Online

Pašreiz BMWPower skatās 204 viesi un 9 reģistrēti lietotāji.

Ienākt BMWPower

Lietotājvards:

Parole:

Atcerēties

Aizmirsi paroli?

Reģistrēties

Forums » Vispārējās diskusijas » Tērzētava

Tēma: Dārza darbi un tehnika

AutorsZiņojums
wanksta
15. May 2026, 07:49 #8481

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7870

Braucu ar:


15 May 2026, 06:42:05 @juriz rakstīja:
Šiem pajautā
https://www.ss.lv/msg/lv/construction/tools-and...mers/bbxlxp.html

šķiet, labākās cenas, cik esmu meklējis


Šis ir kaut kāds būcenis puspagrabā latgalītes rajonā? Baigais krievu kantoris, pēdējo reizi biju gadus atpakaļ, babulienes nu tā mēģināja tur visu apvārdot lai pērk nevis to ko izdomājis bet kaut ko tādu pašu tikai dārgāku, kompresoram pat orģinālo ķiniizeru eļļu kas nāk kastē mazā pudelītē vilka laukā un tirgoja pa 5eiro, oglītes redzēju ka ņem laukā elektroinstrumentiem un tirgo atsevišķi pa 2eur utt

[ Šo ziņu laboja wanksta, 15 May 2026, 07:50:07 ]

Offline
juriz
15. May 2026, 07:52 #8482

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2727

Braucu ar: auto

Iespējams, ka tur kas mainījies, jo biju kādu gadu atpakaļ, visi runāja latviski.
Var jau būt, ka citās durvīs tur vēl kas ir
Offline
Nello
16. May 2026, 14:53 #8483

Kopš: 15. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2650

Braucu ar: Klasiskās piedziņas pieminekli...

Varbūt kādam ir šāds trimmeris un var iedot reālu atsauksmi, ir vērts ņemt? Metabo RTD 18 LTX BL 30
Offline
juriz
16. May 2026, 15:26 #8484

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2727

Braucu ar: auto

Kādas maliņas gan jau var appļaut.
Un jēga tādu ņemt tikai tad, ja ir jau metabo aķi.
Ja nav, tad domā uz kuru zīmolu plāno orientēties, un tad sāc pirkt visu no tā. Un loģiski, vismaz 18V sistēmu.
Offline
Nello
16. May 2026, 15:50 #8485

Kopš: 15. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2650

Braucu ar: Klasiskās piedziņas pieminekli...


16 May 2026, 15:26:14 @juriz rakstīja:
Kādas maliņas gan jau var appļaut.
Un jēga tādu ņemt tikai tad, ja ir jau metabo aķi.
Ja nav, tad domā uz kuru zīmolu plāno orientēties, un tad sāc pirkt visu no tā. Un loģiski, vismaz 18V sistēmu.

Man ir kādi vismaz 10 štrumi no metabo un vairākas bačas, tai skaitā 2 piecinieces, kuras itkā ir ok tam trimmerim.. 4ah drošivien tāpat kā fleksim būtu pa īsu...
Offline
Mizx
16. May 2026, 22:20 #8486

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7679

Braucu ar:

1) Par trimmeri jautājot jāprecizē vai paskatijies ražotāja datus? Tas trimmeris uz baterijām minūtes strādās. Ja ar to pietiks, tad OK, bet neizklausās pārāk praktisks risinājums.

2) Jaudōgs un baterijas pagaidām neiet kopā, jo liela jauda ātri tukšo baterijas. Tātad būs vārgs, kas strādās ilgāk vai jaudīgs ar ko necik lielu platību nenopļaut.
Offline
Nello
17. May 2026, 10:41 #8487

Kopš: 15. Aug 2011

No: Rīga

Ziņojumi: 2650

Braucu ar: Klasiskās piedziņas pieminekli...


16 May 2026, 22:20:05 @Mizx rakstīja:
1) Par trimmeri jautājot jāprecizē vai paskatijies ražotāja datus? Tas trimmeris uz baterijām minūtes strādās. Ja ar to pietiks, tad OK, bet neizklausās pārāk praktisks risinājums.

2) Jaudōgs un baterijas pagaidām neiet kopā, jo liela jauda ātri tukšo baterijas. Tātad būs vārgs, kas strādās ilgāk vai jaudīgs ar ko necik lielu platību nenopļaut.

Man ražotāja dati diezko daudz neapskaidros.., tapēc jautāju, vai kādam ir pieredze lietojot tādu.. Man nevajag viņu lai platības pļautu, bet tik cik ja pašam nesanāk, lai mamma vai māsa var nopļaut zāli pie mājas.. Maukšanai man ir oleomac 735 trimmeris, krūmgriezis..
Offline
wanksta
17. May 2026, 10:42 #8488

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7870

Braucu ar:

Ar 18v trimmeri neko nopļaut nevar tikai piepļaut kaut kādas maliņas ap krūmiem, kur netiek ar pļāvēju klāt
Offline
bum_bumz
17. May 2026, 12:05 #8489

Kopš: 05. Jan 2006

Ziņojumi: 7572

Braucu ar: E34


16 May 2026, 22:20:05 @Mizx rakstīja:
1) Par trimmeri jautājot jāprecizē vai paskatijies ražotāja datus? Tas trimmeris uz baterijām minūtes strādās. Ja ar to pietiks, tad OK, bet neizklausās pārāk praktisks risinājums.

2) Jaudōgs un baterijas pagaidām neiet kopā, jo liela jauda ātri tukšo baterijas. Tātad būs vārgs, kas strādās ilgāk vai jaudīgs ar ko necik lielu platību nenopļaut.

Baterijas raksturo ietilpība un izlādes strāva. Lai darbinātu novērošanas kameras, pietiks ar 6A, spēka instrumentiem vēlams maksimums, kas pieejams Li-on baterijām 30-35A.
Kas nu kuram vēderiņā, var uzzināt, nopērkot un izjaucot .
Slodzes testi uzrāda vienādu ietilpību, izlādējot ar 2A vai 20A. Gan švakais, gan stiprais izlādēsies vienlaicīgi
Offline
kexxx
17. May 2026, 16:14 #8490

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14201

Braucu ar:


17 May 2026, 10:48:18 @Anastasia rakstīja:
Man derēs variants ar lielu jaudu,kurš ātri tukšo baterijas.Jo jāpļauj nav lielas platības un steigas arī nav.Zāli pļauju reti,tāpēc vajag jaudu. Atradu kaut kādu Makitu LM001GZ01.Nevar saprast cik viņš reāli jaudīgs ir?Uzrakstīts jau viss smuki.


uzrakstīts viss smuki, izņemot tādu sīkumiņu- motora jaudu
ja reti pļauj un vajag jaudu, kāpēc nepaņemt vnk benzīnnieku? tā makita ar aķiem un lādētāju maksās
ap štuku, ja ne vairāk
benzīnnieks sanāks 3x lētāk, šķil un pļauj,nevis atbrauc un -ups- aķi sausi, jālādē

edit: tā kā reti pļauj, tad pieņemu, ka nedzīvo uz vietas

[ Šo ziņu laboja kexxx, 17 May 2026, 16:15:38 ]

Offline
HiJaCKeR
17. May 2026, 16:58 #8491

Kopš: 04. Aug 2003

No: Rīga

Ziņojumi: 4968

Braucu ar: BMW E90 330i


17 May 2026, 16:44:34 @Anastasia rakstīja:
Tā ir kā saki,ap tūkstoti viņa nostāsies.Un man tas nepatīk Bet vēl vairāk man nepatīk ņemties ar visādiem benzīniem,eļļām,apkopēm u.t.t.Arī pļaut riebjas,tapēc pļauju cik vien reti var.Būtu līdzens reljefs,nopirktu robotu,bet diemžēl reljefs ir terasveidīgs.

varbūt tad ir vērts prasīt maksas pakalpojumu, teiksim sarunāt ar cilvēku, kas pļauj pašvaldības teritorijas
Offline
Mizx
17. May 2026, 17:19 #8492

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7679

Braucu ar:


17 May 2026, 12:05:37 @bum_bumz rakstīja:

16 May 2026, 22:20:05 @Mizx rakstīja:
1) Par trimmeri jautājot jāprecizē vai paskatijies ražotāja datus? Tas trimmeris uz baterijām minūtes strādās. Ja ar to pietiks, tad OK, bet neizklausās pārāk praktisks risinājums.

2) Jaudōgs un baterijas pagaidām neiet kopā, jo liela jauda ātri tukšo baterijas. Tātad būs vārgs, kas strādās ilgāk vai jaudīgs ar ko necik lielu platību nenopļaut.

Baterijas raksturo ietilpība un izlādes strāva. Lai darbinātu novērošanas kameras, pietiks ar 6A, spēka instrumentiem vēlams maksimums, kas pieejams Li-on baterijām 30-35A.
Kas nu kuram vēderiņā, var uzzināt, nopērkot un izjaucot .
Slodzes testi uzrāda vienādu ietilpību, izlādējot ar 2A vai 20A. Gan švakais, gan stiprais izlādēsies vienlaicīgi
Piesauktajam Metabo pašam ir tabuliņas ar prognozēto darbibas laiku dažādiem instrumentiem ar dažādām baterijām dažādos režīmos. Nav jāpērk, jājauc un vēl nez kādas teorijas jābīda, ja ražotājs kaut ko jau sola. Skeptiski paskatoties uz norādīto arī var secināt, kam tas derēs vai nederēs.
Offline
Mizx
17. May 2026, 17:22 #8493

Kopš: 26. Apr 2004

No: Rīga

Ziņojumi: 7679

Braucu ar:


17 May 2026, 16:44:34 @Anastasia rakstīja:
Tā ir kā saki,ap tūkstoti viņa nostāsies.Un man tas nepatīk Bet vēl vairāk man nepatīk ņemties ar visādiem benzīniem,eļļām,apkopēm u.t.t.Arī pļaut riebjas,tapēc pļauju cik vien reti var.Būtu līdzens reljefs,nopirktu robotu,bet diemžēl reljefs ir terasveidīgs.
Bateriju aparātiem apkopes arī jāveic. Ir eļļojami elementi, asināmi elementi utt.. Atšķirība nemaz nav tik liela, vairāk filozofiska ar katra varianta stiprajām un vājajām pusēm.
Offline
kexxx
17. May 2026, 17:51 #8494

Kopš: 12. Dec 2010

Ziņojumi: 14201

Braucu ar:


17 May 2026, 16:44:34 @Anastasia rakstīja:
Tā ir kā saki,ap tūkstoti viņa nostāsies.Un man tas nepatīk Bet vēl vairāk man nepatīk ņemties ar visādiem benzīniem,eļļām,apkopēm u.t.t.Arī pļaut riebjas,tapēc pļauju cik vien reti var.Būtu līdzens reljefs,nopirktu robotu,bet diemžēl reljefs ir terasveidīgs.


kādas tur pļāvējam apkopes? sezonas sākumā ielej eļļu, izkrati vai nomaini gaisa filtru (ja ļoti putekļainis aostākļos strādā), pielej benžu un mauc

tad jau ekektriskajam vairāk čakara- aķus jāņem nost, jālādē un jāliek atpakaļ

nemēģinu uzspiest savu viedokli, vnk man liekas dīvaini pirkt kko dārgu, kas, iespējams, nepildīs funkciju tā, kā gribētos
Offline
XK220
18. May 2026, 01:46 #8495

Kopš: 26. Dec 2015

No: Rīga

Ziņojumi: 3310

Braucu ar: zirgu


17 May 2026, 10:48:18 @Anastasia rakstīja:
Man derēs variants ar lielu jaudu,kurš ātri tukšo baterijas.Jo jāpļauj nav lielas platības un steigas arī nav.Zāli pļauju reti,tāpēc vajag jaudu. Atradu kaut kādu Makitu LM001GZ01.Nevar saprast cik viņš reāli jaudīgs ir?Uzrakstīts jau viss smuki.

Man ir gan paveca aķu Makita jau no 19. gada gan trešo sezonu šāds https://www.bosch-professional.com/lv/lv/produc...v2-46-06008C8000
Jauda laba, Makita gan Tavā linkā izskatās vēl jaudīgāka. Zāles biezums un garums ir relatīvi jēdzieni, pāraugušu pļavu neņems.

[ Šo ziņu laboja XK220, 18 May 2026, 01:46:56 ]

Offline
juriz
18. May 2026, 06:55 #8496

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2727

Braucu ar: auto

Man arī ir makita ar 2x18V. 2x4Ah pietiek kādiem 500m2. Platums tai ir ~40cm. Jauda it kā ir OK, ņem nem ne sliktāk par benzīnnieku, tajā savā platumā.
Kaut kāds labs bosch tīri elektriskais ņēma sliktāk.
Offline
wanksta
18. May 2026, 07:59 #8497

Kopš: 05. Jun 2012

Ziņojumi: 7870

Braucu ar:

Četru aķu makitu tikko vakar tirgoja FB pa laikam 480 pusgadu lietotu
Offline
Vienpatis
18. May 2026, 09:08 #8498

Kopš: 27. Oct 2009

No: Jelgava

Ziņojumi: 470

Braucu ar: BMW 535xd (f10)

Nu hz man tāds metabo ir.... Pamatīgi ataugušu zāli, gar tūjām, žogu un vietās, kur robots nevbrauc pļauj uz urrā. Man max 1h vajag, lai visu nostaigātu, tāpēc īsti neuztrauc darbības laiks. Aķīši man bija un trimeri dabūju pa lēto uz kkādu akciju stokkerī. Personīgi manām vajadzībām ir ļoti ok.
Offline
Zeebalds
18. May 2026, 12:45 #8499

Kopš: 31. Mar 2011

Ziņojumi: 1658

Braucu ar:

tik nepērc šito Husqvarna LC 142iS ar akumulātoru un lādētāju, knapi pusstundu pļauj un tādu pavisam negaru zāli nu ja pāri potītei tad viss, viņš tik pienenēm domāts, salīdzinot ar robotu tad tas akumulatora pļāvējs bija vissliktākais pirkuma 2024 gadā, labāk piemet un paņem robotu
Offline
juriz
18. May 2026, 14:00 #8500

Kopš: 24. May 2002

No: Jūrmala

Ziņojumi: 2727

Braucu ar: auto

Tam husim jau arī vēl piedziņa uz riteņiem
Un ja tur viens 4Ah akumulators, tad jau ir kā ir
Offline

Moderatori: 968-jk, AV, AiwaShuraLLP, BigArchi, GirtzB, Lafter, PERFS, RVR, R_BERGS, SteelRat, VLD, linda, mrc, noisex, smudo