada.

[ Šo ziņu laboja e34, 22 May 2026, 07:59:52 ]

Offline
dsks
22. May 2026, 08:15 #7810

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1737

Braucu ar:


21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:

21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:

21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.


Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.


Degvielas cena iespējams šoreiz nav galvenais faktors ... gada sākumā diezgan strauji uzleca vara cena, pēc tam jau sekoja naftas cenas kāpums + dēļ Hormuz elementāri sačakarēja loģistiku, kas sekmējās ar daudzu pvc materiālu cenu kāpumu ... attiecīgi tas atkal iedeva pa gala cenu pašiem auto ... lietoto auto tirgus domāju pievilkās elementāri līdzi kopējam kāpumam
Offline
kkas
22. May 2026, 08:49 #7811

Kopš: 22. Apr 2008

Ziņojumi: 10302

Braucu ar: Alfu


13 May 2026, 16:07:57 @versatile rakstīja:
vakar vai aizvakar tikai sāka pieteikumus iesniegt ekii.
Skandināt jau skandina, ar domu, ka kamēr nobriedīs pirkumam, atbalsts būs klāt. Tagad daudzi interesējas, sacenšas, kurš pirmais salonā ievilks.

Kad būs, tad būs te: https://ekii.lv/index.php?page=auto-iegade2026

aiziet, čekojiet pie viņiem cenas, saraksts ar tirgotājiem pildās.
Offline
Zeip
22. May 2026, 09:38 #7812

Kopš: 22. May 2016

Ziņojumi: 207

Braucu ar:


22 May 2026, 08:15:31 @dsks rakstīja:

21 May 2026, 16:44:26 @smudo rakstīja:

21 May 2026, 16:38:42 @Mizx rakstīja:

21 May 2026, 16:07:18 @juriz rakstīja:
Teorētiski arī pieprasījuma gan jau aug kā tāds, kas pēc ekonomikas teorijas arī nozīmē cenas pieaugumu.
Latvijas pieprasījums ir spļāviens jūrā.


Čoms, ka pieder placis un kurā lielu daļu pēdējā laikā veidoja mazlietoti PHEV un EV un auto nāca no izsolēm Eiropā, nesen teica, ka pēc degvielas cenu pēdējā lēciena, cenas mazlieltotiem EV ļoti jūtami uzlekušas - tā, ka īsti vairs nav ko solīt nost izsolēs, jo par tādu cenu tiem EV būtu grūti pircējus LV atrast.


Degvielas cena iespējams šoreiz nav galvenais faktors ... gada sākumā diezgan strauji uzleca vara cena, pēc tam jau sekoja naftas cenas kāpums + dēļ Hormuz elementāri sačakarēja loģistiku, kas sekmējās ar daudzu pvc materiālu cenu kāpumu ... attiecīgi tas atkal iedeva pa gala cenu pašiem auto ... lietoto auto tirgus domāju pievilkās elementāri līdzi kopējam kāpumam


Čalis no Auto2000, kuriem esot arī filiāle Vācijā, savā youtube kanālā stāstīja, ka viņiem Vācijā elektro auto krājās kaudzē un vairs nemaz neinteresēja jaunus ņemt, jo nebija kur tos likt. Kad sākās karš, uzleca degvielas cenas un bailes vai vispār būs degviela, tad viņiem visus tos elektro auto izķēra kā karstus kartupeļus un izsolēs EV cenas pa dienām sāka auga.

Protams, tā ir tikai viena tirgoņa pieredze, bet nu jebkurā gadījumā - tas tīri izklausās pēc tā, ka būtiski auga pieprasījums. Arī daudzi ziņu portāli ir rakstījuši, ka esot būtiski augusi interese par EV Eiropā.

[ Šo ziņu laboja Zeip, 22 May 2026, 09:39:25 ]

Offline
dsks
22. May 2026, 09:49 #7813

Kopš: 12. Nov 2008

No: Liepāja

Ziņojumi: 1737

Braucu ar:

Nu Fomo efekts vienmēr ir bijusi daļa no spēles ... nafta no 60 uz 110 jeb turpat reiz divi ... izfunktierēja, ka zupa arī būs reizi divi un aiziet ...
Offline
versatile
22. May 2026, 10:43 #7814

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1691

Braucu ar:

Nu ir jau tas tā.
Bet atpakaļ uz iekšdedzi pārsēdīsies, domāju, vien maza daļa. Jo EV lietošanas pieredze ir patīkamāka. Nestreso par 2km braucienu ziemā, salons silst un dzesējas, nedarbinot dzinēju, no rīta vienmēr pilna bāka un aizbraukt var visur, kur vajag - a arī reizi gadā pakāš tās dažas stundas tālajos braucienos, nu kāda starpība?

Protams, neder visiem un visam - tie aizleks atpakaļ.
Bet tas "kaimiņš nopirka, brauc un priecājas, moš man arī der" ir būtiskāks faktors par jebkuru rakstu, aprakstu, foruma ierakstu.

Man reāli ir parkingā nākuši klāt, prasīt, kāda pieredze, cik var nobraukt, un kā ziemā. Cilvēki, kur pēc skata nekad nepateiksi, ka varētu par elektroauto domāt.
Offline
peecise28
22. May 2026, 14:03 #7815

Kopš: 19. Oct 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 3649

Braucu ar: r1100s, dažādi depresīvi auto


22 May 2026, 10:43:48 @versatile rakstīja:
Nu ir jau tas tā.
Bet atpakaļ uz iekšdedzi pārsēdīsies, domāju, vien maza daļa. Jo EV lietošanas pieredze ir patīkamāka. Nestreso par 2km braucienu ziemā, salons silst un dzesējas, nedarbinot dzinēju, no rīta vienmēr pilna bāka un aizbraukt var visur, kur vajag - a arī reizi gadā pakāš tās dažas stundas tālajos braucienos, nu kāda starpība?
...


ja braukā regulāri Rīga-Berlīne-Rīga, zini visas lādēšanas vietas, tad pauzes ir mazas, bet, ja brauc kaut kur pirmo reizi, ik pa laikam atrakcijas ar jaunu appu, kartes pievienošanu, utt, (par aizņemtiem un nestrādājošiem lādētājiem nerakstīšu, uzreiz kāds apgalvos, ka tā ir tikai mana problēma), utt - tās pauzes nemaz nesanāk tik mazas. Tikpat labi var ar dīzeli braukt uz max 80 kmh (vidējais ātrums nebūs mazāks kā elektro+lādēšanās) un iegūt patēriņu zem 4l

No elektro auto nekur neaizbēgšu, bet pagaidām man pie ļoti nelieliem nobraukumiem ikdienā un dažādiem brīvdienu izbraucieniem eketro auto nešķiet labākā izvēle. Plugin hibrīdi gan der
Offline
treshaa_josla
22. May 2026, 15:13 #7816

Kopš: 07. Mar 2023

Ziņojumi: 709

Braucu ar:


20 May 2026, 00:06:20 @smudo rakstīja:
Neliels pieredzes stāsts no mini Eirotripa ar EV. Vakar atbraucu no bike park Dolni Morava Čehijā. Paziņa izlēma šogad turp doties ar savu Model 3 Perfromance. Kompis beigās rādīja 22,4kWh uz visu braucienu. Pa PL kur varēja brauca ap 140-150. Turp ceļā lādēja līdz 80%+ SOC un pie viena Superchargera neveiksmīgi gandrīz stundu rindā nogaidīja un rezultātā +5h pret manu laiku ceļā ar 540ix. Waze šo 1160km maršrutu rāda ap 11 - 12h atkarībā kādā laikā un kurā vizienā brauc. Es viņam pastāstīju, ka Bjorns savos 1000km challange pie iespējas brauc 60%=>5% un viņš to ņēma vērā un atpakaļceļā bija jau tikai +4h pret manu laiku (es gan atpakaļceļā ātrāk gribēju mājās un palielus gabalus 160 -200kmh režīmā PL braucu par nepilnu stundu apsteidzot Waze ETA). Čoms teica, ka vienīgais nelielais "laika kavēklis" atpakaļceļā bija tad, ja piebrauca pie ne-Teslas superchargera, jo auto nebija veicis automātisku baterijas pre-conditioning un sākumā max tikai 120kwh ņēma pretīm. Citādi viss bija gludi. Rezulatātā viņam būtiski zemākas degvielas/enerģijas izmaksas, nekā man - ap trešdaļu letāk (8 EUR vs 12,5 EUR).


Bez viena skaidrībā netiks

1. patēriņš milzīgs. Toč čoms ar Teslu brauca, vai varbūt ar etronu ? Vai kaut kas bija uz jumta ? Ja tā, tad vispār nav vērts par kaut ko runāt. Ja EV nebrauc savos ideālajos apstākļos, tad ar to viss ir slikti
2. man arī neiet kopā kur tad ir tas uzlabojums atpakaļceļā, ja turp 1 stundu padirsa rindā un lādējās 5 stundas, bet atpakaļ ∑ lādējās 4 stundas, tad uzlabojuma nav necik.
3. Tavs vidējais 108 ir ļotiļoti augsts rādītājs. Lai to sasniegtu, kad ir vaļa, ir jāplēš cik mašīna velk. EV tas ne tuvu nav optimālais. Un lielākā daļa ICE par tādu vidējo var tikai sapņot

mani rezultāti garajos gabalos ir daudz labāki, nekā Tavam čomam. Es mēģinu braukt mērenāk un vienmērīgāk. Neizplūdīšu detaļās, te par mani jau smējās.

~~~~~
Pa 2 gadiem ar hailandu esmu nobraucis 78k km. Feb bija jautājums ar siltumsūkni. Nomainīja pa garantiju, Varšavā. Ārpus tā - viss labi.
Offline
versatile
22. May 2026, 15:31 #7817

Kopš: 03. Sep 2015

Ziņojumi: 1691

Braucu ar:

Jā, katram savs. Ja ikdienā jābraukā uz Berlīni, es laikam izskatītu kaut kādu avio biļešu "abonementu".

Tik tas arguments attiecas arī uz dīzeliestiem, kas putām uz lūpām stāsta, cik elektro ir sūds
Offline
peecise28
22. May 2026, 16:28 #7818

Kopš: 19. Oct 2005

No: Rīga

Ziņojumi: 3649

Braucu ar: r1100s, dažādi depresīvi auto


22 May 2026, 15:31:56 @versatile rakstīja:
Jā, katram savs. Ja ikdienā jābraukā uz Berlīni, es laikam izskatītu kaut kādu avio biļešu "abonementu".

Tik tas arguments attiecas arī uz dīzeliestiem, kas putām uz lūpām stāsta, cik elektro ir sūds

ideju saprati - ja zini kur labāk lādēt, ir visi appi, utt, tad nav problēmu, savukārt ja piebrauc pie lādētāja, sāc cīnīties ar appu, vienu karti nepaņem, otru paņem, utt, nemaz tik ātra uzlāde nesanāk

Lidot ir forši, tomēr drīz sanāks braukt ar auto uz to pašu Varšavu, kundze grib nirt 45m baseinā - pēc niršanas lidod neesot labi...
Offline
foobar
22. May 2026, 16:45 #7819

Kopš: 04. Jun 2002

Ziņojumi: 6076

Braucu ar: M57TU2D30


22 May 2026, 16:28:56 @peecise28 rakstīja:

22 May 2026, 15:31:56 @versatile rakstīja:
Jā, katram savs. Ja ikdienā jābraukā uz Berlīni, es laikam izskatītu kaut kādu avio biļešu "abonementu".

Tik tas arguments attiecas arī uz dīzeliestiem, kas putām uz lūpām stāsta, cik elektro ir sūds

ideju saprati - ja zini kur labāk lādēt, ir visi appi, utt, tad nav problēmu, savukārt ja piebrauc pie lādētāja, sāc cīnīties ar appu, vienu karti nepaņem, otru paņem, utt, nemaz tik ātra uzlāde nesanāk

Lidot ir forši, tomēr drīz sanāks braukt ar auto uz to pašu Varšavu, kundze grib nirt 45m baseinā - pēc niršanas lidod neesot labi...


Nav jau tā jānopūlās. Ir kundzes, kas nepūš stabulē, ja vadā ar EV no mārupes uz darbu "eko baltija". Tikai kāds tam sakars ar EV
Offline
ezis_
23. May 2026, 21:21 #7820

Kopš: 13. May 2017

Ziņojumi: 1416

Braucu ar: T@C- R6 un citiem

Ja jau baigi grib nirt 45 metru baseinā tad varbūt vnk japārvācas dzivot uz warshava ? Nevis mocities un braukāt ?
Man gadu atpakaļ lidojiens ,Rīga.Krakova.
Atpakaļ Krakova-Waršava Riga. Pec kā es sapratu ka negribu vairs tērēt savu dzivi braukajot ar auto tos kilomentrus Vienkārši negribu.
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo