Online
Pašreiz BMWPower skatās 99 viesi un 1 reģistrēti lietotāji.
|
Tēma: CSN sodi
| Autors | Ziņojums |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1184
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
| Es gribētu redzēt statistiku, cik ir bijušas OCTA izmaksas par piekabju izraisītām avārijām un vai tā būtu reāla problēma, ja OCTAS nebūtu. Nu tā nevis pēc likuma burta, bet pēc būtības. | Offline | | |
| kexxx | |  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14199
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 20:28:07 @elbruss rakstīja:
Es gribētu redzēt statistiku, cik ir bijušas OCTA izmaksas par piekabju izraisītām avārijām un vai tā būtu reāla problēma, ja OCTAS nebūtu. Nu tā nevis pēc likuma burta, bet pēc būtības.
un cik maksā apdrošināšana piekabei, salīdzinot ar auto? | Offline | | |
| Rockstar | | Kopš: 11. Dec 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 3941
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 20:28:07 @elbruss rakstīja:
Es gribētu redzēt statistiku, cik ir bijušas OCTA izmaksas par piekabju izraisītām avārijām un vai tā būtu reāla problēma, ja OCTAS nebūtu. Nu tā nevis pēc likuma burta, bet pēc būtības.
Šis ir labs jautājums!
Mums visiem vajadzētu apvienoties un uzrakstīt attiecīgo noteikumu izmaiņas un pierādīt statistiski, ka OCTA piekabei ir pilnīgs marazms!!
| Offline | | |
| Rockstar | | Kopš: 11. Dec 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 3941
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 20:29:16 @kexxx rakstīja:
02 Jun 2026, 20:28:07 @elbruss rakstīja:
Es gribētu redzēt statistiku, cik ir bijušas OCTA izmaksas par piekabju izraisītām avārijām un vai tā būtu reāla problēma, ja OCTAS nebūtu. Nu tā nevis pēc likuma burta, bet pēc būtības.
un cik maksā apdrošināšana piekabei, salīdzinot ar auto?
Planktona kungs! Te mēs uztraucamies pavisam par citu problēmu.. | Offline | | |
| kexxx | |  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14199
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 20:42:04 @Rockstar rakstīja:
02 Jun 2026, 20:29:16 @kexxx rakstīja:
02 Jun 2026, 20:28:07 @elbruss rakstīja:
Es gribētu redzēt statistiku, cik ir bijušas OCTA izmaksas par piekabju izraisītām avārijām un vai tā būtu reāla problēma, ja OCTAS nebūtu. Nu tā nevis pēc likuma burta, bet pēc būtības.
un cik maksā apdrošināšana piekabei, salīdzinot ar auto?
Planktona kungs! Te mēs uztraucamies pavisam par citu problēmu..
nu par tavām problēmām būtu psihiatram jāuztraucas... | Offline | | |
| AigarsV | | Kopš: 26. May 2003
Ziņojumi: 562
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 19:17:08 @elbruss rakstīja:
Es tikai šodien uzzināju ka tā piekabe vispar ir uz mammas vārda 
Visi auto ir uz mana un tur nav problēmu, es varu visu e.csdd redzēt. Ja viņi sataisa sūdus tad es nomaksāju. Bet piekabes tur nav.
350 EUR es kā saprotu, tad izveidojās, ja nenomaksā to 70 EUR sodu kaut kādā termiņā. HVZ, man maza saskare ar sodiem līdz šim bijusi tāpēc arī varbūt dumji jautājumi.
CSDD vari pievienot arī citu īpašnieku/turētāju transportlīdzekļus pie atgādinājumiem.
P.S. Pirku octa piekabei pirms gada (ne savai) - maksāja kkas starp 3 un 4 eur uz gadu | Offline | | |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1184
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
|
02 Jun 2026, 20:51:26 @AigarsV rakstīja:
P.S. Pirku octa piekabei pirms gada (ne savai) - maksāja kkas starp 3 un 4 eur uz gadu
Jā, tur tikai pāris EUR, droši vien apdrošinātājiem OCTA izmaksas praktiski nav, tikai cik attiecina IT uzturēšanas izmaksas. Interesanti cik cilvēki LV pa gadu nomaksā sodos dēļ šādas aizmāršības. Es pieņemu, ka tur vismaz desmiti tūkstošu EUR savācas un daudz sirmu matu.
Man ir nepatīkami, bet varu sakos zobus un samaksāt. Savukārt, opim laukos tā summa ir iztikšanai uz mēnesi. Nezinu vai tā ir adekvāta "audzināšanas" metode no valsts viedokļa.[ Šo ziņu laboja elbruss, 02 Jun 2026, 21:06:48 ] | Offline | | |
| kexxx | |  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14199
Braucu ar:
| nu, loģiski, ka ir škrobe 3 vai 4 eur vērtas formalitātes dēļ maksāt 350 sodu
vienīgi vari sevi bik mierināt ar domu, ka varēja būt arī n x 350, ja pabrauktu vairākiem radariem (vai tam pašam) garām pāris reizes
pašam gadījās kādu nedēļu bez octas pa Rīgu nobraukāt, jo apdrošinātāji nolaida lažu un neatgādināja, kopš tā laika saliku atgādinājumus telefonā  | Offline | | |
|
|
| Mizx | |  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7676
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 20:14:02 @mrCage rakstīja:
02 Jun 2026, 19:43:03 @crime rakstīja:
baiss nav, kā tev piemērs neliels - fāters ducina ar neapdrošinātu piekabi, netīšām nedod ceļu pa galveno ceļu braucošam pēdējam semakam ar laserlustrām un m smaciņu. semaks ieliek piekabē, lustras izbirst, bampers, kapots, vel kaut kadi plastmasi jāmainai. tāme 10k+ eur, octas nav, pret regresu arī ar mazo pensiju piesegsies? 
Bet piekabe pati par sevi pa ceļu nebrauc ,to kāds velk .Tas ,kas velk ar savu OCTU arī segtu skādi. Nafig piekabei vēl OCTU?
Tad jau ārējiem velo turētājiem un jumta bagāžniekiem arī jāievieš OCTU . Jeb tiem jau ir ieviesta un esmu palaidis garām?
Man izskaidroja, ka piekabei OCTU vajag situācijai, kad tā atstāta pie sētas, bet pēkšņi pa kalnu viena pati noripo lejā un tādā veidā kādā ietriecas. Iespējamība tuvu nullei, tāpēc apdrošināšana principā tik cik administratīvās izmaksas apdrošinātājam. | Offline | | |
| Rockstar | | Kopš: 11. Dec 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 3941
Braucu ar:
|
03 Jun 2026, 16:23:28 @Mizx rakstīja:
Man izskaidroja, ka piekabei OCTU vajag situācijai, kad tā atstāta pie sētas, bet pēkšņi pa kalnu viena pati noripo lejā un tādā veidā kādā ietriecas. Iespējamība tuvu nullei, tāpēc apdrošināšana principā tik cik administratīvās izmaksas apdrošinātājam.
Ļoti loģiski, tādēļ sodu bez OCTA piekabēm vajag samazināt līdz minimālam apmēram. Ap 40 euro būtu godīgi? Jo ņemot vērā datus no csn tādi gadījumi ir ļoti maz, kad piekabe bez OCTA aizripo un izraisa csn. Kāds var atrast tādus datus? | Offline | | |
| Output | |  Kopš: 02. Jan 2017
Ziņojumi: 769
Braucu ar: G20
| E-adreses sakarā tikai ieteikšu. Aizejat uz latvija.lv un ieķeksējat ziņu pārsūtīšanu uz e-pastu.
Pašam nesen bija pārsteigums.
Pēkšni bankas konti bloķēti. Zvanu uz banku "WTF?", tie man pasaka, ka tiesu izpildītājs bloķējis. Iedeva tiesu izpildītājā vārdu/uzvāru un teica lai tieku galā, tad atbloķēs.
Sagūglēju tiesu izpildītāju un sazvaniju. Izrādās pirms gandrīz gada Rīgā mani A joslas kamera nobildējusi. Izrādās tos nesūta caur CSDD, bet uz latvija.lv. Protams, ka palaidu garām, jo latvija.lv apmeklēju reizi 5os gados. Pateica, ka banka var novilkt no konta un tad atbloķēs.
Ieeju latvija.lv, atrodu gan sodu gan tiesu izpildītāja rēķinu. Zavanu uz banku atkal, saku lai vel nost naudu un atbloķē.
Kopā apmērām 20-30min pasākums, bet nebija arī traģēdija.
| Offline | | |
Araajz  | |  Kopš: 30. Aug 2008
No: Rīga
Ziņojumi: 28636
Braucu ar: E39
|
03 Jun 2026, 20:00:01 @Rockstar rakstīja:
03 Jun 2026, 16:23:28 @Mizx rakstīja:
Man izskaidroja, ka piekabei OCTU vajag situācijai, kad tā atstāta pie sētas, bet pēkšņi pa kalnu viena pati noripo lejā un tādā veidā kādā ietriecas. Iespējamība tuvu nullei, tāpēc apdrošināšana principā tik cik administratīvās izmaksas apdrošinātājam.
Ļoti loģiski, tādēļ sodu bez OCTA piekabēm vajag samazināt līdz minimālam apmēram. Ap 40 euro būtu godīgi? Jo ņemot vērā datus no csn tādi gadījumi ir ļoti maz, kad piekabe bez OCTA aizripo un izraisa csn. Kāds var atrast tādus datus?
Piekabei jau tā ir octa 5-10 eur gadā, nu ja to nevar sakārtot, tad maksā pilnu rubli, jo esi dalbāns | Offline | | |
elbruss  | |  Kopš: 12. May 2006
Ziņojumi: 1184
Braucu ar: BMW, Škoda, velo, slēpes
|
03 Jun 2026, 23:51:40 @Araajz rakstīja:
...jo esi dalbāns
Būtu labāk paklusējis, ja nespēj uztvert par ko te vispār ir diskusija. Domā, ka te kāds gribēja iepist kapeiku?
P.S. 350 EUR ir jau nomaksāts, bet likuma loģika šajā pasākumā tā arī nav saprasta. | Offline | | |
| kexxx | |  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14199
Braucu ar:
|
04 Jun 2026, 10:49:43 @elbruss rakstīja:
03 Jun 2026, 23:51:40 @Araajz rakstīja:
...jo esi dalbāns
Būtu labāk paklusējis, ja nespēj uztvert par ko te vispār ir diskusija. Domā, ka te kāds gribēja iepist kapeiku?
P.S. 350 EUR ir jau nomaksāts, bet likuma loģika šajā pasākumā tā arī nav saprasta.
likuma loģika ir tāda, ka par likuma neievērošanu jāmaksā sods, lai būtu motivācija likumu ievērot
diemžēl sods šajā gadījumā ir vienāds gann gadījumā, ja likumu pārkāpj apzināti, gan arī ja tas gadās aizmāršības pēc | Offline | | |
| walder | |  Kopš: 18. Apr 2007
No: Rīga
Ziņojumi: 8699
Braucu ar: 7 seat MPV
| Čoms aizdeva piekabi draugam un pats bija aizmirsis ka octa nemaz nav. Tagad maksā sodu par čoma vizināšanos.
Parsti octa uz mazo piekabi ir 1.8-3.8 Eur | Offline | | |
| kexxx | |  Kopš: 12. Dec 2010
Ziņojumi: 14199
Braucu ar:
| tizlākais ar šīm aizmiršanām ir tas, ka var dabūt n sodus no fotoradariem... | Offline | | |
|
|
| Frostijs | |  Kopš: 05. Oct 2016
Ziņojumi: 656
Braucu ar:
|
02 Jun 2026, 21:36:09 @kexxx rakstīja:
nu, loģiski, ka ir škrobe 3 vai 4 eur vērtas formalitātes dēļ maksāt 350 sodu
vienīgi vari sevi bik mierināt ar domu, ka varēja būt arī n x 350, ja pabrauktu vairākiem radariem (vai tam pašam) garām pāris reizes
pašam gadījās kādu nedēļu bez octas pa Rīgu nobraukāt, jo apdrošinātāji nolaida lažu un neatgādināja, kopš tā laika saliku atgādinājumus telefonā 
Par vinjetes neesamību atnāca tikai 1 rēķins uz 500e. Braucu garām ļoti daudz radariem. Cik sapratu, katrā dienā var tagad tikai 1 rēķinu izrakstīt.
Ar OCTA ir savādāk? | Offline | | |
| atrabotka | |  Kopš: 01. Mar 2022
Ziņojumi: 219
Braucu ar:
| elbruss šeit domā soda samērīgumu. Ja jau apdrošināšana piekabei ir 5 eur uz gadu, kapēc sods bez octas nav, piemēram, 50 eur, kas būtu 10x vairāk? Kapēc tieši 350 un nevis 2500 eur? Saprotams, ka aizmāršība un bla bla, bet šo manuprāt vajadzētu nošķirt no auto bez octas. [ Šo ziņu laboja atrabotka, 04 Jun 2026, 12:32:54 ] | Offline | | |
| Mizx | |  Kopš: 26. Apr 2004
No: Rīga
Ziņojumi: 7676
Braucu ar:
|
04 Jun 2026, 12:32:04 @atrabotka rakstīja:
elbruss šeit domā soda samērīgumu. Ja jau apdrošināšana piekabei ir 5 eur uz gadu, kapēc sods bez octas nav, piemēram, 50 eur, kas būtu 10x vairāk? Kapēc tieši 350 un nevis 2500 eur? Saprotams, ka aizmāršība un bla bla, bet šo manuprāt vajadzētu nošķirt no auto bez octas.
Jo īpaši ņemot vērā. ka OCTA dažiem auto var maksāt stipri vairāk kā iespējamais 350 EUR sods. Līdz ar to izmest atsevišķu līkumu bez OCTA var izrādīties izdevīgāk kā to iegādāties. | Offline | | |
| atrabotka | |  Kopš: 01. Mar 2022
Ziņojumi: 219
Braucu ar:
| Es runāju par nošķiršanu auto bez octa un piekabe bez octa. Auto bez octa lai sods ir kaut 500 eur. | Offline | | |
|
Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo
|